• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Wide field astrofotografija

Started by Stojanov, December 02, 2009, 12:08:03 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Yagodinac

Hvala ti Gile na tom... malom preterivanju   ;) U principu svako bi to više ili manje ovako uslikao da se tamo našao. Možda ne baš toliko šareno, ali to je u suštini to. Za dobar pejzaž ti treba mnogo vremena i love za putovanja, oprema i znanje su tu ja bih rekao u drugom planu. A vremena i love nekako nikad dosta... Ja bih sad najradije u Patagoniju na dve nedelje ali mi ne da žena, i tako to...  ;)

Yagodinac

Pogled na našu komšinicu Veneru od pre neki dan... Šta ću kad volim da škljocnem komšinice.

Venus in July by milan miloradovic, on Flickr

Venus and Regulus by milan miloradovic, on Flickr

A evo i Jupitera, odnosno njegovog kretanja u okviru perioda od pet dana. Dvojna zvezda dole desno je Alpha Librae. Snimljeno teleobjektivom od 250mm sa tripoda, pošto bi postavljanje teleskopa i EQ6 pet dana zaredom dovelo do hospitalizacije sa dijagnozom M54.0 na ortopediji ili neurologiji, zavisno od toga gde ima mesta.

Jupiter and Alpha Librae by milan miloradovic, on Flickr

Boki Aristarh

Jedna od fotografija Mlečnog puta u uslovima nemoguće vlažnosti vazduha...
Centralni deo fotografije je okolina "E" Barnard magline, skroz levo na samoj ivici kadra vidi se "Dumbbell" maglina.

Snimljeno 14.07.2018.
Lokacija: selo Zarožje, Debelo Brdo, kod Valjeva
Oprema: Canon 550D, objektiv 50 mm na f/4, na EQ5 montaži
Ekspozicije: 30x300"
Software: Nebulosity, PixInsight, Photoshop


Darchy

Meade LX100 8" SCT
Skywatcher 80ED Pro
Skywatcher HEQ5 SynTrek / EQ5
GSO Plossl 15, 25, 32mm, Goldline 7mm
GSO APO Barlow
Castell UHC filter
GSO Planetary filter
Canon 350D

Danijel

ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

gilecais


Yagodinac

Super fotka... Najlakši način da spržiš komp je da ga ostaviš da radi registraciju frejmova na sve zvezde  ;D

Luger

Prelijep snimak, obrada vrhunska, bravo majstori! :)

Boki Aristarh

Još jedna wide fotka sa prethodnog okupljanja u Ratkoviću.
Planirali smo da uradimo mozaik od 4 fotke ali zbog periodične oblačnosti u subotu odrađen je mozaik od 2 fotografije.
Snimljeno objektivom Canon 50 mm f1.4 @ f5 sa aparatom 550D
10x300" po panelu


Yagodinac

Mesec i Saturn na 1.5 stepeni jedan od drugog. Cenim da bi neki manji refraktor dao bolje rezultate od telca 55-250 na tripodu. Brzina je bila 1/10sec, tako da turbulencija opušteno može da razmaže eventualne detalje na Saturnu u onih deset njegovih piksela.

Moon above Saturn by milan miloradovic, on Flickr

Luger

Meni je halo oko Mjeseca smetao, tako da nisam ni pokusao da slikam, mislio sam da to ne moze ispasti dobro.
Zl,zl...pogresi covek.  ;D
Bravo Yagodinac.

Yagodinac

Thnx. Zato sam prebacio u B/W, tu se šum priliikom haloa znatno manje vidi.

Kizza

Ne znam šta je napravilo ovu senku?
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Yagodinac

Oblak iza tvojih leđa. Gledaš prema istoku u predveče, zar ne?

Kizza

October 27, 2018, 03:15:07 pm #1694 Last Edit: October 27, 2018, 03:21:54 pm by Kizza
Slikano je oko 10 h pre podne, pogled na istok. Žao mi je što nisam napravio video. Bilo mi je neprijatno jer su me ljudi čudno gledali ;D
Jedino mi pada na pamet da je to senka od avio traga?
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?