• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Чолина астрономија/Colina astronomija

Started by cola, April 09, 2009, 11:58:24 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

cola

Evo i ja napravio jednu malu veb stranicu,i dalje je u razvoju....
Ona prava koja je unistena je bila mnogo bolja ali mi sada bilo mrsko da radim tako ozbilno pa sam se odlucio za dzabe varijantu koju gugl preporucuje.Nadam se da ce nam ova strana biti od koristi! https://sites.google.com/site/colinaastronomija/
Филип
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Sasa

Biće ti teško da pišeš na oba pisma, a i zamorno je gledati oba pisma na jednoj stranici. Bolje je da imaš dve posebne verzije svake stranice (ako ti je baš stalo da imaš sajt na oba pisma).

Greška: Srećno i nek vam je vedo nebo!!!


cola

Cinimi se da si upravu za dva pisma,pisanje nije problem imam program koji mi automacki prebacuje latinicu u cirilicu i obrnuto,ali mislim da za citanje ipak jeste...
vedo nebo,sta tu fali? ;) hvala,koliko sam se god trudio ipak sam pogresio :(
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Yagodinac

Super ti je blog, za jedno 10 godina i ja ću tako svoje astrofotke dubokog neba da okačim pa da se klinci pale i kupuju optisane. A ja ću biti generalni distributer  ;D
Koliko god sajtova da ima o amaterskoj astronomiji - nikad dosta. Uvek na nekom se pročita nešto novo ili pogleda fotos.

cola

Hvala...
Sto optisane pa sigurno mozemo da napravimo  gore i skuplje od njih ???  :P  ,hoces da ti uradim natalnu za tu firmu  ;D;)
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Yagodinac


mmilan

@cola
Par sugestija vezanih za dizajn

- meni sa leve strane je necitljiv. Crna slova na tamnoj pozadini su lose resenje
- u horizontalnoj navigaciji HOME ne radi
- tabela u horizontalnoj navigaciji ne izgleda lepo (ili iskljuci prikazivanje tabele ili centriraj tekst u celijama i celu tabelu)
- mesanje cirilice i latinice, cirilicni font je los (slova se preklapaju) i sitno je

i na kraju ako planiras da unapredjujes sajt razmisli o tome da koristis neki program za kreiranje sajtova (npr free Kompozer, ili komercijalni Dreamweaver) ili neku od free platformi (npr. wordpress) ili beslatne blog servise (npr na wordpress.com, blogger itd)
http://www.svetnauke.org/
Great people talk about ideas, average people talk about things, and small people talk about wine - Fran Lebowitz

cola

Hvala isparvio sam vecinu gresaka,ovo je samo trenutno resenje fok ne predjem na stalni domen..
U medju vremenu sam okacio jos jedan kratak tekst.ovog puta o vizualnom posmatranju meteora https://sites.google.com/site/colinaastronomija/Home/za-pocetnike/posmatranje-meteora ....
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Danijel

ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

cola

colinaastronomija.wordpress.com
Novi blog, nadam se da ću se s njim bolje snaći, članke i sve od sadržaja možete dobiti za vaš sajt samo mi javite da vam ga pošaljem na mejl...
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Predrag

Hteo sam ranije da ti predložim da to uradiš preko wordpressa i da zameniš sa onim starim google sajtom. Ali si sam to uradio. ;)
Ajde pa da pročitamo što više dobrih tekstova i astronomskih novosti!
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Kizza

Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Danijel

U naslovu i podnaslovu članka ti piše Astrofotografija bez opRMe ;)

Bravo za novi site :)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT