• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Slike - Carl Zeiss 10x50

Started by Vlada, February 21, 2010, 10:35:28 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Vlada

Carl Zeiss Jena 10x50 Deinstglas, licno i personalno :)

Ljubo

Odlično, nek te služi sa srećom, fino ga pazi.
I ponesi ga sa sobom na mjesta gdje se održavaju astronomski susreti i posmatranja, kako bi pao i neki uporedni test.

marino

ufff pravo mirisljavo staklo i metal...to se trazi :)
m
Vidulini Observatory

Yagodinac

Odakle ti ovo? Jel ima još na prodaju?

Vlada

Zdravo Yagodinac. Ovaj dvogled sam kupio kao sto rekoh sasvim slucajno na auto pijaci u Nisu. Prodao mi ga covek koji prodaje uglavnom stare analogle i nove renomirane digitanle fotoaparate. Ponekad ima tako neke interesantne stvari, koje se ticu kvalitetne optike, ali kazem cista je sreca da sam na ovako nesto naisao. Mogu da ti kazem da je ovo pravo cudo od dvogleda. Inace proizveden je davne, verovao ili ne,  1933. godine (da ne poverujes). Inace to je nekada bio vojnicki dvogled, verovatno je cak i u 2. sv. ratu bio koriscen, prosto da ne poverujes da jedna stvar tako stara moze da bude ovako besprekrna po pitanju mehanike i optike. Nema mi deseti deo milimetra nikakvoga mehanickog "praznog hoda", sve je kao da je danas izaslo iz fabrike. Optika vec da ne pricam, nikada takvu sliku nisam video kroz jedan dvogled, kontrast i rezplucija, razlucivost su ... nemam reci.

cola

Javi ako bude nesto jos ;)
Nego sta bi za onaj star party u Nisu?
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Yagodinac

Vlado, plati piće tom čoveku.
;)
Čola, pa ništa. Kupio sam nov auto, uleteo u kredit... Ništa od montaže...Zasad. Ali vidimo se na Letenci!

Vlada

Za okupljanje u Nisu nikako da se dogovorimo :-(      Najveci problem je stalno promenljivi vreme.

cola

@Yagodinac
Cestitam, nek ti je sa srecom!!!! Pa Auto ti je svakako vazniji od montaze! Pa ne treba da ti bude zao, sticice ta montaza, ako ne uskoro, onda mozda skelpamo rucno neku GEM zajedno ;)
Sta si uzeo?
@Vlada
Jeste promenljivo, nego eto cisto da znam da planiram zbog skole i to, posto je MM 20. marta, onda bi to moglo biti 13. mart! Taman poslednja sedmica bred MM, da se vidi ko sta moze da uradi i koliko, Meseca takoreci da nema (izlazi u pola pet ujutru i pritom je i -5. mag)
Bicemo u kontaktu :)
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Yagodinac

C4 audi 100. Prethodni je bio C3. Dovoljno veliki za dva teleskopa sa montažama  ;D
Stari sad služi da s njim odem na osmatranje :-)

cola

Cestitam!!
Nek su ti sa srecom, a koliko tek teleskopa ce nam stati u prikolici :)
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com