• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Deep Impact

Started by sashastar, May 24, 2005, 02:05:10 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Dule_smor

 aha, znaci u tm grmu lezi zec...a vec sam pomislio da nesto kriju:)

sashastar

 Kada bi bio na kometi novi hemiski element ???
Da li bi on mogao uopste da se detektuje ???

wexy

 
Prvi momenti nakon udara impaktora (veća slika 110KB)

"July 21 - Seventeen days after its encounter with comet Tempel 1, NASA's Deep Impact flyby spacecraft successfully executed a trajectory correction maneuver that places the spacecraft on a path to fly past Earth on Dec. 31, 2007. The 900-second burn preserves the space agency's options for future use of the comet hunter."

http://deepimpact.jpl.nasa.gov/press/050720nasa.html

Sich

QUOTE (sashastar @ 21. Jul. 2005., 12:15)
Kada bi bio na kometi novi hemiski element ???
Da li bi on mogao uopste da se detektuje ??? [/quote]
hemijski elemente koje mi za sada nismo detektovali imaju jako velik atomski broj a to za sobom povlaci cinjenicu da su takvi elementi iyuyetno nestabilni i njohov vek poluraspada je jako mali tako da na kometi se nece otkriri nijedan nov hemijski element :)
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

Dule_smor


Dule_smor

Sta je bilo, zar ste vec zaboravili na ovo...ili vas mrzi da citate:).Evo ukratko...kometa nije napravljena od kompaktnog materijala vec vishe podseca na neku skupinu prasine cija je gustina samo 600kg po metru kubnom...takodje u izbacenom materijalu je bilo najvise vode i ugljen dioksida, ali je bilo i organskih jedinjenja kao sto su formaldehid i etanol...i tako, manje vishe ocekivano:).

plandor

Ne budi smesan, sta ima da citamo ovo pored one teorije o kemeti i repu i ....  :wink: