• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Privatne astrostranice

Started by hrast, July 22, 2009, 04:52:21 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

hrast

I, ko od vas ima privatnu stranicu astro tematike.. osim odgovora da/ne, molim i link  :)

burga

Privatan sajt, ali podstranica od ,,društvenog značaja": Petnička meteorska grupa

cola

SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Peca


hrast

Cola, nesto si zabrljao oko linka?

Uglavnom, postavio sam temu da vidim ko sta radi, mozda koja astrofoto stranica itd. :)

Ljubo

July 22, 2009, 11:22:03 pm #5 Last Edit: July 22, 2009, 11:47:06 pm by Ljubo
Moja stranica će sadržati i Astrofotografsku radionicu - mislim ne virtualnu, već nešto na principu Astronomy Inn: Spojiću apart smještaj + sobe i ponuditi školu astrofotografije, posmatranja i slično, što neće biti mnogo skuplje od standardne cijene u turističkom smislu (dakle, i za one koji bi dolazili u sezoni kupanja). Budući da sam na periferiji (i na samo 200 metara od mora), imam trećinu neba pogodnu za snimanja (LVM ljeti je oko 5,5, a zimi 6 - u pomenutoj trećini neba), a to je u principu dovoljno. Budući da sam blizu Dubrovnika, a ovdje je jeftinije i do tri puta, onda mislim da će biti posjetilaca i s te strane (Zlatko mi je već bio).
Imam dva DSLR-a (EOS-i 20D i 1000D - oba modificirana), ToUcam Pro web kameru, 2 autoguidera i dvije montaže - EQ6 Synscan Pro i HEQ-5 Syntrek, te tuce optike - možda nije za profi rad, ali za obuku svakako jeste dovoljno.
Ali, da se ne reklamiram više, biće to sve na budućem sajtu...

mravic

http://www.ad-univerzum.com/

Jeste da nikako da je završimo ali...ima barem nekih slika od aktivnosti...
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

mmilan

U pripremi je www.pop-sci.org Počinje sa radom negde na jesen :)

ps. Link ne radi, tj. vodi na moj sajt.
http://www.svetnauke.org/
Great people talk about ideas, average people talk about things, and small people talk about wine - Fran Lebowitz

hrast

Quote from: mmilan on July 27, 2009, 05:25:36 pm
U pripremi je www.pop-sci.org Počinje sa radom negde na jesen :)

ps. Link ne radi, tj. vodi na moj sajt.


Zanci, spam ;D

A dobro, mislio sam da ste malo jaci  tj. da ima vise amaterskih stranica.. najvise su me zanimale astrofoto, ali eto

Ljubo

A nije da se ne radi astrofoto, Matija...
Jaroslav Grnja je imao stranicu, ne znam da li je ima još. Gilich Zolika je isto tako snimio udar ovog asteroida u Jupiter i to još prve noći (slučajno, snimao je tranzit satelita). Lajoš Kiš snima takodje; Milan Gucić ima lijepih astrofotki Pentaxom i teleobjektivima,... Ima interesovanja kod još dosta ljudi koji povremeno fotkaju, ili se spremaju da se ozbiljnije uključe (na primjer, Yagodinac ima svoj blog, a planira fotkati i s DSLR). Kod mnogih je osnovni problem (pored neizbježnih finansija) presvijetlo nebo i nemogućnost da često odu na neko dovoljno tamno mjesto za snimanje.

hrast

Paaa, znam da tu i tamo fotkate... ali sam mislio na privatne fotogalerije, te tu i tamo koja stranica tematike itd. itd.
Uglavnom, mislio sam ovu temu kao svojevrstan katalog linkova, jer ja ne znam ni jedan link (do sada)