• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

M101, PG 16.5.2009

Started by hrast, May 17, 2009, 12:40:10 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

hrast

Ja opet isao na Petrovu goru malo eksperimentirati i opet bed glede pomaka u RA. (iako poslije stacka to izgleda bolje +  malo zaokruziti zvijezde u PS + resize = ok rezultat, ali i gubitak detalja u objektima)
Usjeverio se opet nisam dobro bla bla bla
Obradjivati prevec fotku mi se neda
Vani pada kisa plazi jezik Laughing

5x6min + 1x8min ISO800
ED80 + WO 0.8x
EQ6 SkyScan
Mak 90/1250 + 0,5x + QHY5 za gajdanje
PHD + PI + PS CS4

I fotka je bez flatova i offseta... umjetan flat u PI


Miro

Meni izgleda korektna slika. Iako moje viđenje nema težinu dok ne napravim i približno sličnu fotku.
Nadam se da ćeš skoro rješiti svoje probleme sa EQ-6!!!

hrast

A našao sam jedan problem, zašto se ne mogu usjeveriti kako spada.
Šeraf kojim podešavam ALT montaže se svinuo, a jučer je i kompletno ispao iz ležišta i  totalno se svinuo (bila je težina ED80 gore, znači ništa posebno)

cola

Meni se svidja fotka!
Pa zar ne postoji neki servis za te montaze ???
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

hrast

pa, jedva da postoji ducan... gdje bi jos i servis, na nasim prostrima, postajao
montaza ima sigurno 20kg i sada to slati negdje (vjerojatno u samu tvornicu), ajme

Ljubo

Dobra fotka!
Svidja mi se to što ne pretjeruješ u obradi. E da je bilo još snimaka za stek, nivo detalja i odnos signal šum bi naravno bili pravi. Još kad riješiš to usjeveravanje....
Je li ti bolji autoguiding sada?

hrast

Nije... evo jedan prosjecan light frame, http://www.zaslike.com/viewer.php?file=ur4b8hs6ftrh2xqhair.jpg (samo je napravljena konverzija u jpg)

hrast

Bil sam na viksi sada 3 dana.. od toga jedna noc zakooon uvijeti, dtruga, cekao sam do pol 11 da se razvedri i opet zakon uvijeti... treca noc, lose!
Prva noc opet muke sa montazom do pred ujutro kada je radilo gotovo kako spada... i druga noc  :hopla:
Ono sto je cijelo vrijeme bilo jest do nacina kako je montiran scope kroz koji snimam, a ne guide scope oko kojeg sa se zapravo i vrtio! Uzeo sam komad WC papira  :mrgreen: i podmetnouo ga pod ED80

Jos onak montaza oscilira, no zvijezde su gotovo okrugle

Slika koju vam dajem je kombinaccija boljih frejmova sa PG, pa par dfrejmova od prvog daan vikse i 7 frejmova od drugog dana. E, samo 7 frejmova od drugog dana  :x ... ostale su mi neke postavke na fotoaparatu tako da se ovaj ugasio nakon 7 ekspozicija, dok sam ja bio u krevetu [02*. Uglavnom, zato sam kemijao svakojake ekspozicije

6x5min + 5x6min + 6x4min (mislim da je tako bilo)

Uglavnom

Yagodinac

Baš lepo. Pogotovu što su zvezde okrugle (refraktor) i što je nebo bez šuma. Ne mora galaksija da ima preeksponirane krake da bi bila lepa.

hrast

Quote from: Ljubo on May 18, 2009, 12:38:22 pm
Dobra fotka!
Svidja mi se to što ne pretjeruješ u obradi.


Da, valjda se 80% fotki unisti pretjerivanjem.... prvo nebijanej detalja, a zatim i jaki noise reduction i ostane nesto poprilicno  neestetski. No dobro, ne vidimo svi isto

Quote from: Yagodinac on May 23, 2009, 01:40:21 pm
Baš lepo. Pogotovu što su zvezde okrugle (refraktor) i što je nebo bez šuma. Ne mora galaksija da ima preeksponirane krake da bi bila lepa.


M101, shvatio sam da je poprilicno teska.. nikako detalje istresti! Upravo ovo sto sam Ljubi napisao

Hvala svima