• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

TELESKOP NA PRODAJU!!!

Started by Boki Aristarh, November 06, 2009, 07:01:54 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Abronsius


mravic

www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Boki Aristarh

Oglas više nije aktuelan jer se sve prodato!
Teleskop je kupio Janko Mravik, čestitam  :)
Montažu je kupio Yagodinac, čestitam  :) :)
Oni koji su popustili ovu priliku mogu sada slobodno da se kaju   :'( :) :)
Boki

Ljubo

Čestitke novim vlasnicima!!!
Sad ćemo imati još više astrofotki na forumu ;)

Nadam se da će EQ6 zadovoljiti Yagodinčeve potrebe u pogledu astrofotografije, jer je imao neke rezerve u pogledu ove montaže, mada sam mu sugerisao suprotno. Samo napred!

A što kaže Boki gore (namjerno ili slučajno, :D ), za one koji su popus(t)ili ovu priliku, nek se kaju...

cola

Cestitam i ja... Zelim i jednom i drugom sve najbolje, da im oprema dugo traje i da ih kvalitetno sluzi...
@ Yagodinac sada ocekujem mnogo dobre fotke ;)
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

CyberianIce

Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

Yagodinac

Hvala na čestitkama. Sreća da smo Janko i ja usaglasili termin; da smo se razlikovali po mesec dana - ništa ne bi bilo od Maratona.

sale11472

Znači svanulo!
Odlično, čestitam na novoj opremi.
Sad više nema izgovora  ....... oćemo bruka fotke ;D
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Yagodinac

Ih, pa za bruka treba jedan EQ6 Synscan upgrade kit, sa autoguiding portom. Za svakodnevne pokušaje moraću sam da vodim - samo da rešim paralelno kačenje dva teleskopa (a ne jedan na drugi, kao dosad). Već sam eksperimentisao u tom pravcu, rezultati obećavaju. EQ6 dosta dobro prati i sama, doduše jedan minut mislim da je prosto nedostižno.

sale11472

Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Sekula

| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |