• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Astronomija i Skype

Started by cola, September 26, 2009, 01:18:25 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

cola

Neka nedelja bi dosla u obzir, predvece. Tema je meteorska astronomija, kratak uvod pa onda (smatram da onaj deo kako dolazi do meteora svi znaju te bih njega vrloo rado preskocio) ukratko obrada podataka sto foto, sto vizualno, video. Saveti, mala pricica o mogucoj saradnji na polju meteora u nasim krugovima... 
Ovo predavanje sam osmislio da ide kroz pricu, znaci ne klasicno, vi se ubacujete pitate...
Predloge za termin i neka pitanja cije bi odgovore zeleli da cujete ostavite ovde ;)
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

cola

Zbog manjka zainteresovanih, sutra preskacemo sastanak, pa cemo onda imati nesto interesantnije/vece za sledeci vikend!
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Pavdu

Evo, ja sam zainteresovan. Samo, ko bi pričao?
Argue for your limitations, and sure enough they're yours. (Richard Bach)

cola

Pa mislio sam da ja to odradim, onako u kracim crtama...
Posto su nam se formurasi zainteresovli malo za meteore ali eto kako je ispalo...
Mozemo ipak da se skupimou malom broju (mada ne verujem da ces cuti nesto novo ;) ) ili da se samo ispicamo...
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Stojanov

Moze i sledece subote u ponoc , dve nedelje do Geminida pa se moze popricati i o njima .

cola

Naravno! Za Geminide moze i vanredno ;)
Interesantno je sto oko Geminida i ima sta da se prica...
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Pavdu

Može sledeća subota u ponoć.
Argue for your limitations, and sure enough they're yours. (Richard Bach)

cola

Hm... Ajde cucemo se, pa se dogovaramo ;)
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Obersturmfuehrer

Sa druge teme:

Quote from: Stojanov on November 25, 2009, 12:13:10 am
Koliko vidim , na forumu je mnogo zainteresovanih za meteore - tema za sledeci Skype sastanak.
Evo da pozovem jos jednom forumase :  IMA LI INTERESENATA ?  Pozurite sa prijavama jer broj je ogranicen samo na osam ucesnika ! 


Pitanje glasi: Zasto je broj ogranicen?

cola

Broj je ogranicen na 24, jer Skajo ne dozvoljava vise... Ili lapsusu ili tirk da se sto vise ljudi prijavi tj sto pre ???
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Stojanov

Cola
QuoteIli lapsusu ili tirk


            Ovo drugo - tirk !

Obersturmfuehrer

Ok. 24 je ok....bar ja tako mislim.
Pitam zato sto sam u slucaju da je 8 max, hteo da predlozim neke druge metode.
Da, ja koji jos nijednom nisam ucestvovao...al jeb ga...te obaveze te ovo te ono...

cola

Slobodno predlozi metode, pa cemo se dogovoriti ;-)... Do sada je uvek bilo ispod 10 ucesnika. Obavezno mi sibni na pm ili na mejl ideju!
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Obersturmfuehrer

Pa nisam mislio nista konkretno, eventualno angazovanje nekog softwera za konferencije koji bi podrzavao vise korisnika i neke naprednije opcije.
Ja cu malo pogledati sta se nudi u toj oblasti, pa cu javiti. Ima dosta open source softvera koji radi upravo to.
Naravno, to u slucaju da se premasi kvota od 24 korisnika :)

cola

Ok, mada ne znam koliko ce biti lako sa toliko ljudi zbog konekcija. Jer malo ljudi mutira mikrofon kad ne prica (vrv da bi brze dosli do reci) pa onda se cuje sve sta je u stanu tog korisnika :D... Vidi pa javi
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com