• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Film "CONTACT"

Started by Gugi, May 24, 2005, 01:33:30 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Dule_smor

 nije losha pricica, samo je malo neoriginalna:)

sashastar

 Takvih i slicnih prica ili pripovedaka sam mnogo procitao
i zaista je prosecna ali

Ako nekom treba WEB KNJIGA ODISEJA 2001 a do sad je nema ili
nije procitao knjigu ili sl.
Na ovom sajtu je mozete downloadirati

http://www.ptt.yu/korisnici/n/i/nikolinv/index2001.htm

prijatno citanje ima i muziku  

sashastar

 Da li je neko skinuo web knjigu ili je svi imaju
Niko nista ne komentarise
Gde su SF fanovi ili sam uzaludno predlozio

Dule_smor

 Lep sajt, fino je videti da se neko trudi oko sf-a:)...a ko je pravio tu prezentaciju?

Sich

QUOTE (Dule_smor @ 17. Jun. 2005., 18:02)
nije losha pricica, samo je malo neoriginalna:) [/quote]
hm, prica je iz '91 kad je bila nominovana za Nebula award

mislis da bi se neoriganalne price nasle na takvom mestu?
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

sashastar

QUOTE (Dule_smor @ 19. Jun. 2005., 13:38)
Lep sajt, fino je videti da se neko trudi oko sf-a:)...a ko je pravio tu prezentaciju? [/quote]
Ja sam na taj sajt skucajno naleteo gledajuci licne web prezentacije na PTTu
Ako te bas zanima koje pravio na ovom sajtu sam naleteo pa ti ga pronadi

http://www3.ptt.yu/prezentacije/webmanager.php?Lista=14

sashastar

 Sich nominacija pa makar i za Nebula award nije merilo kvaliteta
ako je konkurencija slaba te godine.
Zamisli prosecnog atletskog trkaca koji trci sa babama da li to znaci
da je taj trkac vrhunski atleta.
Da se jos nesto razumemo ja uzivam u bilo kojoj SF prici ali ipak
treba biti oprezan kada se kategorizuje kvalitet jer se cesto mesaju
ukusi sa kvalitetom ali da nedavim.
Svaki trud je za pohvalu pa i ova prica pa ma kako nam se svidela.

Sich

 Hm, koliko ja znam Hugo i Nebula award su 2 najprestiznije SF nagrade u Americi.
Opet, Nebula award se daje svake 2 godine i mislim da u USA tesko da se za 2 godine ne objavi toliko kvalitetni radovi pa da kako ti kazes konkurencija bude slaba.
S druge strane, babe se ne takmice u atletskim trkama a poredjenje je lose i zbog toga sto mi ne pricamo o nagradi "vozaci metroa kao SF pisci" vec o Nebula award.

A sad da li se nekom svidela prica ili ne. Ili ne smatra je posebno iteresnatnom to je vec stvar licnog utiska i svako naravno ima pravo da kritikuje samu pricu (delo)
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

sashastar

 Sich nemoj ovo ozbiljno da shavatis
Svestan sam da sve ove nagrade imaju vrednost i moram priznati
da su veoma strogi bilo je godina da nisu bile dodeljivane nagrade
zbog loseg kvaliteta
Ja sam samo hteo da podstaknem raspravu i to je ono vazno
da razmenjujemo misljenja ali i da se drugi ukljuce u razgovor

I zato cu da otvorim nov topic da vidimo sta ima ko da kaze
Gugi se sigurno ljuti sto smo skrenuli sa teme njegovog topika

Dule_smor

QUOTE (Sich @ 19. Jun. 2005., 16:02)
QUOTE (Dule_smor @ 17. Jun. 2005., 18:02)
nije losha pricica, samo je malo neoriginalna:) [/quote]
hm, prica je iz '91 kad je bila nominovana za Nebula award

mislis da bi se neoriganalne price nasle na takvom mestu? [/quote]
Pa mogla je da bude nominovana zasta hoces, ali neoriginalna jeste.Procitao sam jedno desetak prica sa istom/slicnom tematikom, odnosno glavnim motivom.Klark i Asimov su ovakve pricice pisali pre 50 godina, tako da ovo nije nesto novo.Ali naravno tesko je naci nove motive u sf-u i pisati van nekih shablona.O tim problemima je Lem napisao jedan fini esej, probacu da ga iskopam negde.

Skyw@lker

 Pre svega hocu da kazem da se moje misljenje sto se tice filma "skoro" poklapa sa Gugi-jevim. Film me je zaista odusevio i mozda sam ga odgledao cak i desetak puta i ne stidim se da to kazem - to je kao knjiga koja vam se dopadne - mozete je citati iznova i iznova... Film sam gledao par puta i u bioskopu. E sad da ne bude da  samo hvalim, jeste da film ima malo "Amerikanizacije" ali ima i neceg drugog sto me je navelo da ga kritikujem... Pre svega iako sa dosta "strucnijih" termina uradjen je za "sire narodne mase", kao i svaki holivudski blockbuster. Ja sam posle filma kupio knjigu koja ne moze da se meri sa filmom. Jos jedan dokaz da je veoma tesko prebaciti dobru knjigu na veliko platno (da ne spominjem sad "Gospodare Prstenova", ipak to nije tema "danasnje emisije"  ;) )
Mozda bih vise voleo da se malo vise raspravljalo o knjizi jer je zaista odlicna, ali ok drago mi je da vidim da je i film izazvao dosta polemika jer ce idalje biti medju mojih prvih deset najboljih filmova svih vremena ("Odiseja 2001" je ipak "Odiseja 2001" - jedna i neponovljiva  B) )

P.S. Da se i ja malo "pohvalim" u SETI@Home Clinet-u imam odradjene 852 jedinice!  :)  
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

sashastar

 reci ti meni koliko je to kompjuterskih sati sto se tice Setija

A razgovore o SFu smo se prebacili u topic SF Fanatizam

Skyw@lker

 Malo vise od 8362h, ali SETI@Home imam dugo, dugooo, a poslednjih par godina je "ubrzao" zbog 512MB RAM-a i jaceg procesor-a koji sam dokupio, pa ga konstantno drzim ukljucenog jer mi ne ometa rad na kompjuteru...

P.S. Evo i screenshot-a mog SETI@Home projekta, mada sam cuo likove koji imaju i preko 1500 odradjenih modula (mislim sa nasih prostora)
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."


Skyw@lker

 Nisam ni znao da ima statistika! Pa sada sam gledao - nema me!!!  :(  Mada pod brojem 170 ima jedno "no name" mesto koje po podacima (satima i odradjenim jedinicama) bi trebalo da odgovara meni. Nick mi je Marko V - bas me cudi da me nema!!!
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."