• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Ipak ide na berzu...

Started by POSEYDON, July 07, 2009, 12:17:36 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

POSEYDON

Ipak sam se odlučio za prodaju teleskopa...ja nažalost nemam kola,a iz BG ne mogu da posmatram ništa osim planeta i meseca...da nekog matretiram da me vozi van grada nema smisla, a  nov teleskop mi stoji i skuplja prašinu(šalim se,veoma je dobro zaštićen) tako,da ću verovatno uzeti dobar dvogled i kad imam vremena skoknem skuterom negde iza Avale i naučim prvo sazvežđa i mapiranje,pa tek tada umem neku mobilniju varijantu teleskopa...sve u svemu Celestron 150/750 f5 na EQ3,TS APO barlow 2,5,TS laser kolimator,20mm silver plossl,25mm E-LUX Celestron i TS HR 5mm Planetary....450€

POSEYDON


mravic

Ovo je super cena, oko 25% jeftinije od novog, a i tvoja oprema je praktično nova...
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

POSEYDON

Ajd ljudi...ovo je stvarno povoljno...a i moje završno polaganje za jedrilicu čeka,pa ćemo da letimo zajdno posle:))))))

Sale

Prijatelju, posalji mi slike na mail. Pozdrav.

POSEYDON

Evo malo fotki:

I ekipa koja brani scope:)))

Peca

POSEYDON ako ti ne trebaju pare bolje da ne prodajes nego da skupis pare za neku krntiju ili donesi telespo do mene ( ja sam izmedju batajnice i Zemuna na batajnickom drumu ) ako ti nije cim da dolazis do ovde mozemo odavde da posmatramo .. pod predpostavkom da se odavde moze nesta bolje videti a mislim da koliko toliko moze... imas livadu ispred kuce gde te niko nece dirati ( u pitanju je vojni objekat u kojem zivim, ali nema vosjke)..  bolje da uhvatis neku noc nrp. dodjes navece busom i ujutru imas bus natrag za grad, a sve vreme si na pdeset minuta od mene, gde ako oces mozes i da knjavas ( ne brini ne prodajem organe :P ) ... ne znam u kom si delu grada i kako bi ti to odgovaralo racunaj da imas i tu opciju ...

POSEYDON

Hvala na pozivu Peco (ja sam na N.Beogradu) ali ovo je teško negde oko 25kg..pa nije baš praktično za nošenje busem(jedino da uposlim još dvoje ljudi da nose sa mnom:))))

goranm

Mogu ti reci da si me prilicno zainteresovao, nije losa ponuda.

nesal


GodsOtherDevil

Chekaj, ti za svoj neweton od 130mm prechnika, na eq2 montazhi - trazhish 330e, a za ovo remek delo ATM-a (nisam video, al tako kazhu), koje je em vece, em na jacoj montazhi i em  ima vishe dodataka - nudish 300e

...

nesal


goranm


POSEYDON


nesal

e ipak ecu,nasao sam nes bolje....