• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

snimci sa meseca-molim objasnite

Started by pocetnik, July 20, 2009, 06:49:22 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

CyberianIce

Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

NShappy


CyberianIce

Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

Kizza

Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

CyberianIce

March 12, 2010, 08:51:42 pm #19 Last Edit: March 12, 2010, 09:19:28 pm by CyberianIce
Onda probaj sa milisekundama pa sa nanosekundama i tako dalje dok ne stignes do plankovog vremena.
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

Kizza

OK,a kako su nastali ovi kanali u krateru?
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

r2d2

March 13, 2010, 10:14:00 am #21 Last Edit: March 13, 2010, 10:19:01 am by r2d2
Meni izgleda kao obicna pukotina koja prati liniju ivice kratera. E sada,  , Mesec se smatra sezmicki neaktivnim. Mada Kizo mozda ima veze sa ovim ucestali zemljotresima na Zemlji. Mozda se prorcanstvo za 2012 odnosi i na mesec ko zna,,,,  ,, mozda zbog potencijalne baze na Mesecu.

Kizza

Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

cola

SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

kocha

...da, vidi se i M29, Sale će da potvrdi.

CyberianIce

Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

Kizza

A sad ozbiljno jer dosta ljudi sumnja da vi iskusni ASTRONOMI ne vidite ono što svi vide: http://www.damianpeach.com/images/lunar0709/arzachel_2007_05_26dp.jpg
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

CyberianIce

Lepo ti kazem to je Cygnus, Labud ili kako su ga vec krstili. Jedna drevna civilizacija koja je zivela na zemlji, bavili su se astronomijom a mrzelo ih da nose stalno planisferu sa sobom pa isplotirali sazvezdja na Mesecu. Laserima. Onim CO2. Izuzetno jakim.
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

Kizza

Eh,kad bih bio SAVRŠEN kao ti ... .. .. ... ....  ;)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

CyberianIce

Sve sto radis u zivtou ima neku svrhu. Postavljas sebi ciljeve, i dostizes ih, kad dostignes neki cilj u zivotu postavljas sebi drugi - to je u sustini put ka savrsenstvu jer kad bi mogao sve ciljeve u zivotu da dostignes bio bi savrsen. Znaci savrsenstvo je jedino nedostizno, koliko god daleko dogurao uvek sebi mozes postaviti neku novu barijeru da bi je kasnije dosegao. Ja samo tezim ka dostizanju toga ali nikada necu biti savrsen. Jedino je Bog savrsen a filozofiranja kazu da obican smrtnik (poput mene i tebe) ne moze da razume savrsenstvo, razum ne dozvoljava naduzrocnu posledicu, za tako nesto treba da pozoves u pomoc um. Od obicog smrtnika se ni ne trazi da razumemo savrsenstvo (citaj: Boga). Sta onda u tom slucaju da radimo? Da se pomirimo odmah sa tim cinjenicama, i zivimo u neznanju? Neka, hvala, ja cu radije vecno pokusavati da dosegnem neke obicne ciljeve, to je svrha moje egzistencije i to je put ka prosvetljenju sto se mene licno tice jedino sto on nema kraja.

Izvini drug Kizza sto te u posednjih nekoliko postova ovako "otpilam" ali ako procitas ova moja razmisljanja, shvatices zasto to radim...
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S