• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Wide field astrofotografija

Started by Stojanov, December 02, 2009, 12:08:03 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.


Predrag

"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

frugorski

Jako lepa slicica.Kadar,boje,ostrina,Mesec kao najostriji srp.Sve je fantasticno.Jedino mi malo bode oci ova tamna ,mrtva podloga napred.Skinuo sam fotku pa sam taj deo kropovao,moze i bez njega.Mozda ona sluzi kao kontrapunkt ovim divnim ,toplim ,neznim  bojama.
Jedno pitanje za Tebe ,a i ostale drugare.Da li je umesno stavljeti fotke sa ovog foruma na Fejs,naravno uz ime autora. Steta da to ne vidi siri krug ljudi.
Celestron Newton 200 f/5
EQ6 MTS
Meade ETX 127x1900(Maksutov Cassegrain)
Dvogled TENTO 20x60
Okulari Plosil od 4 do 40mm
Canon EOS 600D,EF-S 18-55 is,EF 75-300,EF 1.8/50 ll
Canon EOS 350D,Moded,
Sigma 30mm, f/1.4.Fiksni objektivi 29.37,58,135,200X2 ,300mm

Yagodinac

Hvala  ;D
Mislim da je to pitanje za pokretača teme ili za moderatore. Meni je svejedno, može ovde a može i zasebna tema da se otvori za tako nešto (tipa "fotke sa neta koje su nas opčinile") a da ovo ostane za autorske.
Što se tiče trave, ovo su dve ekspozicije ali stoji da je podloga i dalje dosta podeksponirana. Takva je naprosto bila scena; da se išlo sa svetlijom travom ne bi delovalo realistično. Na originalnom snimku je bila potpuno crna, a ja sam mrvicu izvukao da se tek nazire. Takođe, prilikom izvlačenja se vidi da trava vuče na plavkasto, WB je naprosto drugačiji od ostatka kadra - travu osvetljava plavo nebo a oko Meseca je crveno itd.

Sekula

Objavljivanje fotografije podleže copyright pravima i obavezama i na ovom forumu. Možete da objavite sve što ima veze sa astronomijom na forumu u odgovarajućem njegovom delu, ali samo i isključivo ako tačno navedete ime autora i vlasnika fotografije ili nekog drugog multimedijalnog sadržaja. Što se tiče takozvanog marketinga i reklamiranja bilo kog od autora od strane drugih po raznim internet resursima, to isključivo zavisi od dozvole tog autora. Takvu vrstu konverzacije u cilju dobijanja dozvole svakako treba voditi, ali nikako preko ovog foruma nego direktnom komunikacijom sa autorima.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

Kizza

Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Kizza

Dobio sam kritike da mi je kadar na slici loš.Nadam se da vam neće smetati što ponavljam sliku?Ako smeta zamolićemo administratora da je ukloni.
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Yagodinac

Jedna fotka Kasiopeje i velike supercell oluje koja je krajem avgusta poharala Beograd i okolinu. Čak se vidi i mala munjica ako pažljivije zagledate...  ;)
Snimljeno iz okoline Petrovca.

cassiopeia and storm by milanmiloradovic, on Flickr

Yagodinac

Zakasnio sam za konjukciju jedan dan. Svejedno, evo sličice Meseca i Saturna od pre neko veče:

moon and saturn by milanmiloradovic, on Flickr

Vidi se kako Mesec pravi odsjaj (flare) i smanjivanje toga je generalno uvek veliki izazov za konstruktore objektiva... Ovde se baš i nisu pokazali, u pitanju je 50 1.8@4.5  ;D
Sledeća je čista kičerica, ali šta da radim kad volim ovakve vesele boje. Konstruktori Tamrona 17-50 su mnogo bolje odradili svoj posao...

evening moon by milanmiloradovic, on Flickr

Yagodinac

Pun Mesec iznad Kučajskih planina, vidi se i Venerin pojas; Pentacon 200@f16.

Moon over Kučaj mountain by milanmiloradovic, on Flickr

Yagodinac

Vlašići iznad Jagodine; dole su Hijade a levo Kapela:

Pleiades over Jagodina by milanmiloradovic, on Flickr

Hijade na istoku, najsjajnija zvezda je Aldebaran:

Hyades by milanmiloradovic, on Flickr

frugorski

Lepe fotke,posebno plavicaste Plejade.
Celestron Newton 200 f/5
EQ6 MTS
Meade ETX 127x1900(Maksutov Cassegrain)
Dvogled TENTO 20x60
Okulari Plosil od 4 do 40mm
Canon EOS 600D,EF-S 18-55 is,EF 75-300,EF 1.8/50 ll
Canon EOS 350D,Moded,
Sigma 30mm, f/1.4.Fiksni objektivi 29.37,58,135,200X2 ,300mm

Yagodinac


allexxandar

Lepo je ovo Yagodinac, ja se nadam da cu uskoro i ja ovde malo da se prikljucim na ovoj temi.
SW 127/1500 MC | NEQ-3 GoTo | SW 80/400
Canon 600D | Btc 12x56

Yagodinac

Jutarnji Mesec i jutarnji mraz iznad Stražare, severnog vrha Gledićkih planina.

Moon and Stražara mountain by milanmiloradovic, on Flickr