• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

KNJIGE

Started by TenMon, August 17, 2009, 08:44:35 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Sekula

Quote from: mzex on February 13, 2012, 07:43:26 pm
Slazhem se, da znam gdje ima legalno da se kupi CD kupio ih, ali nisam nikad video u prodavnici da se kupi.


Stvar je i za ovo jako prosta jer je ceo CD isključivo autorsko delo dr Zorana Živkovića. A uz pomoć prijatelja zvanog Google dolazi se do njegove prezentacije:

http://www.zoranzivkovic.com/

Dalji način komunikacije je jasan, lepo se obratite g-dinu Zoranu i mislim da ćete dobiti odgovor na ovo pitanje oko zvanične nabavke cd-a.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

orion310591

Pretpostavljam da ovo ne moze, pa prvo to da pitam jer je lakse za organizovanje/izvrsavanje.

Jel bi mogo da se napravi odeljak za Literaturu, i unutra da se stavljaju teme sa imenima knjiga i autora, i download linkovi do elektronskih oblika knjiga?
Ili ako ce time da se krsi autorsko pravo amerikanca nekog tamo, bez linkova?
Ili ako moze neki moderator, da napravi sticky temu, da bude pregledna i jedna tema, a ostali da mu salju imena knjiga i autora?

I da se to nekako podeli u laka stiva, srednja i teska za razumevanje, da citaoci krenu s laksim i idu tako... a da taj ko daje informacije o knjizi, da predlog gde da se svrsta, tako da moderator iz privatne poruke, to samo prekopira u temu i azurira je... meni su neki predlagali knjige, i imam jos neke da pronadjem al imam oko 600 stranica za citanje sigurno...

Predrag

Tako nešto je već postavljeno u astro klubu, ali je solidno zapostavljeno.

http://forum.astronomija.co.rs/astroclub/knjige/
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

orion310591

Quote from: Predrag on May 03, 2012, 07:13:41 am
Tako nešto je već postavljeno u astro klubu, ali je solidno zapostavljeno.

http://forum.astronomija.co.rs/astroclub/knjige/


Au... mnogo zapostavljeno... :) Vise sam bio za jedan tako reci katalog knjga odmah u prvom postu u temi, da bude pregledno... dobro mu dodje i ovaj spisak s knjigama al nz koja je ozbiljnija dok je ne skinem...

Nadam se da ce da se nadje neko ko ima vremena za ovo...

tomato011

Tu se ne radi o vremenu vec o iskustvu... ko je to procitao, on ce za 5 minuta da postavi Amazon linkove :)

Jasmin

Ja imam kolekciju od oko 200 knjiga (možda malo manje, možda više), uglavnom su na engleskom jeziku, ali ih ima i na balkanskim jezicima. S obzirom da je zabranjeno postavljati linkove za download, možete me kontaktirati na mail jasmin-halilovic94@hotmail.com i dat ću vam popis knjiga sa upustvom kako doći do knjiga.  ;)  ;D

Skyw@lker

Da li neko zna gde mogu da kupim knjigu od Sagana "Plava tačka u beskraju" (eng. "Pale Blue Dot")? Ili barem da je download-ujem...
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

misela_95

Pozdrav. Pišem završni na temu antičestica/antimaterije pa bi mi jako pomoglo ako netko ima neke pdf-ove na balkanskim jezicima za proslijedit ili barem ime neke knjige? Hvala puno :)

stameni

Da malo oživim temu :)

Elem, na sledećem linku možete naći veliku količinu skeniranih (izgleda i OCR-ovanih) "Vasiona", časopisa koje izdaje astronomsko društvo iz potpisa ove poruke :)

LINK

Nije reč o celom kompletu, ali bez obzira na to imate zamašnih 3,5 gigabajta materijala za čitanje :)
Astronomsko društvo "Ruđer Bošković"

mitja

Quote from: stameni on April 23, 2023, 06:27:46 pmDa malo oživim temu :)

Elem, na sledećem linku možete naći veliku količinu skeniranih (izgleda i OCR-ovanih) "Vasiona", časopisa koje izdaje astronomsko društvo iz potpisa ove poruke :)

LINK

Nije reč o celom kompletu, ali bez obzira na to imate zamašnih 3,5 gigabajta materijala za čitanje :)
Stameni hvala puno na ovako iscrpnom materijalu. Drago mi je da Rudjer konacno ima ekipu kojoj je stalo do drustva.
Skywatcher 150/750 P
Celestron astromaster 130 EQ
EQ2 celestron montaza.
Skywatcher EQ5 GoTo Pro
Canon 2000D
Svbony 305 pro ar coating
Svbony UHC, Svbony IR cut, Svbony IR pass, Moon and skyglove filter, Solar filter.

stameni

Ne mogu da ne preporučim da downloadujete ceo komplet, ali bih posebno istakao "Vasionu" broj 3 iz 1985. godine. Ceo taj broj objavio je tekst "Elementarni kurs opšte teorije relativnosti", torinskog profesora Tulija Regea.

Za lakše snalaženje, evo linka ka arhivi gde je pomenuti broj.

P. S. Firefox se žali da je link "Potential Security risk", pa ako nemate poverenja, možete sami pronaći broj preko linka iz druge poruke unazad :)
Astronomsko društvo "Ruđer Bošković"

stameni

Hteo bih sa dragim forumašima da podelim dva odlična sveobuhvatna udžbenika popularne astronomije. Reč je o knjigama "The Cosmic Perspective" i "Explorations -- An Introduction to Astronomy".

Ove dve knjige veoma su slične i po sadržaju i po vizuelnom izgledu, i mogu se smatrati kompletnim udžbenicima astronomije za ne-matematičare i ne-fizičare :)

Obrađene teme u jednoj knjizi drukčijim pristupom obrađuju se i u drugoj. Kada ja pročitam nešto iz jedne, po pravilu pogledam i u drugoj, da dopunim znanje :)

Evo linkova:



P. S. Ako neko ima slične knjige iz geologije ili meteorologije, može li da ih negde okači?
Astronomsko društvo "Ruđer Bošković"

stameni


Obnovljeni linkovi :)

P. S. Voleo bih da čujem vaša mišljenja o ove dve knjige, čisto da znam da ako naiđem na neki sličan edukativni materijal, da šaljem ovoj našoj astro-zajednici :)
Astronomsko društvo "Ruđer Bošković"

stameni

Treća-sreća:

Obe knjige u istoj arhivi...

(Kako na koji hosting da okačim, tako taj pukne... Valjda će sada potrajati...)
Astronomsko društvo "Ruđer Bošković"