• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

O autorskim pravima i o .........

Started by Kizza, October 31, 2009, 09:38:37 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kizza

 Moram priznati da sam iznenađen reakcijom na sad bivši tekst o drugom meteoritu koji je u prošlosti pao na Zemlju (ne znam da li smem da napišem naslov).Ne branim nikoga ali ko je zaposlen,mislim ima i drugih obaveza,a željan je najnovih informacija, te mu nije bitno ko je autor teksta,već obrati pažnju šta i o čemu se piše.Kad  uključim računar prvo što mi se pojavi AM i brzo prelistam naslove,pročitam ono što me zanima,uključim TV (teletext) i što je najvažnije ne tražim "IZVOR" te informacije!Jednostavno to prihvatim kao 100% tačnu.Očigledno da će provera  postati normalna jer ovaj poslednji meteor(itski) pad su me opametile.Nadam se da će uhapsiti autore idiotske šale :(
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

mmilan

November 17, 2009, 11:01:03 pm #1 Last Edit: November 17, 2009, 11:10:30 pm by mmilan
Sa zakašnjenjem, ali tek sad sam video

U pisanju, kao i u svemu ostalom, neka pravila moraju da se poštuju. Autor je jedno a prevodilac drugo. Ako neko uzme tuđi tekst i prevede to je ok, ali ako uz to ne napiše da je prevod nego se potpiše kao autor to je već druga stvar. Jednom, dva, deset puta ok da kažemo greška, neznanje itd, ima mnogo opravdanja. Ali kada je neko opomenut više puta da to ne radi, a skoro svi tekstovi nastaju na taj način...  hm to je već ozbiljan problem.

Isto kao što nekome znači da se umesto kao prevodilac potpiše kao autor ima onih koji to smatraju nekorektnim.
http://www.svetnauke.org/
Great people talk about ideas, average people talk about things, and small people talk about wine - Fran Lebowitz