• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

"Ruđerova" LŠA "Beli kamen" 2009.

Started by stameni, August 26, 2009, 02:21:02 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

stameni

Elem, kao što verovatno znate, "Ruđerova" Letnja škola astronomije "Beli kamen" na planini Vidojevici kod Prokuplja je završena. Oni koji ne znaju o čemu je reč, mogu pogledati moj tekst na adresi http://www.astronomija.co.rs/vesti/1210-ruerovaq-la-beli-kamen.html.

Škola je bila fantastična, u svim mogućim pogledima: i prevoz, i smeštaj, i ambijent, i društvo, i naravno -- posmatranja. Kao svojevrsni nastavak druženja, predložio bih ovu temu na forumu AM: pišite šta vam se dopalo, šta nije, ako imate fotografije, okačite ih -- ukratko, hajde da probamo da nastavimo da se zabavljamo kao što smo već i činili na Vidojevici :)

Ako umete, napravite neki izveštaj, pa pošaljite Zorkiću: ja nisam najpametniji čovek na svetu, moguće je da neko od polaznika može to da uradi bolje od mene. Ako ne umete, ostavite ovde kratko podsećanje na događaj, pa ću se valjda ja potruditi da to "upristojim" :)

Filip (ovdašnji cola :)) napravio je grupu na Facebooku, pa se možemo i tamo naći.

Otići ću sutra-preksutra do "Ruđera", pa ću probati da izvučem disk sa slikama. Nemam pojma čega tamo ima, ali razmislite o tome da li bi trebalo da kačimo na sajt / forum / Facebook baš-baš sve, ili moramo da pitamo fotografa i sl.

Ako neki od polaznika ne zna ko sam, ja sam onaj kamerman :)

Takođe, veoma su dobrodošle svake ideje i mišljenja. Verujte, ovo nije fraza!

LŠA je po "domaćem Internetu" prošla kudikamo nezapaženije od Kampa na Letenki, koji je imao svoju promociju mesecima pre samog događaja, a utisci se verovatno još uvek "sležu". Ne bih mogao da diskutujem o tome koja je od te dve manifestacije važnija (moj odgovor je -- obe :)), pa pokušajmo svi da makar u "postprocesiranju" izvučemo još "korisnih podataka" (odnosno -- upotrebljivog smeha i drugog prisećanja :)).