• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

"Genijalci"

Started by Peca, August 31, 2009, 07:43:56 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Filip

Quote from: cola on January 12, 2010, 06:21:18 pm
Desava se na 20godina od 1890 a stale su 1967... 67 ???
Dovoljno govori o njihovom intelektu...

ali pojedini komentari su najaci ......
Evo nekih :
Supergenije  - I ovi su naucnici i astronomi postali poput vidovnjaka. Plata dobra a proricu za vremena iza njih. Kad dodje vreme da ta jaka petarda pukne milijardu milijadi puta jace od pistolja na kapisle mi cemo da izmaknemo planetu kako nam od vreline talala pecenje nebi zagorelo i resen problem.

Cale - Ispravite me ako gresim. Prilikom supernove, gama zraci koji bi navodno trebali da sprze zemlju putuju brzinom svetlosti. Ako je zvezda odnosno supernova udaljena 3260 svetlosnih godina od Zemlje, onda je potrebno tacno 3260 godina da gama zraci stignu do Zemlje i uniste je (zapravo uniste ozonski omotac). Tako da ne bi trebali da brinemo jos 3260 godina + vreme od danas pa do trenutka supernove.

Branko - Boze mili koji clanak -eksplozija se ocekuje za 20 godina,a udaljenost od zemlje je 3.000 svetlosnih godina.Bemti(oprostite na izrazu) sta se sve moze desiti za 3.000 svetlosnih godina?????

Hari - : Pa nije bas osnovna skola. Ako se dogodila eksplozija pre 3260 svrtlosnih godina nije minus jedan dan jer cestice ili udarni valovi ne putuju brzinom svetla pa je formula malo komplikovanija, a nisam to procitao u artiklu koji je oskudan podacima. Ipak veoma zabrinjavajuca vest posle 2012-nibiru, majanskih prorocnstva i meteora 2031 ovo je nesto jos konkretnije.

CyberianIce

Mislis mesaju gamma ray burst i novae.
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

Obersturmfuehrer

Pakt sa djavolom

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/172455/Za-zemljotres-kriv-pakt-sa-davolom

Quote
Naime, televizijski propovednik Pet Robertson rekao je gledaocima na svojoj Hrišćanskoj televizijskoj mreži u sredu ujutro da on zna pravi razlog zbog kojeg je došlo do zemljotresa, a to je dugovečan pakt te zemlje sa Satanom.
"Nešto se dogodilo u Haitiju pre dosta godina..oni su bili pod čizmom Francuza, znate već, Napoleona III ili koga već...i oni su se udružili i sklopili pakt sa đavolom i to je istinita priča", rekao je Robertson.


Filip

Šume na Marsu
http://forum.krstarica.com/showthread.php?t=344792



Većina njih je poverovala u ovu glupost...
Koliko odmičem sa godinama,  sve više sam svjestan da je  današnje obrazovanje i današnje društvo mnogo bolestno .....

Predrag

QuoteVećina njih je poverovala u ovu glupost...


Na žalost ima mnogo takvih. Isto je bilo i za veliki Mars. Ljudi su jednostavno lakoverni pa to ti je.
Umestu da se obrazuju malo, lakše im je da poveruju u sve što im se servira.
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

CyberianIce

Quote from: Predrag on January 17, 2010, 02:37:27 pm
QuoteVećina njih je poverovala u ovu glupost...


Na žalost ima mnogo takvih. Isto je bilo i za veliki Mars. Ljudi su jednostavno lakoverni pa to ti je.
Umestu da se obrazuju malo, lakše im je da poveruju u sve što im se servira.


Ma ja ti mogu sa 99% sigurnosti garantovati da je za taj trip sa velikim Marsom "kriva" jedna istrazivacka grupa sa filozofskog fakulteta koja je provodila istrazivanja na populaciji. Teorija zavere :D
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

Predrag

QuoteMa ja ti mogu sa 99% sigurnosti garantovati da je za taj trip sa velikim Marsom "kriva" jedna istrazivacka grupa sa filozofskog fakulteta koja je provodila istrazivanja na populaciji. Teorija zavere


Šta god da je, uspela im je prevera! ;D
Mogu samo da zamislim kako im je sladak smeh bio dok su gledali naivne grupe na facebook-u i oduševljenja razne sitne dece i astrologa! ;D
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

CyberianIce

Dokazali su nesto sto smo svi znali - Sto puta ponovljena laz postaje istina (Hermann Göring, Deu. fm luftvafe - WWII)...

Kako god, mnogo me to podseca na ovaj sada trip sa 2012 gde se isto tako ponavljaju neke stvari koje nemaju mnogo veze jedna s' drugom ali se toliko tupi ***** o tome da cu na kraju i sam poceti da verujem. Inace nesto mnogo poslednjih meseci idu emisije na satelitu tipa "mega disaster" jedna za drugom, posle takvih emisija nam se Afganistan, Irak i ostali, nazovimo lokalni, problemi cine kao mala maca sto je verovatno i cilj tog ispiranja mozga... Posle emisije sa apofisom ide GRB koji nam raznese planetu, pa tsunami, pa ovo pa ono, onda malo biblije za lecenje morala i malo Inka i Nostradamusa da nebi sve to na prvi pogled izgledalo tako naivno... Kad se sve to strpa u jedan show, i pusti po koja buva na socijalnim mrezama...

Au brate napravili su i od mene idiota, evo citam svoj post i pitam se da li sam uopste normalan... Nikad nisam bio pristalica teorija zavere ali sam svestan da sada stvarno tako zvucim...
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S