• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Radio i TV emisije

Started by Djorvoz, May 30, 2005, 10:38:16 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Daphne

Veceras u 22.46 na RTS1

Alien IV deo za ljubitelje SF-a

Marcony


Marcony

Zna li neko na kom satelitu moze da se gleda ovaj kanal?

Mislio sam da je u pitanju Viasat History, ali sam se presao.

flintviking

Mozda sam dzabe kucao pa se sada ponavljam ovde je trebalo odmah da najavim
dakle uz izvinjenje sto se ponavljam

Radio Beograd 2/3  Nedelja 17. Jun 2007.  emisija: Identitet naucne fantastike II deo

danas je upravo zavrsen prvi, nisam bio u mogucnosti da javim jer nisam za vikend bio kuci

Ne propustite.
Ocekujem neke komentare posle

flintviking

Od srede 04. jula, u ponoc, serija, po delima Stivena Kinga... RTS, samo nisam siguran da li je 1 ili 2

majstor SF-a na malom ekranu..

NASA

zar nije SK-horor pisac?

flintviking

Pa i to izmedju ostalog,,,.... mada ja pod hororom podrazumevam kada je nesto realno, kao noc vestica., ili petak trinaesti, ili vec cuveni Hitckok,  klasici,....
a ovo ipak nekako mi naginje na fantastiku, koju prati horor doduse....

Procitaj roman Izmaglica.... horor jeste ali je pozadina naucno-fantasticna....

no opet, dozivljaj je individualan

sashastar

Ko voli HOROR neka svaki dan na gotovo
svim TV kanalima gleda vesti,dnevnike......

flintviking

Ma neeeeee to nije horor to je cirkus. Kada bi ga gledao sa neke druge planete, gde je civilizacija napredna, u pravom smislu te reci, ti bi se smejao svemu ovde na zemlji.... :D :D :D

sashastar

I smejem se  :)

Ali S.K. se nesme propustiti

flintviking


Sasa

Prosledjujem obavestenje Draska Dragovica:

"4. og nov posle 15h na prvom RTS Mira Adanja priča o svojoj poseti CERNu. Gledao sam inserte - vredi pogledati. "

Pavdu

Evo, Mira Adanja-Polak ponovo priča o CERNu. Emisija se zove "Sveti gral fizičara", a ide na RTS 1 u subotu, tj. danas, u 14:15h.

Druga zanimljiva emisija je emisija "Zvezdani detektivi" na TV Metropolis,a vodi je Nataša Stanić. Emisija se emituje svakog drugog petka u 20h, a prva sledeća je u petak, 9. maja.
Argue for your limitations, and sure enough they're yours. (Richard Bach)

GENESIS

Utorkom oko 20:35 h radio emisija Andromeda namenjena ljubiteljima astronomije.
Čest gost je Ante Radonić-predavač u Planetarijumu u Zagrebu.
Emisija je sve bolja i bolja jer u goste dolaze vrhunski naučnici.

Hrvatski radio, drugi program.
Ako imate u svom kompjuteru instaliran program RealPlayer možete uživo pratiti ovu emisiju.Nakon pritiska na sledeći link odaberite opciju HR2 :
http://www4.hrt.hr/streams/     

Ako kliknete na opciju Radio na zahtev, možete preslušati i snimke prethodnih emisija.

Nekad se promeni program zbog prenosa sportskih i muzičkih događaja.


GENESIS

Utorak 17.6.2008. u 16:35 h TV B92 "Lovci na Vulkane"

Uprkos godinama ozbiljnjih istraživanja, naučnici i dalje imaju problema da predvide vulkanske erupcije.

Iako imaju pomoć napredne tehnologije, uključujući i najsavremenije seizmografe, hemijske senzore i satelitske radarske sisteme, i dalje, često, ovakve se tragedije dese bez ikakvog upozorenja.


Film Nacionalne geografije "Lovci na vulkane" predstavlja nam Stiva i Donu O'Mera, par koji je video više erupcija od bilo koga drugog, zato što se približi samom vulkanu, testrirajući jednu starinsku i kontroverznu teoriju o erupcijama.



Stiv je astronom koji veruje da postoji veza između erupcija i gravitacije. Jedan od Jupiterovih meseca je vulkanski najaktivnije telo u čitavom solarnom sistemu, i njegove erupcije uzrokovane su gravitacionim privlačenjem Jupitera. Stiv veruje da, ako se to dešava u svemiru, da je sasvim moguće da je isti slučaj i na Zemlji. Da bi potvrdio svoju teoriju, Stiv, sa Donom i ekipom Nacionale geografije odlazi u Italiju da provede dve nedelje na jednom od najaktivnijih vulkana na svetu - Stromboli. U isto vreme, drugi tim odlazi na Kostariku na drugi aktivni vulkan - Arenal. Ova dva tima, na različitim stranama sveta, proučavaće ova dva vulkana u pokušaju da ustanove da li se erupcije poklapaju sa lunarnim rasporedom.



Film obiluje arhivskim snimcima velikih erupcija koje nam prikazuju razornu moć vulkana, kao i snimke tima O'Marinih, zaslepljenih maglom, kako se guše u gasovima svedočeći o erupcijama, pri tom, zadržavajući neverovatan smisao za humor. Da li je misija uspešna? Da li su dokazali da mesec igra presudnu ulogu u vulkanskim erupcijama?