• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 
April 20, 2024, 08:24:00 am

Vidojevica

Started by cola, June 11, 2009, 04:26:33 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

cola

Snimak opservatorije na Vidojevici(do 27 .sekunde)
http://www.youtube.com/watch?v=a-hh9-TwZMM
Saljem i slike kad se vretim sa LSA koji ce biti isto na Vidojevici(Beli kamen)
Sto se tice opservatorije ja sam malo razocaran(bar ovako na prvi pogled)
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

cola

Vec kada spominjemo opservatoriju, kako napreduje muzej, jel bio neko, ili bi isao?
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

mravic

Ma nije moguće da se u tu kupolu smesti teleskop od 1M kako se spominjalo...
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

cola

June 12, 2009, 06:27:40 pm #3 Last Edit: June 12, 2009, 06:48:46 pm by cola
Mozda podignu jos koju kupolu, posto su rekli da ce prvo biti podtsvljen manji instrument, onda manji ostane ovde a kad stigne veliki ide u novu kupolu  :-\
Eto prilike da se na BAV-u poprica na tu temu!
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

kocha


Sasa

Ma ne, to se neko zavitlava. Ne verujem da je to ta opservatorija o kojoj Janko govori.

Yagodinac

Ako su pare za observatoriju iz NIP-a onda slobodno možemo da zaboravimo na istu. I to bez obzira ko je na vlasti, bar u narednim godinama.

cola

Pa koliko ja znam jedina opservatorija koja se gradi u Srbiji je ona na Vidojevici, ta opservatorija je u izgradnji, isto to su i oni spomenuli:ova opservatorija u izgradnji nalazi se na...
Stoga to je ta :/  :( . Jedva cekam da odem na Vidojevicu a valjda cemo saznati nesto na Zvezdarskoj AOB tokom BAV-a...
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

sale11472

Quote from: Sasa on June 14, 2009, 01:57:11 am
Ma ne, to se neko zavitlava. Ne verujem da je to ta opservatorija o kojoj Janko govori.


Mislim da se ne zavitlava i da je to na žalost to ...
Samo nekako imam utisak da će ono ETNO selo kada postane turistička atrakcija da nakarika bar onoliko reflektora koliko ih ima na kališu kako bi gospoda turisti mogli neometano da uživaju u "etnoprirodi" po vascelu noć.....
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Sasa

OK, pitaćemo direktora AOB. Javiću.

Sasa

E dakle, kaže Z. Knježević da to JESTE AOBova nova opservatorija, ali da je ona krajnje aljkavo građena zbog čega zgrada nije primljena i krov mora da se radi iznova. Izvođač radova je tužen itd. itd.


mmilan

Uh, da li kod nas postoji neki izvođač radova koji posao uradi onako kako treba :(
http://www.svetnauke.org/
Great people talk about ideas, average people talk about things, and small people talk about wine - Fran Lebowitz

mravic

Meni se ipak čini da je pojeo vuk magarca.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

ljubicica

Otasevic je bio gore ovih dana - okacio je filmic na http://www.astronomija.rs/?p=556

NASA

Quote from: Sasa on June 27, 2009, 01:48:27 am
E dakle, kaže Z. Knježević da to JESTE AOBova nova opservatorija, ali da je ona krajnje aljkavo građena zbog čega zgrada nije primljena i krov mora da se radi iznova. Izvođač radova je tužen itd. itd.




znaci..cekamo jos par godina da to krene...:/