• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Atmosferski fenomeni

Started by contax, November 27, 2009, 07:44:35 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

kruska

Quote from: Miro on May 05, 2010, 09:11:54 am
Vrlo lijepe slike, kruška imaš li neko objašnjenje zarto su krošnje stabala oblikovane kao valjci, i gdje je to snimljeno ;)


u emiratima je snimljeno,
A hm valjci krosnje da,...  to je zbog black&decker fenomena uz prisustvo hindu neutrona .
Tzv Corniche AD parabola .  :) :D
🌠

kruska

Sibir-ajs izgleda dobro poznaje kraj oko kupusine i apatinske pivare.
🌠

CyberianIce

...i previse dobro poznaje. Odrastao je tamo, i sad zivi tamo (:
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

Kizza

Evo duge od malopre iznad Beograda.Neobično crveno nebo  :o
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

r2d2

May 13, 2010, 08:34:43 pm #49 Last Edit: May 13, 2010, 09:11:57 pm by r2d2
U pravu si za nebo- crveno,ma ni nijedna slika sa duplom dugom mi nije uspela (u toku voznje je tesko slikati  8) ) ali ova bez duge nekako jeste. Dakle kako kaze Kiza slika od malopre samo sa N.Beograda...

Sale

Quote from: Kizza on May 03, 2010, 02:05:20 pm
Evo zanimljivog snimka načinjenog danas,cilj je bio da se vidi Sunčev oreol,ali bolje nije moglo jer sam imao samo mobilni  ;)


Da li je ono dole, nalik na zvezdu odsjaj od Sunca ili neki NLO? :-)

r2d2

ili planeta X (nemesis)  kako vec kruzi po FB-u objasnjenja za slicne fotke!

Kizza

@Sale
Ma nije NLO, nego odsjaj na sočivu.Vanzemaljci pametno izbegavaju našu planetu jer ne mogu da shvate zašto sve ovo radimo sebi  :-[
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

CyberianIce

Al je ova kisa smorila, ju ne daj Boze...
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

CyberianIce

Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

CyberianIce

Evo od pre par sati iz mog dvorista fotografisano. Ova praznjenja mozda nisu fenomeni ali svakako fenomenalno izgledaju ;D

Klik za vecu rezoluciju:

Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

Kizza

Svaka čast  :) Moraću da se preselim u Prigrevicu jer tamo gde god da slikaš ima nešto zanimljivo  ;)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Kizza

A ko nije video i čuo ( najači efekat je sa slušalicama) je udar groma koji sam snimio pre skoro godinu dana:  http://www.youtube.com/watch?v=2n7IJxUocQU
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Sunburst

Ti kao da si znao da ce da oplete bas tu  ;D

Kizza

Moja vido... ma šalim se,jednostavno sam tražio gde će da sevne i u jednom trenutku kiša je počela jače da pada što me je upozorilo da će se nešto desiti!Uh ne možete da zamislite taj pritisak na moje junačke grudi,ispao mi je mobilni iz ruke od straha  ;D
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?