• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Da li se nešto dešava sa Suncem ili ne?

Started by Kizza, April 24, 2009, 10:14:48 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

r2d2

Joj kolko sam se kao klinac smejao fotografijama Alana Cumeka (dal` bese iz TV novosti). Jedna nasa komsinica je postavila sliku doticnog  u saksiju zbog "pozitivnog zracenja" na samo cvece u saksiji. Sta ces voli zena cvece.  ;)

Yagodinac

Ajde malo da citiram moje omiljeno Treće Oko, izdanje od 5.5.09:

"U Moskvi postoji grupa naučnika na čijem čelu je profesor Igor Aleksejevič M. (na njegovu molbu, prezime nije naznačeno), koji su ubeđeni da je naša Zemlja živo i razumno biće. Oni tvrde da su uspostavili kontakt sa našom planetom i da je ona odgovorila na zamišljene zahteve operatora, stvarajući određene procese u litosferi.
D. Azarov je takođe ubeđen da je Zemlja živa i razumna..."

Eto, tamo postoji jedno 10 000 onih koji se predstavljaju kao naučnici a zapravo imaju od naučnih rezultata jedino šifru dijagnoze koja počinje slovom F (Međunarodna klasifikacija bolesti, poglavlje psihijatrija). Mora da pravi ruski naučnici šize zbog ovakvih šampiona.
Međutim ja mislim da se stepen demokratizacije jednog društva meri upravo svakojakim budalama koje imaju slobodan pristup medijima.

Ni Ameri nisu ništa bolji: oko 40% amerikanaca veruje u mogućnost da su neke od nas u određenim periodima života oteli vanzemaljci.
Samo da napomenem da je na prostorima Svetog Rimskog Carstva u srednjem veku 99.5% verovalo da se Sunce okreće oko Zemlje, koja je ravna ploča.

Kizza

Gde vi odoste :'( Svaki narod je imao ili ima svoje vrače i vračare ali ovde je reč o ozbiljnoj temi i voleo bih da u skladu prema vašim mogućnostima i ličnim saznanjima( utiscima ) date svoje mišljenje! 
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

bear

Ima jedan stari vic, ide nesto kao

- Jel' istina da u Moskvi dele besplatno bele Volge ?
- Jeste, samo ne bele, ne Volge, ne u Moskvi, a pogotovo ne besplatno.

E pa ove dnevno-novinarske vesti o Suncu (RTS, Blic, B92, koji god) su otprilike ista kategorija.

Yagodinac

Svojevremeno sam nekoliko meseci vozio službenu ladu nivu; od tad ja poštujem Rusiju ali su mi malo smešni određeni likovi koji se predstavljaju kao naučnici. Nemoguće je da se observatorija izjašnjava o političkim prevratima i ekonomskoj krizi!

r2d2

May 08, 2009, 05:08:28 pm #35 Last Edit: May 09, 2009, 12:33:58 am by r2d2
Jest ! ne dirajte ladu ja je jos uvek je vozim:79 godiste, prva farba, nigde ni malo truo, sa svih 1500 kubika - zver. Pravljeno za Sibir a moze i za Srpske puteve sa crnim rupama.  Rispekt!
Ma Kizo, Rusija je velika zemlja - ima raznih ljudi sa razlicitim namerama, pa kao sto je primetio u konkretnom slucaju o politici i opservatoriji Yagodinac zdrav razum je najbolji vodic protiv zablude.

Kizza

Da tek sad sam shvatio :-[ da nije dovoljno to ŠTA  Ja vidim nego treba da pročitam ili da mi neko drugi kaže ;D
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Kizza

Kako vidim uočene su "prve" pegice na Suncu!Izgleda da su novinari bili u pravu ???
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

mravic

www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

cola

SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Poppaea

Quote from: Yagodinac on May 07, 2009, 05:41:07 pm
Ajde malo da citiram moje omiljeno Treće Oko, izdanje od 5.5.09:
...
Eto, tamo postoji jedno 10 000 onih koji se predstavljaju kao naučnici a zapravo imaju od naučnih rezultata jedino šifru dijagnoze koja počinje slovom F (Međunarodna klasifikacija bolesti, poglavlje psihijatrija). Mora da pravi ruski naučnici šize zbog ovakvih šampiona.

Zona sumraka je priznala da sve sami izmisljaju, ne verujem da se Trece Oko razlikuje :D

bear

Ajde se vise odlucite STA ce vise prouzrokovani redovni, godisnje predvidjani, astronomski kraj sveta. Topic je poceo sa ZABRINUTI ASTRONOMI - NEMA PEGA ! Sad, ZABRINUTI ASTRONOMI - POJAVILE SE PEGE ! Aman...

SUPERHEROJ

Da li je neobicno da ih nema?Cini mi se da ih je Galilej prvi video?

sale11472

May 15, 2009, 02:36:19 pm #43 Last Edit: May 15, 2009, 02:51:41 pm by sale11472
Bah pojavile se dve mikro male pegice i sad je to "uuuu" ..... pa nisu prve a ni poslednje tokom ovog minimuma (kao ni tokom bilo kog minimuma uostalom u prva tri meseca tokom 12 dana je bilo pega na Suncu a prošle godine tokom 100 dan su se videle pege) .... samo ne znam šta je trebalo da na Zvjezdarnici napišu čitav članak o tome kao da je to nešto posebno bitno ???
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Kizza

Kolko Ja shvatam a ako grešim ispravite me,DA JE TO NEOBIčNO.Mene lično to i ne brine niti tu vidim neka mračna predskazanja.Očigledno da ovu pojavu svako tumači kako hoće a na Astronomima je da kažu tačno stanje i šta se stvarno (ne)dešava na Suncu !
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?