• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Međunarodni aeromiting Batajnica 13.09.2009

Started by POSEYDON, August 02, 2009, 05:14:31 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

POSEYDON

Prema informacijama koje sam dobio od poznanika bliskih ministru odbrane  Šutanovcu na batajnici ce nastupiti 10 zemalja(potvrdili ucesce):Velika Britanija,Francuska,SAD,Grcka,Slovenija,Spanija,Ceska(verovatno jedan od najboljih pilota za prikazivanje MIG-29),Madjarska,Danska,Bugarska...Nemacka,Portugalija,Austrija potvrdile ucesce ali ne i sa kojim avionima ce nastupiti(po zadnjim potvrdama Austrija dolazi sa  Eurofighterom)...treba da dodju jos i Rusija,Turska i Rumunija(ali još neme zvanične potvrde)...od aviona ce biti Mirage 2000,Gripen,Hawk,F-16,Alfa-jet,Pilatus,L-159,C-295,T-27...od helikoptera Mi-24,Mi-17 i Couguar....nastupice i nasa avijacija,padobranci,nasi aeroklubovi i JAT

sale11472

Hmm to se može pročitati i u novom aeromagazinu.....
U svakom slučaju interesantno događanje, jedva čekam da vidim Gripena uživo ;D
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D


Peca

ja sada gledam ove mentole sto idu kolima i vrte se ukolo prestizu okrecu se na sred puta gde mogu i ne mogu da bi izasli na auto put ( a posle ce im biti jos gode da sicu sa njega) pitaju kolko jos ima do tamo bla bla bla ma strasno ... treba ljudima zabraniti aute kada su neke stvari u pitanju makje mi ...

Kizza

A ko nije mogao da lično ode ima direktan prenos na drugom programu RTS a!
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Predrag

Pa oni koji idu mogli bi da naprave neki klip i ubace na youtube, a ovde ostave link.
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Kizza

A ko želi da se oproba u pilotiranju neka nabavi igricu H.A.W.X   ;)
Ja je igram već mesec dana i tek sam stigao na dvadeseti nivo :-[
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Kizza

Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Kizza

Da iskoristim priliku i pohvalim Vojsku Srbije za odličan aero miting :)
Pohvale i RTS u,kao da sam bio tamo :)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

mravic

Ja bio zahvaljujući astronomskom forumu, i video samo Mrdju iz NS-a, os Saleta ni žive duše...
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

sale11472

Da, nažalost prvi aeromiting na kome nisam bio .....
Eto ipak nisam video Gripena uživo :(
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

NASA

bio odlican aeromiting..stvarno sve uradjeno odlicno..takodje..ima mnogo boljih opcija za nasu avijaciju pored Gripena..a to sto mi hocemo da prodjemo jeftino...druga prica..

i da..kao neki utisak dana..kako je sredjen nas Orao,boje i sve :) potrudili su se :)

sale11472

Quote from: NASA on September 14, 2009, 12:06:50 am
..ima mnogo boljih opcija za nasu avijaciju pored Gripena..


Slažem se ali F-35(B) nije bio čak ni prikazan na ovom aeromitingu (a ni F-18E kao jeftinija varijanta) :P
Od ostalog što je letelo ja navijam za Gripena a po "stručnim konsultantima" tokom prenosa (posebno tokom rulanja Orla) rekao bih da navijaju i naši piloti  ;)
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

NASA

pa i ti bi navijao za Gripena da ti svaki dan sole mozak o njemu ;)

a i jos jedna stvar..nasa drzava i nema finansija da odrzava Gripena a kamoli vise njih,pa ce to samo biti reklama za nas i onda ce opet ko '99 da umesto delova za avione uzimaju delove za kola itd.

sale11472

NASA ako nemamo pare za održavanje Gripena onda nemamo pare ni za bilo šta drugo što se pojavilo na Bataji.... za Gripena svi navijaju upravo zato što ima najniže troškove održavanja i korišćenja plus što Šveđani insistiraju da svi njihovi avioni moraju da imaju mogućnost da koriste priručen piste (tipa delova puteva i slično) Mađari nisu to forsirali ali sa tako kratkim zaustavnim putem kod sletanja on bi mogao da sleti na Bataju i pre popravke piste....
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D