• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

"Božija rukaˇ" nebula

Started by POSEYDON, April 15, 2009, 04:12:43 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

POSEYDON


Kizza

Odličano otkriće ali naslov je malo neobičan.Ruski astronauti bi rekli da je to Ljudska ruka a Američki da je Božija.
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

POSEYDON

Pa ameri su božanski narod..šta ti je!!! ;D ;D ;D

cola

Quote from: POSEYDON on April 15, 2009, 10:39:42 pm
Pa ameri su božanski narod..šta ti je!!! ;D ;D ;D
da boziji narod koji je prihvatio satanizam ???
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Kizza

Zanimljivo je da,kada se slušaju komentari i komunikacija sa Astronautima,američki se zahvaljuju Bogu pa je meni to neobično jer sam odgajan u komunističkom duhu.Za Ruse ne znam,možda im je sada dozvoljeno  ??? 
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

cola

Pa pazi koliko sam ja skapirao pravoslavlje,ti ne trebas da potenciras i da sve to pricas na glas, brate pomolis se u sebi! Po nekim manastiraima se praktikuje da se sto manje prica a vise u glavi.
Zalud usta pune molitve(u ovom sucaju zahvala) kad je srce prazno,Sv. Vladika Nikolaj...
A pritom su upitanju razlicite vere,shvatanja... A i katolicka crkva je uvek vise pritiskala narod seti te se samo istorije....
valjda si izvukao poentu...
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

cola

I jos nesto,kako ti znas kako Bog izgleda i kakva mu je ruka?
Ja znam da moja tako izgleda,a Ameri uvek od komarca prave magarca i sve je spektakularno. Pa nije ni cudno(mislim na ime ove nebule)
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

bear

Eno slike u sikstinskoj kapeli, sto bi rekli. Prosto je neverovatno kako proizvoljno izmisljen naslov na nekom znj sajtu koji uzgred samo prenosi vest uspeva da preraste u ameri vs rusi, sotona vs bog diskusiju.

SUPERHEROJ

Meni deluje da je to desna ruka ???

Obersturmfuehrer

brate, ovoga ima koliko hoces, i isusa i djavola i lica na marsu.....
mislim da je ovo znacajnije iz nekih drugih razloga, a ne zato sto je to "ruka".....

Yagodinac

...meni liči na ser Žiletovu aždaju sa venčićem na glavi.
Jel neko zna poziciju i magnitudu iste? Ne verujem da bih mogao da je nađem ako je ispod 12 mag čak ni da sam na nečemu ali lepo je gledati dotični deo neba ako ništa drugo. I pričati - kad ja izbrusim 20"... :P

stameni

Quote from: Yagodinac on April 16, 2009, 02:49:27 pm
...meni liči na ser Žiletovu aždaju sa venčićem na glavi.


Ura za aždaju! :)

Elem, s obzirom na

QuoteNASA says the display is caused by a young and powerful pulsar, known by the rather prosaic name of PSR B1509-58.


verovatno je da je rektascenzija 15h 09min, a deklinacija -58. Magnituda ne piše, ali je fotografisao Chandra u iks-oblasti; ko zna na šta to liči u vidljivom spektru...

Dakle, i da sada imaš 20"... :)

sale11472

Eh pa Šestar je na Južnom nebu tako da ko putuje u na Južnu poluloptu možda i može da baci pogled na dotični pulsar
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

stameni


Yagodinac