• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Koja je knjige ili tekstovi su po vama najbolje za pocetnika u ovoj oblasti

Started by Pocetnik12, September 11, 2009, 12:10:07 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Pocetnik12

Kao sto moje ime kaze nov sam u ovoj obalsti,a mnogo mi se dopada i fascinira,jos od malena sam bio zaljubljen u svemir,kad sam porastao i dobio mogucnost da bolje razumem i shvatim nacin funkcijonisanja svemira,mislio sam da nesto znam o njemu,ali se ispostavilo da toliko malo znam i dobio sam zelju da malo vise od pukog zagrebavanja povrsine spozam.Zato vas sve molim da mi preporucite nesto od stiva za pocetnike.Hvala u napred!:D

Predrag

Dobrodosao.
Kao pocetniku preporucuo bih ti literaturu Stivena Hokinga. On je najbolji za pocetnika.
I ova nova knjiga, koju možeš naručiti preko AM, Elegantni kosmos je fenomenalna. Ja je kupio i oduševila me je. Tu je i Milutin Milankovic i knjiga "Kroz vasionu i vekove".
Naravno tu je i Astronomski magazin i hrvatski magazin M111.
Za pocetak dovoljno.
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Yagodinac

Hoking je odličan, ja čiču preferiram takođe. Podrazumeva se neko minimalno predznanje, srednješkolska fizika, recimo. Međutim ni Ajnštajnova Moja teorija nije izgubila na aktuelnosti a stvar koja je od domaće literature za apsolutnu preporuku je Poslednjih 14 milijardi godina. Ima ih još; može na netu mnogo toga na engleskom da se nađe. Za početak potraži nešto o Mesijeovim objektima - možda te to motiviše da uzmeš dvogled u šake (pa teleskop, pa...).

TenMon


Peca


marino

Carl Sagan - Kozmos te  Plava tocka u beskraju

knjige su starije i poneki su podaci danas drugaciji, kvalitetniji....no ONO sto te knjige cini svojevrsnom biblijom astronoma je razumljiv jezik i umješnost Carla Sagana...

ostalo su ti vec rekli..:)

m
Vidulini Observatory

Predrag

QuoteAstronomski magazin naravno  ( ladno ste na njega zaboravili  )


Ja nisam.  ;)
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Sasa


Pocetnik12