• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

i dalje na berzi

Started by nesal, October 08, 2009, 11:59:20 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

nesal

telesko newton sw 130/650 na eq2,dva okulara plossl 10,i 25mm,i jos apo barlow 3x,sve cu dati za 220e

r2d2

October 17, 2009, 09:03:08 am #1 Last Edit: October 17, 2009, 09:13:24 am by r2d2
Malo upozorenje kada trgujete sa ovim likom.

Evo sta se meni desilo: Ponudi mi sam menjanje za kompjuter sve se dogovorimo telefonom i sa milonima poruka na mob i jutros pre spremanja na put po teleskop otvaram forum i nalazim ovu gore njegovu poruku.

Zaista nije u redu  da se samnom dogovoris, o razmeni za komp,  da ti narucim po dogovoru nov  22inc monitor (koji ne mogu da vratim) da ti sklopim ceo kompjuter, da se spemim na put za novi sad, a ti cak ni da mi ne javis da si prodao montazu, bez ijedong obavestenja da dogovor ne vazi. I mrtav ladan on prodaje i dalje teleskop....  Nemogu da veujem.  Znam da si mlad ali ovo stvarno nema smisla. >:(  Zamisli da nisam otvorio forum i da sam zapucao u Novi Sad kao sto sam planirao, sta bi mi rekao onda....
Nema veze!

Yagodinac


kocha

posto ti je monitor sada visak, posto?

r2d2

October 17, 2009, 08:53:23 pm #4 Last Edit: October 17, 2009, 09:01:49 pm by r2d2
Ne bih da se osvrcem na lazi, tako da je to za mene zavrsena prica.


Izvinjavam se za oooftopic,
Tip TFT -neotpakovan
Dijagonala 21.5"
Rezolucija 1920x1080
Konektori D-SUB
Odziv    5ms
Kontrast 10000:1 (dinamički), 1000:1 (statički)
Osvetljaj 300cd/m²
Osvežavanje 75Hz
Veličina tačke 0.248mm
Dodaci    Security lock slot
Napomena    VESA wall mounting 100mm x 100mm
Garancija    36 meseci
---------------
130 e cena ili menjanje za njutna uz dalji dogovor (+ komp) itd...

mravic

www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Yagodinac

Quote from: nesal on October 17, 2009, 06:59:07 pm
da,da svasta,a ja kad sam te pitao dal ces definitivno kupiti,ti si cutao! sledeci put nazovi,i reci!


Ništa ti mene nisi pitao a ni ja planirao za montažu. Pa ja imam već jednu EQ2.

r2d2

Monitor sretno pronasao novog vlasnika i udomljen u toplom domu u Zemunu. Ipak ako nekom treba zamena za: polovan kompjuter + 22` nov monitor., ili      nov kompjuter 2,4 Mhz 2gb ramaddr2, 160 hdd , gk 256 rama itd itd  i 17` stari monitor(crt ne tft)  za teleskop nek se javi.

spacewalker

Ja mislim da ako je to istina ban sa foruma na godinu dana. Stvarno sramota koliko god godina da se ima!

r2d2

Ma nema potrebe decko se privatno izvinuo odmah, posle prve moje reakcije na forumu, iako se to nevidi (javno) na osnovu njegovih kasnijih poruka na forumu. Nebitno bilo pa proslo, a nadam se da mu je cela situacija bila edukativna barem koliko je  bila meni licno.

milan

kolika je svetlosna moc sw 130/650 i ako imas slike sta se vidi kroz njega
HARWIX panarett 8x30
254/1200 Draco Flex Dobsonian
Dvogled TS 10x50 Le

Ljubo

Milane,
Po ovome kako postavljaš pitanja, definitivno bi prvo trebalo da se pojaviš na nekom skupu amatera (Mesijeov Maraton na Letenci-Fruška Gora ti je negdje u martu, ako možeš dočekati) i tamo lično pogledaš i na osnovu toga i diskusija s tamo prisutnim odlučiš koji bi teleskop da uzmeš. Ponešto možeš saznati i u prodavnici Teleskop Centra u Beogradu ili Subotici.

"Kolika je svjetlosna moć SW 130/650?" - Pa odlična je svjetlosna moć tog teleskopa (astronomski, to je F/5), ali to će ti doći više do izražaja ako iz tame posmatraš magline i galaksije. U jednom prethodnom postu si se žalio da je Jupiter mali. Pa biće još manji kroz F/5 !! Za planete se uzima druga vrsta teleskopa - oni s F/8 pa naviše. Naravno, može F/5 u kombinaciji s Barlowom (i to solidno radi, ali ne kao nativni F/8 ili F10).

U principu, solidan izbor za te novce koje planiraš da izdvojiš je taj SW 130/650 na EQ2. Trebaće ti i dva-tri okulara i 2,5x APO barlow. Ako te najviše zanimaju planete, onda uzmi SW 130/900 i istu prateću opremu.

milan

kakav je sw 130/900 sa dva okulara 10 mm i 25 mm, tražilac 6x30Barlow2x i aluminjski stalak. 
HARWIX panarett 8x30
254/1200 Draco Flex Dobsonian
Dvogled TS 10x50 Le

kocha

Milane, ako nije problem, kazi iz kojeg si grada, mozda mozemo da ti pokazemo teleskope. Jer po pitanjima se vidi da ih tek upoznajes...

milan

HARWIX panarett 8x30
254/1200 Draco Flex Dobsonian
Dvogled TS 10x50 Le