• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

NLO

Started by Predrag, August 19, 2009, 08:33:48 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Predrag

Možda je ovo razjašnjeno, ali sam malopre video i ne znam o čemu je reč. Evo dva snimka iste pojave sa dva različita mesta:

http://www.youtube.com/watch?v=iZsSBcLaXuM&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=NmOGw57mr6Q&feature=related
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Yagodinac

Veselo, nema šta. Nekad se za tako nešto koristila metoda dvostruke ekspozicije a danas ko bi ga znao koji sve programi ne iscrtavaju šta poželimo.
Inače pre neki dan sam se popeo sa drugarima na Rtanj (1560m) i bilo je prilično fascinantno; pogotovo kad nas je dobro udario kumulus  ;D. Planina je navodno poznata po NLO-ima ali ne videsmo nijedan.
Poznato je da u uslovima pojačanog elektromagnetnog polja određeni ljudi počinju da haluciniraju a Rtanj je planina sa velikim naslagama ne znam koje rude. Eto objašnjenja. Zašto npr naslaga gvozdene rude prirodno oblikovana kao sočivo ne bi mogla fluks da poveća mnogo puta u jednoj tački?

Predrag

A da, nema stanovnika Rtnja koji nije video NLO. ;D
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

TenMon

Rtanj je zanimljiva planina a ceo taj kraj nestvarno izgleda. Prolazio sam kolima i skoro da nisam video znakove čovečanstva kilometrima. (To je tužni deo priče.) Voleo bih da opet odem tamo i kao Yagodinac se popnem.  :)

Inače, nedavno je bilo reči o NLO oko Rtnja, je l', i onda je neki čovek rekao da se tamo dešavaju električna pražnjenja.  ??? I neka žena krenula da bulazni kako dok je vozila auto su se kretala dva svetleća kvadrata paralelno s planinom. Pitam se na čemu je bila..

Predrag

QuoteI neka žena krenula da bulazni kako dok je vozila auto su se kretala dva svetleća kvadrata paralelno s planinom. Pitam se na čemu je bila..


Gledao sam to i jeste bilo smesno. Kao sa prozora njene kuce videla to sta je videla. Mislim da je predsednik opstine Boljevac trazio od drzave da ispita to sto stanovnici Rtnja stalno vidjaju, da bi se ta pojava razjasnila i prestala da ih plasi. Mozete misliti.
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Yagodinac

E to je pravi predsednik opštine! Brine o svojim građanima uvek kad stigne.
Sigurno je da na takve "natprirodne" pojave utiče i razlika napona između zemlje i oblaka, tačnije oluje to favorizuju. Tad svako vidi svašta! Između ispravne percepcije i iluzije je jasna razlika koja zavisi od upućenosti posmatrača. Svi poznanici mi pričaju o satelitu koji ovih dana mirno plovi južnim nebom a ja sam još u petom osnovne durbinom to identifikovao kao Jupiter. Bez ikakvih karata. Danas im samo ponudim dvogled umesto objašnjenja.

Kizza

Ovaj snimak iz Novog Sada me mnogo podseća na slučajeve iz Meksika!Ima jedan mnogo zanimljiv,pokušaću da ga nađem,dugo traje ali ko ima živaca trebalo bi da ga pogleda!
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Kizza

http://www.youtube.com/watch?v=zKAX24GVDmU Evo pronašao sam snimak.Najzanimljiviji deo je posle četvrtog minuta jer očigledno da ONI vežbaju invaziju  ;D a moram priznati da je ideja neverovatna i zaslužuje Oskara za orginalni scenarijo!
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

r2d2

August 19, 2009, 08:18:24 pm #8 Last Edit: August 20, 2009, 07:15:43 am by r2d2
QuoteSvi poznanici mi pričaju o satelitu koji ovih dana mirno plovi južnim nebom a ja sam još u petom osnovne durbinom to identifikovao kao Jupiter.


A Jupiter he he.
Za vreme bombardovanja morao sam bezuspesno da ubedjujem ljude da to nije americki vojni satelit (zamisljam kolika bi potrosnja energije bila na satelitu da toliko svetli).E rekose kako to da ga sada vide , a ranije nisu, nisam znao sta da im kazem (ne bi mi verovali da je Jupiter stalno bila tu).

Danijel

Kod nas u Hrvatskoj je za vrijeme ovoga rata, kada je bilo zamračenje gradova, na tisuće metaka bilo ispaljeno na Veneru ili Jupiter. Komentari poput "to je helikopter, visoko je, zovi nekoga s Iglom" i slično, bili su česti ;)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

TenMon

Quote from: danijel on August 19, 2009, 09:35:40 pm
Kod nas u Hrvatskoj je za vrijeme ovoga rata, kada je bilo zamračenje gradova, na tisuće metaka bilo ispaljeno na Veneru ili Jupiter.


Što baš na Veneru i Jupiter? Zar nije Mars donosilac ratova?

Danijel

Na osnovu toga znao sam da ne pucaju - astronomi ;D
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Yagodinac

Quote from: r2d2 on August 19, 2009, 08:18:24 pm

Za vreme bombardovanja morao sam bezuspesno da ubedjujem ljude da to nije americki vojni satelit (zamisljam kolika bi potrosnja energije bila na satelitu da toliko svetli).E rekose kako to da ga sada vide , a ranije nisu, nisam znao sta da im kazem (ne bi mi verovali da je Jupiter stalno bila tu).


Mislim da je to ubikvitarna pojava. Za vreme bombardovanja Amerikanci su često bacali IC mamce koji zaista izgledaju kao NLO noću, i sam sam gledao to više puta. Strele 10 sa samohotke su takođe izgledale jezivo, komšiji su izgazili njivu i to nam je bilo smešno sve dok prvi put nisu opalili. A da ne pričam o vatri sa PAm-ova koja izgleda bolje od vatrometa, ili skretanja aviona sa forsažem.
Narod je tad bio naviknut da kad pogleda u nebo vidi poneku čudnu pojavu; sad kad toga nema Jupiter odjednom postaje "američki satelit koji baš tu stoji da snima, čak se i lagano pomera i tako do jutra". Neko ko nikad nije gledao u nebo prepoznaće gomilu fascinantnih pojava i objasniće ih svojim rečima. Zamislite tek kad mi neko objašnjava blesak ISS ili Iridiuma a ja moram da mu kažem "jeste, to je bio satelit".

TenMon

Evo ga jedan beli NLO kako puni rezervoar na vrhu planine Fuđi 23.avgusta 09. Uslikan sa planine Kitadake. :)




pozdrav! x)