• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Kupujem socivo

Started by CyberianIce, September 28, 2009, 09:17:59 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

CyberianIce

Interesuju me samo DSO. Znaci mesierov katalog (nebule, galaksije, kilasteri).
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

Ljubo

September 30, 2009, 11:50:19 pm #16 Last Edit: October 01, 2009, 12:21:51 am by Ljubo
Drug CyberianIce,

Pazari taj BD 150/750. Za DSO njime (i ne samo Mesijerce) nema greške, časna pionirska  ;)

CyberianIce

Drug Ljubo,

Bih vrlo rado alo nesto se nisam adaptirao bas najbolje na kapitalisticke ideje (citaj: nemam dovoljno kapitala) :D
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

cola

Druze,
kad si vec iskopirao montazu iskopiraj i teleskop, ova ogledala sa velikim f odnosom su lak(s)a za izgradnju, dubina ogledala treba da ti bude nekih 0.9mm na centru, ako pravis isti taj 150mm f11... Evo link na temu sa zvjezdarnice http://www.zvjezdarnica.com/forum/index.php?topic=215.0 o izgradnji tog teleskopa...
Ja sam se licno iznenadio koliko je brusenje zahtevno kad mi Mravic dao pokusam na Letenki.
Janko, jos jednom izvini za ogledalo :)
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

mravic

Ma odlepio sam ga lako...nema na čemu...daću ti ga i drugi put, samo ćeš ga tada polirati :)
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

CyberianIce

Sto se brusenja stakla tice, samo cu toliko reci: nikad vise! Kostalo me je skuplje nego ovamo Meade 114/900 reflektor a stvarno nije bilo upotrebljivo ni za q**c. Ljudi, ja samo za aluminizaciju moram da predjem ~500 km jer zivim u vukojebini a ova poslednja mi se uopste nije isplatila a po cerijum oksid sam isao cak u Suboticu (jel to normalno da odavde do SU niko nije ni cuo za to?! Da li se ovo samo meni desava?). Zali boze litara benzina spaljenih i poslatih u atmosferu ni za sta.
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

mravic

Barem si obišao celu Srbiju :)
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Sekula

Oglas je stariji od 01.01.2010. - LOCK
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |