• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

sta je to mrak ?

Started by raskoljnikov, April 14, 2009, 07:58:56 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

sale11472

Bah "imitiraće procese na zvezdama" kako da ne isto kao što i termonuklearna bomba imitira procese na zvezdama..... čist primer zašto senzacionalizam u popularisanju nauke nikako nije dobar, kad god se za takvim nečim posegne uvek više štete nego koristi...
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

TenMon

Quote from: raskoljnikov on April 14, 2009, 07:58:56 pm

dakle .. sta je to mrak ?
.. i zasto mrak ?

hvala.



Mrak je signal u našem mozgu da oči ništa ne detektuju.

Kizza

Tačno a MRAK iz CRNE RUPE je.......... :o
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

NASA

nije mi jasna potreba ljudi da od tako jednostavne stvari kao sto je mrak,traze komplikovane definicije i objasnjenja...IMHO

Kizza

Nije to tako jednostavno ;) Ako hipotetički Svemirski brod juri brzinom bliskoj brzini svetlosti,kako će znati gde je CRNA RUPA ako je "tamo" mrak?
Već smo dokazali da takav brod ne može imati  radar i "farove",čak ni od LASERA,te dolazimo u nezgodnu situaciju po brod  :o
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

IbanezRG

July 01, 2009, 03:27:40 pm #50 Last Edit: July 01, 2009, 03:35:16 pm by IbanezRG
Quote from: Kizza on July 01, 2009, 03:05:56 pm
Nije to tako jednostavno ;) Ako hipotetički Svemirski brod juri brzinom bliskoj brzini svetlosti,kako će znati gde je CRNA RUPA ako je "tamo" mrak?
Već smo dokazali da takav brod ne može imati  radar i "farove",čak ni od LASERA,te dolazimo u nezgodnu situaciju po brod  :o

Pa putanja bi bila isplanirana tako da se izbegnu svi objekti, pre nego sto brod krene. I ne znam zasto kazes: Ni od lasera. Svetlost iz lasera ima istu brzinu kao i svetlo iz obicne sijalice.
You do not really understand something unless you can explain it to your grandmother.

spadej

Brodovi ceverovatno korisiti tamnu materiju "kao gorivo, mozda ce crne rupe biti "benzinske pumpe"

Kizza

U odnosu na "FAR" Laser je usmerenije Svetlo!Mada kad već maštamo i CRNE RUPE nisu loše kao "pumpe" ;D
Joj šta će potomci misliti o nama  :-[
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

kruska

July 10, 2009, 06:55:52 pm #53 Last Edit: July 10, 2009, 08:08:02 pm by kruska
Cini mi se da su te "Crne Rupe" na losem glasu samo zbog toga sto imaju "malo" jacu gravitaciju.

Kizza

Da to je zanimljivo !Ako predpostavimo da neka Galaksija ima 100 000 Zvezda,jedna Crna Rupa ih sa lakocom "drzi" i vrti sve dok ih ne "proguta" ili dok se ne sudare sa drugom Galaksijom!Postoji i privljacenje izmedju samih Zvezda..............
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Kizza

Gledao sam neku emisiju na History kanalu i tu su objavili podatak da masa svih Galaksija,Zvezda i ostalog može da se smestiti u "Kuglu" čiji je prečnik od našeg Sunca pa do Sirijusa  :oDa li je moguće da je MRAK tako velik  ???
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

cola

Pa mozes i da ga smestis i u moj dzep ako nadjes dovoljno tezak materijal :D DDD ... A sad stvarno kao Sunce ali kog sastava? Sta znaci da li je mrak toliko veliki?
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

bear

Kazu neki da sve to moze da stane i u zapreminu jajeta... :D

cola

SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Kizza

Vidim da ste maštoviti  :'( ali zamislite tu tačku u singularitetu a svuda oko nje mrak,mrak,mrak....Hm,da li je MATERIJA svetlela ili je ENERGIJA bila u mraku ?
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?