• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

O Pravilniku AM

Started by Kizza, August 09, 2009, 10:17:09 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Danijel

U biti, ljudi se ponašaju onako kako im je praktičnije i jednostavnije. Isto tako ne znaju svi engleski ili njemački, u praksi se obično pokaže što je bolje ili prihvatljivije. Svaki forum ima svoje zakonitosti koje mogu ali i ne moraju biti "propisane" od Admina. Problemi nastaju kada netko pokuša natjerati ostale da se prilagođavaju njemu umjesto on većini. Tada je zadnja Adminova i on amenuje kako će biti. Na AstroForumu nismo imali problema s pismom, a onima koji žele koristiti ćirilicu, stavio sam mogućnost odabira sučelja na ćirilici i Srpskom jeziku tako da se mogu osjećati kao kod kuće :D

Bilo je slučajeva da su se registrirali članovi koji ne razumiju naše jezike pa su počeli diskusije na engleskom, no ostali članovi su im objasnili da se radi o forumu na kojemu engleski nije uobičajen pa su odustali. Nisam trebao intervenirati, no to su već ekstremi jer im je već od samog početka bilo jasno da engleski nije jezik tog foruma. U biti, želite li da vas svi razumiju, pišite/govorite razumljivo/razgovijetno i nema problema. Inzistira li netko na ćirilici, osobno nemam baš ništa protiv toga, no tada ga dio sugovornika neće razumjeti, a time niti se uključiti u raspravu što bi bila šteta jer možda imaju nešto zanimljivo za reći, a što bi obogatilo diskusiju.

Eto, ja sam rekao ;D
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

r2d2

August 26, 2009, 05:32:29 pm #31 Last Edit: August 26, 2009, 05:42:31 pm by r2d2
QuoteMislim da je bitnije insistiranje na tome da se koriste sva slova jezika kojim pišete

Navika je gadna stvar, i kolko vidim ne smeta drugima, na kraju krajeva i brze je, a opet svi razumeju, a jopet  ruku na srce u pravu si.

Stari dobri 3,11 win i word 2,0, eee to je bio softver.
Starije generacije su morale da se bore sa fontovima i cudnim kodnim rasporedima, dok nije dosao xp(i milenijum doduse ili 98 se) pa standardizacija, ali mi stariji koji smo koristili kompjuter skoro deceniju pre xp-a  smo debelo zaglibili. Yu times romans font bez koga se nije moglo. Shift 2 za slovo ž, itd uf....

Yagodinac

Pa rodiš mečku dok ne nađeš TrueType fontove... osim ako ih dežurni pirat nema...joj...ma lepo beše.

mmilan

Quote from: bear on August 26, 2009, 12:12:03 pm
Kriv sam po svim navodima optuzbe. Uvek se zakunem pa me posle mrzi da prebacujem rasporede, plus sto jos i kucam sporije... Gori sam od chain-smokera koji bezuspesno pokusava da se odvikne :) :(

hehehe i ja sam bio takav, a onda greškom kupio SR tatstaturu, posle stigao i takav laptop.... sad ne umem da kucam sa US znacima ;D

Quote from: r2d2 on August 26, 2009, 05:32:29 pm
Stari dobri 3,11 win i word 2,0, eee to je bio softver.
Starije generacije su morale da se bore sa fontovima i cudnim kodnim rasporedima

Ima ovde i nas koji smo počeli sa Win 3.0 i to bez miša. Ta spravica je kasnije stigla, par dana :)

A fontovi.... eh to je bilo ludoooo. Mada za mnoge fontovi nisu prošlost, još uvek se često koriste te čudne kuke & kvake.
http://www.svetnauke.org/
Great people talk about ideas, average people talk about things, and small people talk about wine - Fran Lebowitz

r2d2

QuoteMada za mnoge fontovi nisu prošlost, još uvek se često koriste te čudne kuke & kvake.


Izgleda da si u pravu za brojnost jer i  googl poslušno pronadje pojam, kao da sve razume.

Peca

Oglašavanje može da vrši samo član foruma i nije dozvoljeno davati oglas u ime firme, kompanije ili nekog drugog privatnog lica. Znači nije dozvoljena ikakva komercijalizacija, u suprotnom takvi oglasi i članovi će biti sankcionisani.- ovo je izvod iz teme pravilnik astro berza.. zasto onda to striktno ne primenjujete.. izgleda da neki zaista ocigledno pokusavaju da komercijalizuju forum...

mmilan

Može li neka potvrda da je reč o reklami a ne o oglasu (može i privatnom porukom)? Ne pratim te teme pa je teško da procenim o čemu se radi
http://www.svetnauke.org/
Great people talk about ideas, average people talk about things, and small people talk about wine - Fran Lebowitz

Ljubo

Nije bila riječ o de facto reklami. Nekoliko osoba se raspitivalo gdje i šta može da se nabavi kod nas od opreme, a nas nekolicina i Lajoš Kiš smo predložili da se to može nabaviti u Teleskop Centru u Subotici. A gdje bi drugo? Ja ponekad napomenem za one koji mogu da dobave astronomsku opremu iz Hrvatske da se tamo obrate O.I. Optimusu i g-dinu Zlatku (vlasniku firme, vrlo ljubazna i pouzdana osoba), jer u suštini da bi se nabavio određeni komad opreme MORA se kontaktirati firma koja se bavi nabavkom i prodajom opreme (second-hand je kod nas, najčešće, gotovo nemoguće naći tako nešto).

U suštini, ako neko hoće da kupi polovan teleskop ili komad opreme, onda je dovoljno da to naglasi, i ove dvije firme ne bi se ni spominjale u tom slučaju.
Mislim da to nije baš  i nije neko reklamiranje, a uostalom, niko do sada nije stavljao primjedbu. Barem ne niko od potencijalnih kupaca.

Pa eto, možda ima i oprečnih mišljenja o ovome?

Peca

Nisam mislio u opste na tebe ljubo kao ni na teleskop centar ili bilo sta sto si ti spomeinjao... Vec na neku skroz 10-tu osobu ali mmilan je vec presudio tako da zaboravite... jos jednom sorry ljubo ako si se nasao uvrecenim ali jos jednom misam mislio na tebe...

Danijel

Evo kakav je slučaj na Zvjezdarnici i AstroForumu, na Zvjezdarnici se besplatno vrti banner za OI Optimus, Zlatko me nije uopće ništa kontaktirao u vezi oglasa jer smatram da je OK istaknuti na neki način mjesto gdje se treba kupovati astronomska oprema. Niti mislim da se on obogatio na tome. Inače, na Zvjezdarnici nema niti jednog komercijalnog oglasa jer komercijalnim oglašivačima specijalizirani site poput Zvjezdarnice izgleda uopće nije zanimljiv. Na žalost. Na AstroForumu imamo mjesto Astronomska trgovina gdje članovi mogu oglašavati opremu za prodaju. U principu, nitko ne stavlja takve oglase van Astronomske trgovine. Ako bi se to i dogodilo, moderatori bi takav post premjestili tamo gdje treba biti.
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT