• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Wide field astrofotografija

Started by Stojanov, December 02, 2009, 12:08:03 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Kizza

Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

johnny984

Ako je tako, drago mi je  :D

Hvala!
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

allexxandar

SW 127/1500 MC | NEQ-3 GoTo | SW 80/400
Canon 600D | Btc 12x56

Yagodinac

Fenomenalne slike  :o
Svaka veća nadmorska visina je rajsko nebo, još Stara Planina koja je faktički nenaseljena, i da je ravnica bio bi mrkli mrak.

johnny984

Hvala. I jeste, svetlosno zagađenje je minimalno, u okolini su dva mala sela u kojima živi jako mali broj ljudi. Ali bez obzira na to, teško je naći baš dobro mesto, jer treba i visoravan i da je pistupačno i da nije baš pored nekog puta.... tako da još tražim ono pravo  ;D
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

frugorski

Mnogo lepih slicica.Da se nadoknadi propusteno. :)
Celestron Newton 200 f/5
EQ6 MTS
Meade ETX 127x1900(Maksutov Cassegrain)
Dvogled TENTO 20x60
Okulari Plosil od 4 do 40mm
Canon EOS 600D,EF-S 18-55 is,EF 75-300,EF 1.8/50 ll
Canon EOS 350D,Moded,
Sigma 30mm, f/1.4.Fiksni objektivi 29.37,58,135,200X2 ,300mm

johnny984

Hvala frugorski. Bice toga jos, ako vreme dozvoli, sad bar imam drustvo. Neki vole da fotkaju, neki idu zbog piva  ;D.
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

Yagodinac

Johnny, a kakva je situacija oko onog planinarskog doma na pola puta između Pirota i Stare? Vidim da je na 1000mnv, jel imaju tamo u okolini dosta svetala? Jel može na nekom okolnom parkingu da se snima?

johnny984

To nam je uobičajeno mesto, postoji parking nešto pre planinarskog doma sa koga sam slikao većinu prethodnih fotografija u ovom postu. Pristupačno je i blizu grada. Problem je što je previše blizu (10km), tako da je jugozapad manje više neupotrebljiv na horizontu zbog Pirota. Sve ostalo je odlično. Prolazi doduše i dosta automobila koji zasmetaju, ali sa time može da se živi, ponekad i pomogne da osvetli pozadinu  :). Neki i zastanu pa se čude šta mi to radimo sa cevkom od 1200mm, a bilo je boga mi i policije  >:(. Mada sve je prošlo ok.

U suštini dobro mesto za česta snimanja, ako se traži perfekcija, mora malo dalje, po cenu da je nepristupačnije ili niže. Još uvek tražim, nai će se nešto.
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

johnny984

Pošto se ova kiša baš rešila, mora da se otvara arhiva, po mogućstvu nešto komično, recimo plejade, 2014.  ;D

"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

Yagodinac


Danijel

Prekrasno, baš nekako sanjivo. :)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Yagodinac

Zalazak Oriona  :) Sviđa mi se što se vide skoro sve tamošnje magline a čak se i Horsehead nazire.
Steking sa tripoda 34x10sec, EF50mm na f2.8.

Orion set behind the mountain by milan miloradovic, on Flickr

zozo83

Ispalo je strava, lepo se vidi konjska glava.
   Interesuje me koju 50-cu imas, ja imam helios 44-2, i ispadaju mi uzaso zvezde na njemu i imam jedan smc pentax 50mm, ali njega ne mogu da namontiram ne znam koji mi adapter treba
BD 150/750 EQ3, okul. 10mm, 25mm i 6mm gold, Napravljena motorizacija montaze i motorizacija fokusa, UHC filter Castell 2"
Canon 550d (18-55 is stm),
durbin 20*50,

frugorski

Dobre slicice ,Yagodinac.Posebno me impresionira mesec,tako jasan,sjajan i okrugao,kao da je u 3D.
Celestron Newton 200 f/5
EQ6 MTS
Meade ETX 127x1900(Maksutov Cassegrain)
Dvogled TENTO 20x60
Okulari Plosil od 4 do 40mm
Canon EOS 600D,EF-S 18-55 is,EF 75-300,EF 1.8/50 ll
Canon EOS 350D,Moded,
Sigma 30mm, f/1.4.Fiksni objektivi 29.37,58,135,200X2 ,300mm