• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Da li vreme za slanje .......

Started by Kizza, June 26, 2009, 09:57:32 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

NASA

Au preterali ste ljudi..svaka vama cast ako samo mislite da je covek sebi najveci neprijatelj,da smo krivi za sve itd itd... ::)

NShappy

Ja takođe mislim da se homo sapiensu ne piše ništa lepo u budućnosti i da je za to uglavnom sam kriv. Ne računam u to potencijalne probleme za koje nije odgovoroan (recimo Tunguska explozija negde oko Ženeve...) Mislim na pojedine ekološke i klimatske probleme. Sa njima dolaze i problemi ishrane i pukog preživljavanja jednog dela populacije.

r2d2

August 06, 2009, 08:37:57 am #77 Last Edit: August 06, 2009, 09:09:54 am by r2d2
Quote(recimo Tunguska explozija negde oko Ženeve...)

;D ;D ;D

Buducnost lepa ili ruzna, svejedno Ljudi su najslozenija tj najinteligentnija organizacija materije u nama znanom Svemiru. Pa normalno da ima i "dobre" i "ruzne" karakterne crte globalno. Ako naseli Svemir zagarntovao je svoj opstanak po mom misljenju. Moze biti i opcija da progresivne nove vrste mogu nastati posle kataklizmi.A jedini rizik lezi u apsolutnom istrebljenju zivota, sto je ipak malo izvesno -slozicete se zar ne? Sta je za nasu planetu par milioncica godina da skuva, skrcka i oblikuje nesto glanc novo- sitnica. Ko zna?


A mi? `Ce se snadjemo ako nas ne ubije smog.

Kizza

Mozda tako izgleda ali ne bih delio ljude na bele,zute ili ostale vec samo to da smo jedni drugim napravilo zlo.A ideja o slanju zivota je upravo i imala ideju da se napravi "harmonicna" planeta bez mrznje !
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Kizza

Da li  Rusi imaju scenario o mogućem padu "Zemljana" na Mars ???
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Kizza

Možda ima ljudi koji nisu prijavljeni pa ne vide "sliku" u gornjem odgovoru pa ću ukratko prepričati sadržaj:

Paket sa životom sa Zemlje leteće prema Marsu 2011. godine Ruskim svemirskim brodom Fobos-grunt.Među 10 oblika života koji će uključivati bakterije,praživotinja,gljivice.biljke i složeni organizmi,naći će se i tardigrade ili vodeni medvedi.
Tardigrada je mikroorganizam koji se hrani račićima,brsti travu i uništava bakterije.Preživljava pritisak od 6000 atmosfera,vakum,desetogodišnju pustinjsku sušu i temperature od 150 C i -200 C.Sve te osobine učinile su Vodene medvede svemiskim putnicima koji će putovati spomenutom Ruskom letelicom.
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

cola

Gledao sam neku emisiju na RT-u i tamo je predstavljeno odelo koje ce biti korisceno na Marsu...
Cini mi se da trka ponovo pocinje :D
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com