• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Ukinuto finansiranje "Petnice"

Started by MB, June 23, 2009, 05:21:27 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Danijel

Tipičan primjer politikantstva, ovo nema nikakve veze niti sa znanošću niti sa istinom, ovo nema veze ni s mozgom...
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Kizza

Čudna je ovo zemlja Srbija  :'( Kad sam bio mali pričali su mi da bi bio uspešan u životu moraš da budeš pošten i vredan. Na moju žalost Ja sam to i bio i zato sam postao .......  :'( Naravoučenije: DECO ŠIBAJTE PREKO GRANE  ;)   
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Predrag

QuoteKad sam bio mali pričali su mi da bi bio uspešan u životu moraš da budeš pošten i vredan.


To je obično tako, ali kako drugačije decu da savetuješ kad i ptice znaju da od poštenja nema ni para ni hleba. :-\
Znanje nema često veze sa dobrom zaradom i ugodnim životom, zato što to obično bitangama uspeva.
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

bear

A sto je najzanimljivije doticni je dovoljno neinformisan da ne zna (ili nece da zna) da petnica svake godine izdaje biltene i zbornike radova koji su javno dostupni. Garant je neko teranje inata u pozadini. :(

cola

Pa i to na stranu, opet je logicno da deca moraju od malena da se navikavaju na nauku, i da su s njom u kontaktu... Rezultati (oni pravi) dolaze vremenom i ucenje je proces koj traje. Te skole i fakulteti o kojima prica, te ne mogu nauciti tim stvarima, jer ti u neku ruku i pomazu za sta da se opredelis u daljem skolovanju... A cak i kako negde drugde kaze, idu deca da letuju u Petnicu, pa bolje i to nego da se drogiraju na ulici ili sta vec... A da ne kazem koliki je uspeh ISP-a na medjunarodnoj "sceni".
No, svako ima pravo na svoje misljenje :/, samo je ovo bilo poprilicno nisko i bio je to bas, bas jak udarac...
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

r2d2

Pa ako smo drustvo u tranziciji, i ako ova nesretna i nejaka vlada ne zna sta hoce,  tako vecno biti nece.  :'(

QuoteNaravoučenije: DECO ŠIBAJTE PREKO GRANE


Mislim da je mozda Kizo bolje da ti sibas preko grane, nije ti kasno. Ipak je to individualan odluka i davati ovake izjave je najmanje:   neodgovorno.

Nije nauka samo pare i mogucnosti, vec i ljubav prema istoj. Ne zivi se od ljubavi ali niko nije umro od gladi to se zna.

Ako nekog zanima samo novac i biznis to je u redu. Ako nekog zanima nauka nije nuzno otici po svaku cenu bez obzira na mogucnosti. Ceo svet je jedno globalno selo i svejedno je manje vise gde si.

Danijel

To dovoljno govori o samom govorniku i onima koje on zastupa, kakvi su i što se od njih (ne)može očekivati.
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

contax

Iritantan lik. Neverovatno kakvih sve ljudi ima. Prosto se namece pitanje da li je normalan?

cola

Strasno, a jos strasnije da nas takvi likovi vode :'(
A to je velika sramota, jer lik sigurno zna za to da je ISP-a nastojao da pomogne VJ tokom bombardovanje 1999. godine! I napravili su nesto, radili, trudili se... Indirektno branili nebo nad njegovim gradom, u kom on tad verovatno nije ni bio....
U Sloveniji u vrticima mensa prati nadarene klince, i pomoze im da uspeju u zivotu...
A kod nas takvi smo ne pozeljni :(
@ Kizza, pa pazi nije ni tamo bas najbolje, i ja sam u jednom trenutku to pomislio... U ovim "nasim" drzavama (Austrija, Nemacka...) vrv. ce uskoro poceti da vracaju emigrante jer njihove (pogotovo u Austriji) teze dolaze do posla zbog stranaca...
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

bear

Quote from: r2d2 on January 31, 2010, 10:20:32 am
Ako nekog zanima samo novac i biznis to je u redu. Ako nekog zanima nauka nije nuzno otici po svaku cenu bez obzira na mogucnosti. Ceo svet je jedno globalno selo i svejedno je manje vise gde si.


