• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

O Pravilniku AM

Started by Kizza, August 09, 2009, 10:17:09 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kizza

Ne mogu da izdržim a da ne pitam: Zašto nije dozvoljeno samo postaviti "Smalija"? 
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

r2d2

 :)
Nisam znao da su ovo prirodne nauke!

Peca

zato sto bi onda neko od nas u nekom postu napisao nesta sto je mnogo smesno a nema veze sa temom ( da li bi u tom postu postojale i argumentovane cinjenice ili ne sada je nebitno u toliko gore ako postoje) i pojavilo bi se 3-4 coveka koji bi citirali foru i napisali, " :))))" " :) ", " ahahahahahhaha" itd...  ( sto automatski predstavlja gusenje teme) koliko ja imam iskustva sa forumima uvek se to desavalo ( doduse ljudi koji su isli na te forume nisu bli ni priblizno ozbiljni ko ljudi sa ovog foruma)

P.S. ovo je moja predpostavka ne mogu da zavirim u glavu coveka koji je pisao pravilnik ali mislim da ima smislia to sto je napisao

Kizza

He,he kad bi znao koliko ima katanaca u magacinu...........(smajli)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

r2d2

QuoteP.S. ovo je moja predpostavka ne mogu da zavirim u glavu coveka ....

Hm, tema ipak jeste za prirodne nauke recimo lobtomija. 

Kizza

Nije važno gde je postavljena tema nego me zanima odgovor administratora >:(
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

mmilan

Ako nekog mrzi da napiše neku reč više zašto bi neko drugi trošio vreme, miša i tastaturu na skrolovanje? :)

Pravilnik je inače pisan za mnogo veći forum, baziran na iskustvima sa drugih foruma (i pravilnika) možda je previše rigorozan za oved, ali neka stoji možda nekad zatreba (za ozbiljnije stvari od smajlija)
http://www.svetnauke.org/
Great people talk about ideas, average people talk about things, and small people talk about wine - Fran Lebowitz

Danijel

Pa mislim, ako nitko ne pretjeruje može mu se i progledati kroz prste. Administratori i moderatori su tu u prvom redu da pomognu, a ne da lupaju po prstima. Ako netko recimo otvori temu na krivom mjestu, oni će ju premjestiti tamo gdje spada, ako netko skrene s teme, takve postove će mu premjestiti tamo gdje idu ako ima takvo mjesto ili će ih obrisati. Upozorit će na nešto što nije ispravno i slično. Tek ako je netko uporan, onda će dobiti svoju porciju odgojnih mjera.

Forumi inače ne trpe demokraciju jer se ona može različito tumačiti i pojedinci si onda uzimaju previše za pravo raditi nered. Zato postoje pravila, a admini su tu da ih primijene kada netko pretjera. Osobno sam imao prilike uvoditi red na forumu koji se oteo svakoj kontroli, bio je to jedini forum koji nije tražio registraciju za pisanje, koji sam ja vidio. Pregledom logova utvrdio sam da je 5 (pet) ljudi glumilo petnaestak drugih koji su se toliko svađali i vrijeđali ostale korisnike da je forum postao digitalni divlji zapad. Eliminacijom ove petorice i uvođenjem obavezne registracije, sve se vratilo na normalu, s time da sam iduća dva mjeseca još dodatno čistio neke od onih koji su se registrirali više puta ne bi li nastavili tamo gdje sam im stao na rep. No, šteta je već bila napravljena jer kada ti odu članovi više se neće vratiti, a ako forum dođe na loš glas, proći će puno vremena dok ne vrati povjerenje, (obično ga nikada ne vrati). Jasna pravila i NJIHOVO PROVOĐENJE preduvjet su da forum bude ugodno mjesto za zajednicu na njemu.

Uostalom, imali ste prilike i ovdje iskusiti koliko pojedinci mogu napraviti štete i neugodnosti na forumu. Saša je o njima napisao i članak pa tko ga nije pročitao, neka ga pročita, vrlo je zanimljiv ;)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Yagodinac

Kad se pojave takvi likovi Danijel je u pravu: sve to treba obrisati, iskoreniti i završiti s tim. Svi mi ovde imamo svoja mišljenja pa se ne prepucavamo nego pokušavamo da razmenimo mišljenje o temama koje su nam fascinantne. Mi ne živimo od toga pa i nema razloga da popreko gledam nekog ko se sa mnom ne slaže.

I nema alkohola pri logovanju na forum.

NShappy

Quote from: Yagodinac on August 11, 2009, 06:00:23 pm
I nema alkohola pri logovanju na forum.


E SADA STE GA PRETERALI!!!
;D ;D ;D

Danijel

Pa uvijek ga možete zakamuflirati ;D

ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

r2d2

Eh taman sam se jedva izlecio.Al` slika je takva da nemoz` odoleti.  ;D ;D
Povratnik.

stameni

Mene zanima da li je dozvoljeno hvaliti (ili kuditi) poruke drugih članova? Npr. ako neko pošalje dobru astrofotografiju, ili napiše dobar članak za "Astronomski magazin" ili "Astronomiju", ili napiše zanimljiv tekst za forum, često poželim da napišem svoje mišljenje i pohvalim autora. Međutim, pohvala često može da ima formu "slažem se" poruka, koje bi definitivno trebalo izbegavati; nije neko čudo što se to pominje u pravilniku.

O nekim temama (npr. o astrofotografiji) nemam dovoljno znanja da bih pisao stručnu kritiku, ali i te kako ume da mi se desi da mi se neka sličica dopadne :)

Ako bismo ovaj forum tretirali kao mali forum, mislim da nije mnogo strašno slati "spam" tog oblika...

Yagodinac

Quote from: stameni on August 12, 2009, 11:55:17 am

O nekim temama (npr. o astrofotografiji) nemam dovoljno znanja da bih pisao stručnu kritiku, ali i te kako ume da mi se desi da mi se neka sličica dopadne :)



Meni se SVAKA astrofotografija dopadne (izuzev mojih, mada i one ponekad razgale dušu - kad se setim šta sam sve radio)  ;D
Nisam našao neki fotos za koji bih rekao da je loš na forumu. Ljudi lepo izaberu šta kače.

Sasa

Quote from: stameni on August 12, 2009, 11:55:17 am
Mene zanima da li je dozvoljeno hvaliti (ili kuditi) poruke drugih članova? ...............

O nekim temama (npr. o astrofotografiji) nemam dovoljno znanja da bih pisao stručnu kritiku, ali i te kako ume da mi se desi da mi se neka sličica dopadne :)

Ako bismo ovaj forum tretirali kao mali forum, mislim da nije mnogo strašno slati "spam" tog oblika...


Stameni, mislim da ćemo se svi složiti da se sve može ako je rečeno u dobroj, prijateljskoj nameri, i ako se ponašamo u skladu sa lepim kućnim vaspitanjem.

Naravno, uvek se nađe kukolj koji to pokušava da zloupotrebi, ali zato postoji lek - beskompromisan. Danijel ga je lepo opisao.

Samo ti piši, slobodno. Ja ne mogu ni da zamislim da bi ti nešto ružno mogao da kažeš i uradiš.