• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Galilejeve noći

Started by GENESIS, August 07, 2009, 10:02:14 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

GENESIS

August 07, 2009, 10:02:14 am Last Edit: August 09, 2009, 05:58:30 pm by GENESIS
Ajmo da se dogovorimo i organizujemo neko predavanje i posmatranje za ovaj termin.

http://www.astronomy2009.org/globalprojects/cornerstones/galilean

GENESIS

http://www.youtube.com/watch?v=JSgtXggeUKA

Predsednik Obama u Beloj Kući okružen teleskopima povodom MGA 2009.

Kizza

Eh sad kad je dobio 1 400 000 $ može i da ................ ;)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

cola

Evo i kratkog clanka na tu temu
http://astronomija.co.rs/meunarodna-godina-astronomije/1467-star-party-u-beloj-kui.html
Ok, ja sam za! Mada za sada nemam (mobilnu) opremu...
Predlazem da se bar u vecim gradovima (gde ima AD-ova) organizuje posmatranje u isto vreme, kako bi to dobilo na tezini i na medijskoj paznji... Mozemo i karneval kao Makedonci ali ovo mi je lepse... Sledece, da se rastrkamo po glavnim gradskim trgovima, parkovima, po dva teleskopa na jednom mestu. Tokom dana Sunce, uvece Jupiter i Mesec! Npr ako je BG onda kod Konja, kod Nikole Pasica, 25. maj....
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Obersturmfuehrer

heheh, nemoj da ti dodju ovi "ekstremni" pa da te napadnu zbog toga sto diras u "bozije" stvari....
...
da da...koliko god se zezali ovakav scenario uopste nije nemoguc....

Danijel

Ili se toliko pomame da ti pregaze teleskop pa jedva izvučeš živu glavu ;D
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

sale11472

Quote from: cola on October 10, 2009, 01:14:08 am

Ok, ja sam za! Mada za sada nemam (mobilnu) opremu...


A šta to nije mobilno u tvojoj opremi ??? Mislim oba navedena teleskopa su više nego mobilna ;)
Šalu na stranu ti animiraj tregera ili nekog drugog pa mu budi pomoćnik na takvom posmatranju :)
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

cola

:D
Pa mogu, ali mislim da sve to treba prijaviti, to je ipka neko okupljanje ???
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

GENESIS

Molim administratore da ova tema dobije prioritet.

Molim sve forumaše da se u svojim gradovima organizuju i odrade nešto u te dane (planetarijumske projekcije, predavanja, projekcije filmova, izložba opreme i astrofotografija, posmatranja  ...)

Fotografišite manifestaciju.

Igor

Evo, ja mogu organizovati posmatranje za učenike gimnazije "S. Miletić" u Srbobranu...
Postoji i skromna astronomska sekcija sa dovoljno kvalifikovanih pomoćnika, koji bi pomogli oko teleskopa.
Ja bih, sa druge strane, preuzeo ulogu PR menadžera  ;D, a oni neka vrte dobsona i ciljaju kroz tražilac...
Vredno je truda.

mravic

Ako bude vedro, mi u Palanci sigurno smo u centru... Mogli bi jedno veče u Bački Petrovac a jedno , ako bude zainteresovanih u Srbobran :) ako nas pozovu :).
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Ljubo

Ništa to.... Ja te zvao, ali nikako da te dočekamo ovdje. Nemaš ti kad od te silne prodaje placeva po Mjesecu i astrofotografije istih :):):)

Šalu na stranu, može ovo sa GN da se odradi, neka samo neko iskoordinira sve to, pa da rezultat tako bude upečatljiviji. Javim vam šta smo napravili u Boki.
Za početak, osnovali smo 2. oktobra Astronomsko društvo "Boka" sa podružnicama u Herceg-Novom i Tivtu. Ostaje da se (vrlo skoro) registrujemo, a u planu je i dobijanje prostora za opservatoriju na tvrđavi Španjola, koja se nalazi tik iznad gradskog jezgra (ima dobrih izgleda da se i to realizuje).

cola

Cestitke Ljubo, i zelim ti sve najbolje... Ako se moze pomocio davde ti javi, a mozda te i posetimo kroz koj mesec :)
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Igor

@mravic

Ako bude vedro, sigurno ću izneti teleskop na gradski trg i uredno prijaviti skup.
Smatrajte se pozvanim   :)


kocha

I Sremska Mitrovica ce se pridruziti...