• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Wide field astrofotografija

Started by Stojanov, December 02, 2009, 12:08:03 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 9 Guests are viewing this topic.

zozo83

hvala jagodinac na savetima ima da zapisem  :) :) :) :), da ne zaboravim, a stalak imam nema brige to sam slikao sa stalkom, juce nisam imao jer sam bio na nekoj proslavi pa usput sam slikao i one prosle slike i da sve radim manuelno
BD 150/750 EQ3, okul. 10mm, 25mm i 6mm gold, Napravljena motorizacija montaze i motorizacija fokusa, UHC filter Castell 2"
Canon 550d (18-55 is stm),
durbin 20*50,

Yagodinac

Quote from: Predrag on March 26, 2012, 09:11:11 pm
Mesec, Venera i Jupiter večeras. Fotoaparat krš, ali bitna je volja! ;)



Boje su veoma lepe, sviđaju mi se - nema veze koji je aparat. Svi smo pre desetak godina slikali na film i još smo bili srećni...

Yagodinac

Zozo, u suštini eksperimentišeš. Ako je presvetlo malo smanjiš ili blendu ili ekspoziciju i vice versa. A ako snimaš iz grada pomaže i white balance da staviš na tungsten, boje će biti realnije.

ExNor

Evo nešto fotki i od nas sa "šklopocijama" :)

Canon A550 + mini foto tripod
Beograd, Kotež 25-3-2012

Suton kraj crkve...











"Ako želite da napravite pitu sa jabukama od početka, onda prvo morate da stvorite Univerzum" - Carl Sagan
http://aadtychobrahe.blogspot.com/

Predrag

"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Yagodinac

Isto to, samo malo veće (200mm). Nisam zadovoljan obradom, mada je Venera previše sjajna a Vlašići padaju suviše nisko. Plus Mesec...  >:(
Probaću drugi put da obradim malo drugačije.


Predrag

Odlično je.
Meni je krivo što nisam mogao večeras da postavim teleskop.
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Yagodinac

Teško da bi stalo u vidno polje na 25mm...
:)

Predrag

Sigurno ne bi, ali tu je ručica za fino podešavanje, pa malo jedno malo drugo! ;)
Sutra je već verovatnije da će stati.
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Yagodinac

Quote from: Predrag on April 02, 2012, 11:43:28 pm
Sigurno ne bi, ali tu je ručica za fino podešavanje, pa malo jedno malo drugo! ;)
Sutra je već verovatnije da će stati.



Verovatnije je ali ja radim noćnu  :-X
Šta sam slikao - slikao sam.

CyberianIce

Jel sinoc neka planeta bila u konjukciji sa plejadama ili se meni ucinilo?
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

ExNor

Ma neee, to je 8. "elegantno popunjena" sestrica koja im povremeno svrati u goste ;)
"Ako želite da napravite pitu sa jabukama od početka, onda prvo morate da stvorite Univerzum" - Carl Sagan
http://aadtychobrahe.blogspot.com/

ExNor

April 03, 2012, 08:51:49 pm #477 Last Edit: April 03, 2012, 09:01:31 pm by ExNor
A evo i moje fotke "8 sestrica" od sinoć...

Beograd, Kotež 2-4-2012 20:29 +2UTC
Canon A550 ISO200 F2.6 10sec.
"Ako želite da napravite pitu sa jabukama od početka, onda prvo morate da stvorite Univerzum" - Carl Sagan
http://aadtychobrahe.blogspot.com/

CyberianIce

Kod mene je bilo izuzetno oblacno samo se naziralo na trenutak pa zato i pitam jer sam se nadao da je neko slikao :D
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

Predrag

"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan