• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Wide field astrofotografija

Started by Stojanov, December 02, 2009, 12:08:03 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

Yagodinac

Zaista lepo uhvaćen momenat. Ček' malo, šta ćeš ti tamo?
;)

Predrag

Nisam ja bio tamo.  :)
Brat je bio na osmatračnici, pa kad se vraćao rano ujutru u bazu uslikao izlazak Sunca. Malopre sam je video među njegovim slikama i jako mi se dopala. Slikao je telefonom.
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Yagodinac

Baš dobro ispalo za telefonsku...  :)

kruska


ne znam koji su kriterijumi za estetiku ali evo anti bolid estetik nord amerika
🌠

Kizza

Beograd,jutro,Sunce,putnički avioni i njihovi tragovi.Nebo?Tu je negde,između.
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Yagodinac

Natezanje s oblacima traje i traje... Za trenutak se ukazala Kasiopeja:


Yagodinac

Mislim da naslov sve govori  ;D
Snimljeno 18-55IS objektivom na f4.5 i f5.0; 61x30sec, piggyback na eq6. Ovaj objektiv napipava 11- magnitudu na svojih 18mm. Problem je što se u donjem levom uglu loše stakiralo, kao da se pomerao zum (a nije!) što znači da ovakvi plastikaneri mogu da posluže, ali samo da posluže.
Objekte možete da nađete i sami, ima ih podosta iz M kataloga  ;)


kruska

kul slika!
iako je vec vise njih napravilo sliku nocnog neba, jedna od zelja mi je i da mapiram nebo ili bar dobar deo neba do pristojnog uvelicanja,  zize bar do 400 - 500 mm
🌠

Yagodinac

Sve to može ali ti treba izuzetno ravan i korigovan objektiv. Ovaj 18-55nije baš ravan na oba kraja (miran je tek na 35mm), uostalom, svi zumovi imaju gomilu distorzija. Malo bolji su prajmovi ali su najbolji fiksni teleobjektivi, sa njima se može praviti takav mozaik. Kupi nešto na limundu za 30-40e i cepaj!

hori58

cassiopeia nad pashmanom.canon eos400d efs18-55mm + yashicor aux wide angle 1:4

Yagodinac


bratislav

November 05, 2011, 03:58:40 am #371 Last Edit: November 05, 2011, 04:43:56 am by bratislav
Fantasticno !

Evo par mojih 'estetskih' slika komete McNaught. Canon 300D, EFS18-55 i 50mm f/1.8 sa tronosca.
Prva slika sa Brighton marine (nekih 3-4km od moje kuce), druga za Cape Schanck (da iznegnem gradsko svetlo) sto je malo izvan Melburna (sto ce reci 2 sata voznje  ;D)

bratislav

November 05, 2011, 04:28:03 am #372 Last Edit: November 05, 2011, 04:34:05 am by bratislav
U Aboridzinskoj mitologiji ptica emu zivi na nebu. U prolece (vasa jesen) izlazak Emu-a vidi se lepo na istoku. Mozaik od 9 ekspozicija, 300D, 18-55EFS (na 18mm).
U levom donjem uglu je Antares (Skorpion) a na samom vrhu slike, presecena na pola, je Eta Carinae maglina. Glavu ptice cini tamna maglina "vreca ugljena" (coal sack). Manja slika je moj pokusaj da vam docaram sta je u stvari Emu.

ivanmsk

стара фотографија из моје архиве:


2374x2308pix http://members.chello.sk/ivan.majchrovic/specialmoon.jpg
Newton 200/900, CCD Astropix 4.0, CCD Astropix 1.4+, NEQ6, CG5, Canon 5D i 600D

Yagodinac

Sve mi se sviđaju, jedino da pogađam da je 300d modifikovan? Reklo bi se po lepoj boji M. puta.
I fino se bori taj 18-55 sa hromatskom aberacijom.