• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

M111 kraj jednog i pocetak drugog vremena

Started by marino, October 13, 2009, 10:15:41 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

cola

Propdaose-blaga rec... Dok Rusi imaju i kosmicke snage mi jedva zavrsismo (danas posle 8 godina) Cepotine (vojna baza kod Bujanovaca)... Baza je pocela da se radi nesto nakon 2001. kada je izbilo do oruzanih sukoba sa paramilitarnim/teroristickim formacijama sa juga Srbije...
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

amlramzes

Izgleda da ce medjunardona godina astronomije biti za balkanske zemlje godina kraja astronomije,i kad stignemo u EU gledace nas kao Marsovce' jer jedino nasi gradjani nece imati pojima o cemu ovi'uopste pricaju.Nov sam ovde na forumu jer sam se tek registrovao iako posecujem ovaj sajt odavno ali nisam osecao potrebu sve do ovih silnih "gasenja"da se ukljucujem u neke teme,jer nisam dovoljno 'astronomski obrazovan 'imam jos za mnogo nauciti,ovde su svi koliko vidim odlicno potkovani,ali ipak zelim da iskazem podrsku svima koji nesto rade povodom obrazovanja javnosti' a drugi ih gase.

marino

samo kratka informacija povodom ove (ali i slicnih tema):
unazad dva-tri mjeseca radimo na rijesenju problema..nismo daleko stigli ali mozda, mozda ce se neke stvari promjeniti pa ce se rad (u ovom slucaju na M111) ipak kako - tako moci nastaviti.
m
Vidulini Observatory

Ljubo

Odlične vijesti Marino! Puno uspjeha u daljem radu...