• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Kraj Astronomije

Started by Predrag, September 23, 2009, 12:33:37 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Predrag

Takođe sam za to da svako od nas na svojim blogovima i sajtovima pokaže malo solidarnosti i postavi reklamu. Samo da nam Saša pošalje sliku (baner) i to je to!
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

cola

To obavezno, oglasavanje je najmanji problem...
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Sasa

Uh, jedno vreme nisam mogao da se kačim na forum i sad vidim da se o pdf ozbiljno diskutuje. Hvala puno. Nastavićemo diskusiju kasnije (sad je već jutro)


cola

Nema na cemu :D... Bilo bi lepo popricati i na Skajpu na tu temu, tako se vise predloga iznese i brze se obrade :)... Sta god da treba ti nazovi, pa cemo videti sta se moze uraditi ;)
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

marino

naknada za rad mora postojati..godinama radis za druge a sebi otimas vrijeme i osobne novce...mi smo kod M111 razmisljali slicno...zasad je jos besplatan ali to ce se vjerojatno mijenjati tijekom ove godine...sto se tice manjeg broja citaoca..ok!
ako citatelj smatra da mu svaki mjesec ili kakav je vec tempo izlazenja netko sprema 60 stranica informacija besplatno to je ok, ali je i ok da e-naklada bude 100 umjesto 1000 primjeraka a da se za tih stotinu "pretplatnika" koji cijene znanje i informacije stvar naplati...korektan odnos!
m
Vidulini Observatory

mmilan

@marino
Lepo rečeno, u potpunosti delim isto mišljenje.

Jedini razlog za odlaganje naplate sadržaja na Internetu vidim u pravno, ekonomsko, tehničkim egzibicijama. Mehanizmi naplate su za sada neefikasni i skupi :(
http://www.svetnauke.org/
Great people talk about ideas, average people talk about things, and small people talk about wine - Fran Lebowitz

Kizza

Nešto razmišljam,to se retko dešava  ;),da li postoji mogućnost plaćanja mobilnim telefonom jer ono preko kartice je nedostupno mlađim osobama a mob ima svako  :)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

bear

To uopste nije losha ideja - ja (izmedju ostalog) radim i na odrzavanju nekih SMS payment servera, tako da ako treba informacija sta-kako, samo recite. A za one koji su u udaljenijim delovima planete, uvek postoji opcija paypal-a i slicnih.

mmilan

Ako popularnost SMS plaćanja nije opala posle onih par IQ test egzibicija to je najbolje rešenje.

ps. Pretpostavljam da i jedan i drugi vid naplate mogu da koriste samo pravna lica?
http://www.svetnauke.org/
Great people talk about ideas, average people talk about things, and small people talk about wine - Fran Lebowitz

cola

Da, to mi se za sada najvise svidja... Da ne moras da se cimas do banke da uplacujes, a i mnogi kod nas nemaju kartice... A mozda da ipak postoji neki nacin za placanje kesom, nekoliko ovlascenih ljudi koj uzmu novac proslede ga za NS, i daju posle sifre za pristup, ovima sto su platili? Mozda neki ljudi po drustvima i slicno. Treba imati dobar sistem obezbedjivanja casopisa, da ne moze da jedan plati pa da ostalima i slicno ili da neko "hakuje" i slicno...
Zasto mislis samo pravna?
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Kizza

Trebalo bi sa idejom upoznati g.Đelića,kad dođe na ceremoniju MGA!Mogo bi dosta da pomogne,ipak je Astronomija jedina i jedinstvena  :) 
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

cola

Ja misli da je on upoznat da je AM ugasen. Obecao je da ce sve uciniti, al kriza pa :P
Ajd mozemo da ga malo smaramo... Samo da podelimo ko sta treba da kaze i to. Meni se cini da smo mozda malo podeljeni, pa je mozda i to jedan od razloga sto nam ne ide :(
Dolazis?
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

mmilan

Quote from: cola on January 24, 2010, 12:41:00 pm
Zasto mislis samo pravna?


Zato što po našem zakonu kao fizičko lice ne možeš da prodaješ robu i usluge. Poslednja informacija koju imam je da će PayPal u Srbiji da omogući plaćanje svima, ali prijem novca mogu da vrše samo pravna lica (tumači to kao sprečavanje sive ekonomije).

http://www.draganvaragic.com/weblog/index.php/1333/moneybookers-paypal-srbija/

Naravno, uvek postoje načini za hvatanje krivina ali to je druga tema, u ovom slučaju nepotrebna.
http://www.svetnauke.org/
Great people talk about ideas, average people talk about things, and small people talk about wine - Fran Lebowitz

bear

To se da resiti savrseno legalno. Nadje se bilo koja firma koja bi bila navedena kao sam prodavac, a ona bi imala ugovor o delu sa onim ko bi bio urednik ili sta vec. Tako da taj deo barem nije problem, nije kao da se sad tu valja neka ilegalna roba ili da je u pitanju neka kladionica... Isto se odnosi i za PayPal, moneybookers i ostale.

mmilan

Znam da može da se reši, samo ne znam koliko komplikuje i pravi dodatnog posla
http://www.svetnauke.org/
Great people talk about ideas, average people talk about things, and small people talk about wine - Fran Lebowitz