• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Novi teleskop

Started by CyberianIce, November 02, 2009, 02:43:54 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

cola

Imam odlicnu knjigu na tu temu rada sa malim teleskopima, Real Astronomy With Small Telescope, pa ako neko zeli da mu posaljem...
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Ljubo

Nisam ni mislio da nikako ne treba kupovati preko e-bay-a, već da treba izbjegavati ako se kupuje nešto skupo od opreme. Vjerujem ti za svih 667 pozitivnih feedback-ova i za te Wi-Fi kartice, risivere i šta sve još ne. Ali, da kupuješ montažu za teleskop, neki skupi APO teleskop ili bilo šta jako vrijedno, to je već pitanje. Ja sam pitao osobu koja iz Njemačke dobavlja uglavnom polovne motorne čamce za ovdje kod mene na moru, da li ih može naći na e-bay-u - i kaže da je tako kupovao samo u par navrata i razočarao se, jer je dobio opremu u lošijem stanju od one deklarisane na e-bay-u.
A vjeruj mi, snabdio je i mene i pola mog komšiluka sa tuce polovnih vanbrodskih motora i nekoliko čamaca.

cola

Kad gledas Andormedu gledas zaprvo 2.54 ± 0.06 miliona godina u proslost :D ...
Mojoj ribi ne smeta astronomija mnogo, tj smetaj samo onda kad je ispalim zbog posmatranja predavanje ili neceg slicnog :D ... Dobson preferiraju ljudi jer, imas veliki promer za vizualno bogom dano, jeftniji je, lakse se pravi, a moze i dob za astrofoto u zavisnosti sta pod astrofotografijom smatras, postoje i eq platforme za neke kratke ekspozicije...
U i meni se svidja RS4 ;)

SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

cola

November 05, 2009, 02:18:09 am #18 Last Edit: November 05, 2009, 02:28:43 pm by cola
I naravno da je u teleskop centru suplje jer Lajos mora i da plati transport, teleksop jeste dzabe u Nemackoj ali treba doci do nje, kako bi ti rekao jos za put 800 EVRA... A i mora i on od neceg da zivi...
A M-ove neke ces sigurno videti M45, M31, M 13... Sjajnije te bez problema, samo je pitanje kako.
Jel dobra kafa?
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Stojanov

November 05, 2009, 09:43:09 am #19 Last Edit: November 05, 2009, 04:53:41 pm by Stojanov
CyberianIce, veoma zanimljive poruke !  Zbog toga sam predlozio moderatoru foruma da ti dà  dovoljno vremena i oslobodi prisustva na tom istom forumu dok ne diplomiras, naucis srpski jezik i ne shvatis da izrazi "jevreji" i "neki Lajos" mogu biti i uvredljivi.

mmilan

@CyberianIce

Malo više poštovanja sagovornika, kulturnije pisanje i manje samoreklamiranja neće da škodi. Ovakvim pisanjem lako možeš da "zaradiš" zabranu pristupa forumu.

Takođe pogledaj i Pravilnik foruma - slike u potpisu nisu dozvoljene. Slika je uklonjena.
http://www.svetnauke.org/
Great people talk about ideas, average people talk about things, and small people talk about wine - Fran Lebowitz

bear

Imam osecaj da se brkaju neke stvari oko oka. Svetlosna moc je tolika kolika je, tu nema diskusije. Medjutim, oko nema 'duzinu ekspozicije'. U pitanju je kontinualna detekcija fotona, nema pojedinacnih slika ili integracije pristiglih fotona i u tome je razlika u odnosu na film ili kamere. Cifra od 25 slika u sekundi je samo granica gde oko prestaje da vidi pojedinacne slike ali itekako je sposobno da detektuje detalje iz vise frejmova. Nisu novi video standardi povecali frame rate na 60fps slucajno.

mmilan

CyberianIce je obrisao svoje poruke iz ove teme pa tema gubi smisao.

/locked
http://www.svetnauke.org/
Great people talk about ideas, average people talk about things, and small people talk about wine - Fran Lebowitz