• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Wide field astrofotografija

Started by Stojanov, December 02, 2009, 12:08:03 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 8 Guests are viewing this topic.

johnny984

Fenomenalan ulov Polare. Yagodinac, prelepo kao i uvek.

Imam i ja nekoliko widefield da podelim sa vama  ;D

Kasiopeja i dupli kluster



Veliki medved. Sa leve strane se vidi LP od Pirota koji je na nekih 10km.



I na kraju je počeo da pristiže Mesec, tako da evo njegovog izlaska, single photo.





"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

johnny984

Nisam se baš proslavio sa kadriranjem na poslednjoj fotki, trebalo je niže, ali biće bolje  :)

Inače snimljeno oko 22h, šta ti je mjesec  :)
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

mitja

ov poslednja fotka je prelepa... zaista odlicna fotka :)
Skywatcher 150/750 P
Celestron astromaster 130 EQ
EQ2 celestron montaza.
Skywatcher EQ5 GoTo Pro
Canon 2000D
Svbony 305 pro ar coating
Svbony UHC, Svbony IR cut, Svbony IR pass, Moon and skyglove filter, Solar filter.

johnny984

Hvala mitja. Ako vreme dozvoli, fotkace se sutra ponovo  ::)
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

vasja

Johny ova poslednja slika ti je fenomenalna!
Skywatcher 250/1200, AZ-EQ6<br/>Newton reflektor Skywatcher 250/1200<br/>Refraktor TecnoSky APO 130/900<br/>Canon EOS 60D<br/>Canon EF 70-300mm f/4-5.6L IS USM

Yagodinac

I ja glasam za zadnju; krepuskularni zraci su fenomenalno ispali  ;)

johnny984

Hvala ljudi!

Evo stigle su i nove fotke, slikano u utorak 8. 9. 2015.

Panorama mlečnog puta, 5 fotografija spojenih u PS-u. Malo LP-a kvari fotku, ali sam zadovoljan kako se sve to složilo  ;D



Centar mlečnog puta, single image, 20 sec, f5.6 ISO 3200 18mm



Crni vrh, nakon zalaska sunca, 10 sec, f7.1 ISO 800 18mm



Persej, double cluster i teleskop  :) DSS + PS 8 light, 6 dark 20 sec, f4.0 ISO 3200 18mm



Double cluster, slikano Jupiterom na 135mm DSS + PS 10 light, 4 dark 13 sec, f1.8 ISO 3200



Andromeda, slikano Jupiterom na 135mm DSS + PS 8 light, 4 dark 13 sec, f1.8 ISO 3200


"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

Darchy

Meade LX100 8" SCT
Skywatcher 80ED Pro
Skywatcher HEQ5 SynTrek / EQ5
GSO Plossl 15, 25, 32mm, Goldline 7mm
GSO APO Barlow
Castell UHC filter
GSO Planetary filter
Canon 350D

allexxandar

Evo i od mene jedna, nekad i oblaci znaju lepo da izgledaju

Andrevlje

SW 127/1500 MC | NEQ-3 GoTo | SW 80/400
Canon 600D | Btc 12x56

johnny984

Hvala Darchy.

allexxandar, prelep kadar.

"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

viper

"Dođe vreme kada pamet zaćuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andrić)

Yagodinac

Meni se baš sviđaju Aleksandrove i Džonijeve fotke, leto je naprosto idealno za ovakve kadrove  :)

johnny984

Pa da, mlečni put u punom sjaju, nema boljeg vremena za to  ;D
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

vasja

Skywatcher 250/1200, AZ-EQ6<br/>Newton reflektor Skywatcher 250/1200<br/>Refraktor TecnoSky APO 130/900<br/>Canon EOS 60D<br/>Canon EF 70-300mm f/4-5.6L IS USM

johnny984

Išao sam u sredu sa kolegama na Rosomački vrh, na Staroj planini, u blizini Pirota. Malo džipom, malo pešaka, dobson je ostao kući a stolice u gepeku  :). Mesto je fenomenalno, bar ja na boljem nisam bio, a i vreme je poslužilo, vredelo je penjati se  :o. Evo fotkica.

Stigli smo u sumrak, taman da uhvatimo zalazak meseca:



Naravno, ne može bez dalekovoda:



A ni bez odsjaja Pirota daleko na horizontu:





Evo i jedne stackirane u DSS-u, doduše samo 6 fotografija:



Tu je i toranj, naravno, šta bi inače bilo na vrhu brda, ali koliko se meni čini i jedan zalutali meteor, možda perseid:



Evo i jedne fotke ekipe  ;D



I za kraj još 2 mozaika mlečnog puta, jedan počinje od Strelca, a drugi od Perseja i Kasiopeje.





Sve u svemu prelepo mesto, odlična noć, a da nije toliko zaj ::) stići tamo išlo bi se i češče.
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein