• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Smaranje o 2012 godini!

Started by Kizza, October 11, 2009, 09:33:47 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kizza

Joj al sam se uplašio  :o
He,he Ja ću pobeći na Mars a Vi  ;)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Predrag

He he, da ne poveruje čovek. To mora da se vidi! ;D
Kako to da nigde nema reklama i slično?
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Obersturmfuehrer

Ima reklama, video sam je na nekom od kanala...mislim da je u pitanju SciFi channel...bice i u tuck-u....
http://tuck.rs/cms/view.php?id=5284

Kizza

Eh kad je u 3D moraću da ga pogledam ;D
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Predrag

Po ovom klipu u najavi izgleda da će proraditi Jeloustoun! ;D
Pre nekoliko meseci sam kupio dokumentarac sa ovom temom, ali naučnici nisu najavili da će proraditi 2012-e!
Ali su izgleda Maje to bolje proračunale! ;D
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

r2d2

November 10, 2009, 07:24:40 am #20 Last Edit: November 10, 2009, 08:04:27 am by r2d2
Film ce zaraditi ogromne pare, i dodatno ce uticati na privremenu pausalnu zaintresovanost gradjanstva za astronomiju.
Pare ce da promene svoje vlasnike i to je to.


Jedan drugi film se bavio tom temom...

Izgleda kao dokumetarac i vec je bilo reci da se zabrani njegovo prikazivanje,zbog dizanja panike naravno bezuspesno. Inace naslov je Nosterdamus 2012.

Radnja filma: propast propast uzas tusta i tma,ajme meni majko mila,, ;) i ostali oblici strahota..

U filmu glavni razlog dumsdeja je ulazenje suncevog sistema u ravan ekliptike nase galaksije, i razne konsekvence istog.
O toj temi the-enda 2012  sam na jednom astroloskom sajtu procitao  (istrazujuci glupost i cudeci se uz put koliko tacnih astronomskih podataka koristi (i svojata) da bi recimo sajt izgledao "naucno" iako se bavi astrologijom) da u stvari jedna planeta cija je putanja nepravilna tj obitava uglavnom u Kajperovom pojasu, ciklicno prolazi pored zemlje i izaziva gravitacione poremecaje koji tako uticu na nas tako da se civilizacija dezintegrise ciklicno, jelte. Mislim da je naziv takve planete Niburu ili tako nesto.
Otvoren um moze znaciti i balgi oprez u zakljuccima tj. upoznavanje sa nebulozama da bi ih lakse prepoznao..
Film sam mogao da pogledam  pre mesec dana, pokusao i nije islo. Eto i sinoc sam ponovo pokusao zbog Kize, ali stvarno nisam izdrzao....

QuotePo ovom klipu u najavi izgleda da će proraditi Jeloustoun!

Dusko Dugousko u Jelouston parku (''lep pogled na kanjon odavde'') kao i ("Mirno mesto za odmor")

Kizza

Dragi r2d2 nemoj da se mučiš zbog mene,evo u kompu mi odavno stoji Norstradamus 2012 ali mi bude muka čim počnem da ga gledam i evo sad ću da ga obrišem:xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Uh što mi brže radi procesor ;)
Kad spomenu "planetu X" zanima me šta je krajni cilj letelice NEW HORIZONT?
Da li ide ka nesretnom objektu "Buffy"?   
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Kizza

Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

r2d2

QuoteDa li ide ka nesretnom objektu "Buffy"?


Sta je Bafi?

Kizza

Objekat sa neobičnom orbitalnom putanjom.Inače AM je pisao o tome ali ne mogu da nadjem ali ima ga na Wikipedii:http://en.wikipedia.org/wiki/2004_XR190
Nazvan je po godini otkrića a na internetu je to vanzemaljski brod ili monolit bla,bla,truć,truć a meni je ipak zanimljiv zbog svoje "neprirodne putanje" :o
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

sale11472

Da, da, objekat koji je mene neodoljivo podsetio na SF roman "Kapija" F. Pola ;)
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

NShappy

Ma ja bih u stvari maximalno propagirao istinost tog smaka sveta 2012. Ono, kao, kuku lele, nema nam spasa, neminovno je, sigurno će se desiti, kraj.... naravno, pazeći da ne optuže baš mene za dazinformacije. Ali bih se potrudio da taj kraj postane opšteprihvaćena činjenica, sigurica. A onda kada se ne desi ništa, 'bem li ga. Biće neki dugi put.  :P ;D

Možda se tako opamete?

Kizza

He,he,he,to i nije loša ideja!Mada ko će da čeka 2012 godinu? Treba objaviti da su se Majanci zeznuli te će smuk sveta doći 21.12.2009 godine :o
Ko preživi ima da mu 012 prođe u radosti i veselju ;D
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Kizza

Ova 2012 se baž zahuktala!Izvesni Johan Huibers je napravio repliku NOJEVE BARKE za svaki slučaj :oIma i video a Ja sam "skinu" sliku:http://www.msn.com/
Kolko se sećam biće neki zemljostresi pa ne vidim kako će mu barka pomoći ;D
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Ivana

Meni stvarno nije jasna cela ova prica...zasto ljudi odjednom veruju u to da ce 2012. biti smak sveta jer su tako maje rekle,a mogu da potpisem da mnogi zapravo i ne znaju ko su maje zapravo i bile....ali,ako cemo iskreno,sam datum je cudan...21.12.2012. sve su dvojke i jedinice (ako izuzmete ovu jednu nulu..)...tacno je (tako sam cula) je da je Jelouston tempirana bomba,globalno zagrevanje trese zemlju itd...ljudi su se uziveli u celu pricu,a koliko je od svega toga istina..?? Imam osecaj da ce biti veliko olaksanje kada svane 22.12.2012. ...a onda ce verovatno dobar deo nas reci: ' I sta sam ti rekao/kla???' :)