• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Astronomija i Skype

Started by cola, September 26, 2009, 01:18:25 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

cola

Da i ja se slazem i o tome sam vec razmisljao svako bi rec prvo trazio preko  ceta koji je otvoren tokom price. Npr. ja zelim rec i napisem svima na cetu stop( u slucaju da neko bas gresi) Sledeci (zelim rec posle tebe) itd... Naravno cet ce nam sluziti i za razmenu linkova ili sta nam je vec potrebno kao dodatak!
Ok ajde onda neka bude subota, dogovoricemo se za tacan termin u cetvratak/petak kad svima odgovara. a goste zovemo sledece subote. Moze?
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Ljubo

Moze.
Samo par pitanja:
1) Ko vodi ove dvije teme? Još važnije je program pitanja u vezi zadate teme. No, najvažnije je da postoji set od jedno 5-6 osnovnih tačaka po svakoj temi. Neka ih voditelj teme prezentuje, a onda neka se svako uključi odgovarajućim redom (dobro bi zato bilo da pitanja znamo unaprijed - kao što u skupštini to znaju prije sjednice) sa diskusijom ne dužom od tri minuta (da i ostali dodju na red). Trebalo bi i uvesti pravilo za repliku.
2) Termin u 12 sati naveče nije baš najzgodniji, jer ako je vedro idem da snimam/posmatram (ipak, radi se ovdje o astronomiji).
3) Ako se snima, ko ima autorska prava za distribuciju diskusije? Jer, treba znati da li će se, i gdje to objavljivati naknadno...

Ostalo se može dogovoriti, naravno.

cola

ove dve teme su bile predozene za izbor, mogu i obe da budu. Eto neka prva konferencija bude ta na kojoj ce se pricati o pravilima i pravima. Bilo bi lepo da svako da neku svoju vizuju. Izlaganje ne duse od 3-5 minuta. Posle ako/kad ostane vremena pricamo malo o popularizaciji odnosno trci za Mars (ove dve teme su za sada predlozene za izglasavanje, a mozemo i da pricamo o obe).
Replika obavezno, to je pametno!
Mozda da se ova prva ne snima jer ce se na njoj doneti odluka o a. pravima ???
Termin subota od 18h?
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

cola

SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Ljubo

Eto, biću tu ukoliko nas bude. Ipak, ja još nisam koristio Skype, pa ne možeš se samo u mene pouzdati (iako pretpostavljam iz priče da nije težak - koristio sam do sada uglavnom MSN za dopisivanje i video).

cola

Sta god da ti nije jasno pitaj!
samo prvo moramo biti prijatelji na skajpu, tj. bar da budes samnom a ja cu nazvati sve ostale na konferenciju, naravno svi ostali moraju biti prijatelji s onim koji organizuje konferenciju!
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Obersturmfuehrer

Quote from: Sasa on September 28, 2009, 11:24:17 pm
Voleo bih da i ove konferencije snimamo ako može? Zna li neko kako se to može zabeležiti?


Kazu da moze, ja nisam prob'o.
http://www.voip-sol.com/15-apps-for-recording-skype-conversations/


treger

Skyp omogućava snimanje.Treba samo izabrati nekoga ko će da vodi razgovor u mreži.Za razgovor je dovoljno sa dial-up vezom.Kada imamo goste iz inostranstva iz druge vremenske zone možemo se unapred dogovoriti.Sve je to mali problem bitno je samo da svi iamju skype i onda sve štima.Kasnije se svako može upravljati prema nekoj temi i formirati podgrupe. Postoji bojazan da bi to ugasilo forum.

Peca

javite mi koga treba da dodam za prijatelja tacnije ko ce drzati konferenciju zainteresovan sam ...  ili mi javi colo kako da tebe dodam za prijatelje na skajpu ( ovaj skajp koji ja koristim je otvorio burazer)

cola

October 01, 2009, 08:36:19 pm #24 Last Edit: October 01, 2009, 08:44:39 pm by cola
Ja mogu da vodim, sta vise to mi je bila i pocetna misao
Peco, dodaj Cola_ast, to vazi za sve vas, nekima sam i ja poslao zahtev, bilo bi lepo da svi jedno vreme koristimo ovu formu nik sa foruma i _ast...
Ako neko zeli da prica o nekoj temi neka posalje na privatnu!
Samo mi ostavi poruku da znam da si ti!
Ljubo kako se snalazis?
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

cola

U 18h pocinjemo!
Naravno dodjite nesto ranije 5-10 min..
Za sada nas ima dovoljno, prikljucite se i vi!
Ko zeli da snima?
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Igor

Dobra ideja je doživela i svoju realizaciju...
Dobro smo se družili, uz prijatnu razmenu mišljenja.

spadej

Super. Koliko vas je bilo? Nisam stigao na vreme da se pripremim ali ce mi biti drago da se prikljucim sledeci put.Ako bude mesta. Da li je neko snimao?
Nadam se da ta nova aktivnost nece uticati na forum.

Predrag

Odlično. Meni puna kuća, kao i obično, i nikako nisam mogao.
Bitno da je uspelo.
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

cola

Niko nije snimao, nije bilo potrebe jer se pricalo o nekim pravilima, planovima, popularziciji malo smo ovako pricali o privatnom zivotu ko gde sta radi... Ja nisam ostao do kraja (probilismo termin) trajalo je do tad nekih 1h 45min...
E, da ako neko zakasni nek mi (ili kome god ko je domacin konferencije) posalje poruku da ga prikljucim u konferenciju... Ja mislim da moze samo pozitivno da utice na forum, nesto tamo cujemo pa razmislimo o tome napisemo na forumu pa se o tome diskutuje i ovde...
Nisu bili tamo samo formurasi, ali ocekujem da ce ti to uskoro i postati.
Kad si na konferenciji razmenin se mnogo vise info nego ovako, pogotovo ako je neko predavanje!
Za sledecu konf. moramo se detljnije dogovoriti oko toga o cemu ce se tacno pricati, ko ce gostovati itd!
Meni se licno svidelo (nije sto je moje :) ), cak i nije bio veliki problem s upadanjem u rec!
Napisacu clanak u SAK (Skajp astro konferencija)
Bilo bi lepo da SVAKO od nas ko je ucestvovao ostavi nekakav komentar!
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com