• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Astronomija i Skype

Started by cola, September 26, 2009, 01:18:25 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sasa

uf, danas nisam stigao da ubacim obaveštenje. Evo ga ovako na brzinu:

Subota u ponoć - Srđan Penjivrag.
Astronautika na Mesecu i
Šta se događa na Marsu


cola

Super,nezvanicno izgleda da imamo dva predavanja za ovu sedmicu :D... Lepe teme!
U ponoc? Au, ja tada mozda nisam u mogucnosti da prisustvujem, ali videcemo...
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Igor


cola

Imajte u vidu da ce i sledece sedmice(da ne guramo sve u jednu) biti odrzan SAK III, imacemo verovatno predavanje, vezano za prakticnu astronomiju, vise o tome kroz koji dan...
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Sasa

November 04, 2009, 10:47:10 pm #49 Last Edit: November 04, 2009, 11:17:06 pm by Sasa
http://www.astronomija.co.rs/predavanja/1656-sak-mesec-mars-.html

Molim da se ovde (ili preko formulara u AM) jave oni koji žele da učestvuju na konferenciji.

cola

Ja imam predavenje na temu Keplerove misije i ekstrasolarnih planeta...
Verovatno ću ga održati u toko sledeće ili one tamo sedmice... Biće tu i mesta za medjusobno blebetanje ;)
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

cola

OK, za koji minut valjda pocinjemo, jel ima jos neko da se prijavi?
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

r2d2

November 08, 2009, 11:32:50 am #52 Last Edit: November 08, 2009, 12:12:09 pm by r2d2
Cestitam Coli na kvalitetnoj ideji. Zahvaljujem se organizatorima i predavacima (specijalno Srdjanu) .

Astronomska  Skajp Konferencija je bila zaista izuzetno zanimljiva, edukativno - interaktivna (sto ujedno dokazuje i duzina trajanja, preko 3h) - full brains party.

Mislim da je svakom bila potpuno zadovoljena zelja o saznanju najnovijih cinjenica (posebno sam odusevljen najjjsvezijim informacijama iz gotovo prve ruke o misijama Spirit-u i Opportunity-u, Phoenix-u itd. itd),o  buducim misijama na Mesec, Mars, Evropu, Ganimed, Pluton itd itd, a sve zacinjeno najnovijim slikama, i dodatnim pitanjima.

Prosli smo detaljno kroz ceo Suncev sistem s friskim naucnim cinjenicama i otkricima, kroz sve izvesne buduce misije, bilo je govora o novim raketama i najvaznije bilo je reci i o nasem Srpskom projektu strato balon-sonde (na 25km),(bezimena trenutno)  koji je na samom koncu realizacije, i pitanje dana je kada cemo cuti prve radosne vesti.

Ne bih da kvarim konferenciju svojim opisima i toplo se nadam da je snimak konferncije bio uspesan te da ce zaintresovani moci sami da cuju i uzivaju u istom, jer sam zaista jos mnogo toga ispustio da pomenem.

Takodje mislim da ovoj temi nije mesto u podrumu ni po znacaju ni po temi.

Sasa

Da, bilo je profesionalno! Bilo je tehničkih problema, ali uglavnom onih na koje mi nemamo uticaja. Srđan je bio odličan i zapravo mislim da bolje od toga što je on uradio nije ni moguće.

cola

Jeste, super je bilo!
Bilo je problema ali ne vidim da su strasni... Jedino sto je neko igrao neku igricu pa se cula muzika poput one iz super marija i slicnih (to je bar moja pretpostavka)... Dosli smo do nekih zakljucaka itd. jedva cekam da se ponovo okupimo :D
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Stojanov

          Dragan,Sasa i ja smo ostali do 04h15. Nije bilo tesko , ljubitelji nocnog neba vaze za  "nocne ptice" . To sto sam morao da ustanem u 07h , vec je nesto drugo... 8)
         
         
           

milan

ja imam skajp i zovem se itachi95 ko ga jos ima neka me nadje
HARWIX panarett 8x30
254/1200 Draco Flex Dobsonian
Dvogled TS 10x50 Le

milan

colo jer se ti na skajpu potpisujes kao cola ast
HARWIX panarett 8x30
254/1200 Draco Flex Dobsonian
Dvogled TS 10x50 Le

cola

Da, bilo bi pozeljno po pravilima da se pise to ast posle nika (astronomija) radi lakse inditifikacije, ali to samo u pocetku...
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

cola

Ima li zainteresovanih za vikend?
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com