• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

snimci sa meseca-molim objasnite

Started by pocetnik, July 20, 2009, 06:49:22 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

sale11472

Quote from: kocha on March 13, 2010, 12:45:17 pm
...da, vidi se i M29, Sale će da potvrdi.


Nema ovo je suviše malo povećanje i za mene  :P
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Kizza

Ma opušteno CyberianIce  :) Jedino putem dijaloga možemo doći do istine (ako je poznata) ali mi je nerazumno da ako neko već zna,kako su nastali "kanali" ili pukotine,a neće meni neznalici da objasni  ??? I dalje smatram da nije sramota pitati  :)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

contax

Sto se mene tice stvar je jasna. Ocigledno je da ovo tvorevina Naska civilizacije.
Kako nisu imali ni priblizno razvijenu tehnologiju nalik nasoj pa samim tim nisu se koristili ni radio talasima, iscrtavanje ovih linija na Mesecu i onih u Peruu predstavlja komunikaciju izmedju baze na Zemlji i ispostave na Mesecu. Smetnje na vezama je predstavljo razvoj oblacnosti na Andima pa je misionarima u relativno kratkom roku naredjeno da se vrate na Zemlju.

Kizza

Vala sa ovakvim okom i dobrim vidom moram da ti poverujem  ;)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

CyberianIce

Vidi druze Kizza, ne znam ni ja kako su nastali ti kanali, ali verujem da nisu vestacka tvorevina ako si mozda kojim pukim slucajem na to pucao. Siguran sam da postoji neko geomorfolosko objasnjenje a pitanje je da li su to uopste kanali ili nesto sto podseca na kanale.
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

Kizza

Naravno da nije neka "NLO civilizacija" (nacrtali bi neku reklamu a ne.....) ali je neobična u svakom slučaju  :)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

CyberianIce

Ja bi pre priznao da je krst kao i ostala religijska obelezja, najobicniji moguci postojeci geometriski oblik nego da je ovo u krateru nesto "neobicno".
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

Kizza

Inače sprava (krst) na kome su rimljani  razapinjali je bio u obliku slova "T".
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

kostur

to mora da je Isus izcrtao.
Da li vi ljudi znate koliko takvih neobicnih oblika ima na Zemlji, Marsu i drugim planetama? Secam se jedne emisije o Marsu, iz satelita snimci pravilne piramide i ljudske face, a sa rovera ili kog vec automobilcica komad stene pored brda. Ko zna kako taj oblik na Mesecu izgleda. A ono za krst (T)je vrlo diskutabilno, i smatram da ne pripada cak ni podrumu, pa cak ni alternativi
Sky-Watcher 150/750 N
EQ-3 montaza
Okulari Super 25 i 10 mm
Barlow 2x
Trazioc 6x30
Laserski kolimator
Optisan 36050n na fotostalku za posmatranje Sunca ;D
http://astronomija101.wordpress.com/

Kizza

Kosture kako bi ti opisao ,ako si video sliku,one kanale u Mesečevom krateru?Romboidi,pravougaonici,krugove...Daj mi tvoj opis i Ja ću se odreći krsta ;)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

kostur

dve krive linije koje se presecaju. Ne odrici se krsta nikad.
Sky-Watcher 150/750 N
EQ-3 montaza
Okulari Super 25 i 10 mm
Barlow 2x
Trazioc 6x30
Laserski kolimator
Optisan 36050n na fotostalku za posmatranje Sunca ;D
http://astronomija101.wordpress.com/