• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

M8&M20 + IC1396

Started by hrast, July 20, 2009, 07:01:08 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

hrast

I'm back  ;D

Klasicni objekti koje nikada nisam fotkao  :D.. LAZEM!!   lagoon mi je bila prva maglica koju sam fotkao

Uglavnom,
Snimano 18.7.2009
SkyWatcher ED80 + WO 0.8x, Canon EOS 400D 18x240sec @ ISO800
Vodjeno sa Maksutovom 90/1250 + QHY5 guiding camera (PHD Guiding)
Mount: EQ6 Vis upgreded to EQ6 SynScan
Processing software: DeepSkyStacker, PixInsight 1.0, Photoshop CS4

http://www.hrastro.com/M8andM20/

Samo 18x240 jer sam relativno kasno poceo fotkati, a zatim i nesto zeznuo prtljanjem po setupu... i dok se ja mucio, zasao objekt u blizinu lampe koja mi je drasticno smanjila kontrast na fotki, pa sam prekinuo Sad
No, svijetli je objekt, pa nije tesko kolko tolko izbjeci sum


Iiii,
http://www.hrastro.com/IC1396ElephantTrunk/

20.7.2009. SkyWatcher ED80 + WO 0.8x, Canon EOS 300D 16x480sec @ ISO800
Vodjeno sa Maksutovom 90/1250 + QHY5 guiding camera (PHD Guiding)
EQ6 SkyScan
DeepSkyStacker, PixInsight 1.0, Photoshop CS2

Jedan od meni tezih objekata... trazio sam objekt kojih pola sata iako sam go isprve dobro ukadrirao (GOTO Mr. Green), jer je zbilja taman objekt + slabog kontrasta. Crveni sam kanal izdvojio i posebno ga obradjivao
Nisam dobro usjeverio

Yagodinac

Fotke su ti skroz OK, pogotovo što su ti malo duže ekspozicije (razumem da je potrebno zbog ED80). Lepo je međutim što i nema šuma s obzirom na ISO, dužinu i letnju temperaturu.
Kako te uopšte služi C10 u astrofotografiji? Izgleda da si ga malo zanemario.

hrast

C10-N je odlican teleskop, ali i veliki.. Veliki jer je na knap za moju montazu (zahtjeva uvijete bez imalo vjetra) + nisam ga upotrebljavao zbog problema sa montazom.

Malo duze ekspozicije nisu zbog takvog i takvog f broja. U astrofoto kao da ne vrijedi sasvim jedna blenda vise = 2x vise svijetla... nemam pojma
Ali isto tako, sa sigurnoscu, ne vrijedi onaj 10x600sec = 100x60sec .. u svijetlih objekata to je tako, ali ako zelis uloviti tamnije dijelove, bas i ne