• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Nasa "udara" u Mesec!

Started by Kizza, October 09, 2009, 06:43:23 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

spadej

gledao sam direktan prenos ali ne videh nista posebno. Sam trenutak udara nisam video. Mozda sam bio na pogresnom kanalu.

cola

Ja sad gledam po youtube i nista specijalno, ja ocekivo to kao na filmu :(
Valjda cemo uhvatiti veceras nesto prasine, teleskopima....
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Kizza

Razočaran je ceo Svet :o Pitam se gde su pogrešili?Meni deluje da je kamera bila preblizu ???
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

cola

Ili kao da je to sve laz :D
Ja nisam video uzivo :)
A meni mnogo glup ovo nacin za trzenje vode!
Napisacu jedan clanka o tome, sta bi ovo moglo da bude u Svetu teorija zavere :)
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Kizza

Hm,nadam se da NASA ima još RAKETA ;)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

spadej

gledao sam uzivo (mislim na prenos :) ). Nisam ni treptao. Povrsina je bila sve bliza i bliza, licilo je kao na snimke sa raketa NATO kad su ono "trazili vodu" po Srbiji. Ocekivao sam da ce slika nestati i pojaviti se "sneg" u trenutku kada kamera bude unistena. Ili, ako je kamera na na onom drugom delu letilice koji leti iza, da se vidi oblak prasine. Nista od svega toga nisam video.

Nemojte odmah sa tim teorijama zavere. Mozda su pronasli nesto sto niko nije ocekivao, mozda naftu, ili zlato... :) pazato nisu sve objavili.

spadej

Moram sam sebe da ispravim. Malo sam pazljivije pogledao snimak na YouTube. Snimak ima 6.15 minuita. U trenutku 4.43 minuta od pocetka vidi se neko zuto cudo i odmah zatim nista. To je valjda oblak prasine. I kamera je ipak bila na pratecoj letilici.
Ono sto ne kapiram je zasto je slika toliko losa?

Danijel

Evo, na hr.sci.astronomija sam napisao nekoliko riječi, a i na drugim siteovima je objavljeno toliko gluposti da sam morao reagirati ;D

QuoteOvisi što su ljudi očekivali, NASA nas je u zadnje vrijeme malo razmazila onim lijepim fotkama. Kamera nije glavni instrument na letjelici, ona ne može snimiti vodu, spektroskop je taj koji će reći ima li u prašini tragova vode. A te rezultate ćemo malo pričekati. Kamera je sve ove mjesece savršeno radila posao ZA KOJI JE NAMIJENJENA, a to svakako NIJE snimanje impakta. Ne znam zašto ljudi ignoriraju sve drugo osim te jadne kamere, kao da je ona svemoguća i kao da će ona dati odgovore na sva pitanja. Djelomično su za ovo krivi i mediji koji su pisali budalaštine i kod ljudi stvorili krivu sliku onoga što se tamo događa, a ljudi su opet toliko lijeni da im je teško otići na stranice NASA-e i tamo pročitati što se u stvari događa. I tko je sada kriv što su takvi razočarani jer je izostao WOW efekt koji su očekivali? NASA ili...? Najlakše je sve svaliti na NASA-u i ljude koji su konstruirali letjelicu, jer su stavili kameru za znanstvena istraživanja, a ne HDTV kameru koja će davati šarene sličice u realnom vremenu. Ajmo još malo tu dodati i primjesu teorije zavjere i evo, imamo miješanu juhu u koju možemo pljuvati danima, a bez ikakvog korisnog zaključka. I što sada? Možemo bljuvati žuč po NASA-i što nije bilo slike u boji i glazbene pozadine ili sačekati da objave rezultate obrade podataka OSTALIH instrumenata koje nitko ne spominje, a koji će dati odgovor na pitanja po koje su ih i poslali 384000 kilometara daleko od Zemlje.

I da, za one koji vole sve pratiti na jednome mjestu, evo adresa ;-)

http://www.zvjezdarnica.com/forum/index.php?topic=2674.0

Ne želite li samo biti pasivni nego i napisati svoje mišljenje, slobodno se uključite...


Ovaj je zauzeo počasno mjesto :P

No, i državna televizija ima budalaština, poput ove:

ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Predrag

"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

cola

Mozda nije planeta ali je iste velicene kao jedna planeta, ako se dobro secam 28 avgusta.... :D :P
Pa kada su po SRJ trazili vodu, smetali su im mostovi sa vozovima...
Ameri su ponovo spasili Svet od vanzemaljaca, misam procitao sve ali mi je naslov objasnio...
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Yagodinac

Quote from: danijel on October 09, 2009, 10:20:25 pm

Ovaj je zauzeo počasno mjesto :P

No, i državna televizija ima budalaština, poput ove:




E moj Danijele, to je borba sa vetrenjačama... Svako misli da nešto zna i da je on pozvan da nekome nešto objasni.

Danijel

Ma da, da stvar bude bolja, što se tiče teleteksta, istovremeno je na tom prvom programu HTV-a išla emisija u kojoj su novinari pričali kako rade svoje novinarske projekte i priče i kako su ponosni što se trude da uvijek objavljuju istinu, ja ih slušam i gledam taj teletekst i mislim si tko tu od koga pravi magarca >:(
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

spadej

Od svih gluposti koje se mogu videti i cuti na nasim televizijama, ove "astronomske" su jos i najbezazlenije. Ne vidim zasto se nerviras zbog toga?


 

Danijel

Istina, ako je ovo što pišu iz astronomije sasvim bezveze, koliko tek onda ima istine u ostalim vijestima ???
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Yagodinac

Danas svratio ortak do mene, ozbiljan čovek, i počeo da me ubeđuje da je u nekim novinama pročitao kako je Lepa Brena kupila plac na Mesecu za neke ogromne pare... Zajedno sa izvorom vode! Zato je kaže bilo skuplje.

Zamolio sam ga da mi donese novine iz kojih je čitao. Ne bi me iznenadilo da je Kurir ili Alo.