• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Atmosferski fenomeni

Started by contax, November 27, 2009, 07:44:35 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Mgr

Posle šest godina, ponovo sam uspeo da fotografišem parselenie (Moondogs) za vreme takozvanom "Harvest Moon"-a. Prvi put sam ih snimio iz Bačkog Petrovca, a sada iz Bratislave. Snimljeno 12. 09. 2011, fotoaparatom Canon EOS D 400, exp. 13 sek, 18 mm, f/4, ISO 400.

Mgr

Na ovoj fotografiji se vidi i reflexija moondoga od vodene površine kanala.

pozdravljam

Yagodinac

Super, lepo ispalo. Samo da si se setio da radiš hdr, čisto da se vide i detalji meseca... Teko to bi ispalo velemaestralno  ;D

Yagodinac

Evo mog Harwesetr's moon sa Stare planine... Naravno, HDR.
Doduše, ja sam malo preterao sa razlikama u blendi između te tri ekspozicije. Možda sam i ja nekad... pogreši čovek.


Mgr

Pozdravaljam. Juce (02. 02. 2012) se video ovde u Bratislavi veoma lep i intenzivan halo oko Meseca. Uprkos mrazu izasao sam napolje i napravio nekoliko slika. Snimljeno Canonom 400D.

Laci

Treća fotka mi se naj više dopada :)

Koje su postavke za treću fotografiju (parametri)?
Dobson 355/1650
Dvogled 15X70

Mgr

treća fotografija: 18 mm/f 5,6, ISO 800, expozicija 15 sek.

Yagodinac

Sunčevi stubovi (sun pillars) su pojave koje i nisu tako česte. Zaista sam se obradovao kad mi se danas ukazala prilika da to snimim  ;D
Sve tri su HDR-ovi, prva je teleobjektivom, ostale sa 18-55is.

http://astroblog-yagodinac.blogspot.com/2012/02/suncevi-stubovi.html






5ja

Woow, sjajno! :D
Stvarno, ovaj tip sunčevog haloa se jako retko da videti, a kamoli snimiti! Ja sam video skoro sve tipove sunčevih haloa, ali sunčev stub nikad.. A i ovaj primerak je odličan, mogao bi da bude dobar primer u nekom udžbeniku!  ;)
Jeste da si imao sreće da ti se pojavi, ali svaka ti čast na spremnosti i na trčanju po snegu, odlične fotke!
"Those who study the stars have God for a teacher." -- Tycho Brahe
http://aadtychobrahe.blogspot.com/

Kizza

Odlicin snimci :)Moram  da se preselim u Jagodinu  ;D
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

gilecais

Stvarno odlicni snimci Jagodince!!!!! :o

kruska

to moze samo u Jagodini da se snimi, idemo tamo.   ;D
🌠

Yagodinac

Falla vam na pohvalama; znači da spremam pivo za goste  ::)
Inače imam još jednu staru fotku stuba snimljenu kompaktom a560 ali je mnogo neiskusno obrađena:

http://1.bp.blogspot.com/_gcaRiGxPmb8/TFUqaB5tKFI/AAAAAAAAAg4/fQQjzYuhltY/s1600/1.jpg

CyberianIce

Dupla duga



Toliko izrazenu dugu nisam nikad u zivotu video, bio je pun dvostruki luk sa veoma izrazenim bojama koje se nisu dale tako lako fotografisati, pokusao sam ih jos naglasiti u obradi ali i dalje ne docarava verno.
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

Kizza

Lepo i impresivno  :) Pogledaj da li na krajevima duge ima zakopanog blaga  ;D
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?