Zavisi od grane nauke. Za mnoge stvari jednostavno treba finansijsko-tehnicka podrska koju je nemoguce dobiti u zemlji Srbiji.

cola

Da, jer imas svakave fakulkete posle kog ti nemas mogucnosti da radis u svojoj struci, npr. molekularna bioligija i slicno... Pa onda takvi ljudi moraju napolje.
A i glupo je da posle porodica od tog naucnika ispasta sto on radi ono sto mu se svidja a ne ono od cega moze da se zivi... Verovatno je to nesto sto ce presuditi i moju odluku, a astronomijom se uvek mogu ozbiljno baviti kao amater, kada skupim pare, pa vecu gomilu ulozim u opremu :-\
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Predrag

QuoteVerovatno je to nesto sto ce presuditi i moju odluku, a astronomijom se uvek mogu ozbiljno baviti kao amater, kada skupim pare, pa vecu gomilu ulozim u opremu


Tako i treba. Ljubav je jedno, a preživljavanje drugo. Ja sam živ primer kako se čovek lako zezne za medalju.
Ćale mi je govorio da idem na građevinu ili elektroniku, ali neee...ja volim zaštitu životne sredine, ekologiju i slično. Sad sa diplomom mogu samo da se slikam, pošto imam tu "sreću" da živim u Srbiji gde to radi ko stigne.
Upisuj faks koji ima perspektivu a ne koji voliš.
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Kizza

Lekar u Norveškoj ima mesečnu platu oko 6000 e i imaće lepu penziju.
Brend Srbije je rakija šljivovica.
Glavni preduslov za dobru ekonomiju je izvoz a mi izvozimo ........ ???
Ne,nikada se neću baviti politikom jer sam kao Pinokio i nos me uvek oda  ;)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

cola

@Predrag, Pa ko zna mozda jednog dana i bude nesto, a ako nisi umoran za jos jedan faks ili da zavrsis neki posdiplomski na drugom faksu, na VA mozes sa bilo kog faksa! Zelim ti najbolje.
Ja cu onda kako izgleda ono klasicno neku ekonomiju pa u privatne vode, ako Bog da...
@ Kizza, Kako ne izvozimo? Izvozimo mlade talente sta ces vise ;)
Pa evo mi mozemo da isplatimo samo 10 000-13 500 vojnika, jeste da nam ne treba vise, ali jedna Marakana u BG-u ima od 50 000-55 000 mesta, dakle jedan stadion moze da rascarupa celu nasu vojsku golim rukama... A tu saku jada, treba rasporediti na 90 000 mXm... To najbolje govori o nama.
Ajmo astronomi, u zajednicki biznis pecenja rakije, taman da i Marino uleti sa vinom pa da imamo siroku ponudu :D :)
Salu na stranu, jedino sa udruzivanjem iole pametnih glava, covek moze da se nada nekom uspehu, jer sam tesko, barem je tako s moje tacke gledista... Verovatno Masonima i slicnim i ide tako dobro ???
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Predrag

QuoteJa cu onda kako izgleda ono klasicno neku ekonomiju pa u privatne vode, ako Bog da


E to je pogodak trenutno.
Moja verenica je završila Ekonomski fakultet i nema problema oko posla. Doduše u Nišu skroz bedne plate, ali nije ovo jedini grad. ???
A što se tiče još jednog faksa, to mi nije problem i planirao sam, ali treba neko to da plati i sve je palo u vodu!
Podržavam Kizu za put mladih u inostransvo, naravno ako ima priliku za bolji život. Batalimo patriotizam i slične gluposti kad te ovde radi ko stigne i nepismeni ti kroje život. Ni preko nije mnogo sjajnije, ali nekako ko ode nikako da se vrati, osim za praznike! :-\
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan