• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Wide field astrofotografija

Started by Stojanov, December 02, 2009, 12:08:03 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

CyberianIce

Brutalno lepa fotografija @Yagodinac samo nastavi tako da nas odusevljavas!
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

Yagodinac

Hvala, mada je ovo drljava obrada, vidi se kad malo bolje pogledaš. Kad imam vremena CR2 ću ponovo da obradim jer znam da može bolje. Mada fora je da izvlačiš hablovske nijanse iz samo jednog jedinog snimka  :(
Nego, idemo dalje:


Laci

December 05, 2010, 01:05:35 pm #182 Last Edit: December 05, 2010, 01:11:44 pm by Laci
Quote from: Yagodinac on December 04, 2010, 12:59:40 am
Kod mene funkcioniše i desni taster > view image pa onda izađe cela JPG.
Anyway:




Jako lepo u kontrastu sa okolinom :). Čak se i ovaj ubitačni LP lepo uklopio u celinu. Deluje kao jezgro nekakve galaksije ;).
Dobson 355/1650
Dvogled 15X70

Kizza

Kakav snimak  :) Blago ovima oko Polarnog kruga,gde god da pogledaš ima i šta da vidiš  :)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Yagodinac


Danijel

Oba puta su ga promašili ;D

Treća mi je prelijepa :D
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Yagodinac

Hvala, ma ja sam taličan za takve fotke. Izađem napolje sa aparatom na 5min i već se dešava 300 dramatičnih pojava. Sve se desilo za možda par minuta, da sam čekao malo duže neki avion bi već prešao preko površine Meseca... 8)
A i objektiv koji mi je bio namontiran je prajm 58mm, u poređenju s tom činjenicom Mesec je ispao prilično oštar.

bear

Quote from: Kizza on December 10, 2010, 09:32:13 pm
Kakav snimak  :) Blago ovima oko Polarnog kruga,gde god da pogledaš ima i šta da vidiš  :)


Eee.. blago, jos da je svaki dan  suncan, topliji od -15C  i da traje duze od 3 sata, gde bi nam bio kraj ! :D Ali da je kao da zivis u razglednici, jeste.

Yagodinac



Moglo bi da prođe kao umetnička fotografija?
Inače je trails M42 kroz Pentacon 200 f4 zavrnut na kulturnih f11. Trapez je u donjoj trećini.

bear

Quote from: Kizza on December 10, 2010, 09:32:13 pm
Kakav snimak  :) Blago ovima oko Polarnog kruga,gde god da pogledaš ima i šta da vidiš  :)


A najgore ? Moras da gledas u exif da bi znao jesi li slikao u ponoc ili u podne, i jel' na slici Mesec ili Sunce :)

Yagodinac

Quote from: bear on December 14, 2010, 04:45:17 pm
Eee.. blago, jos da je svaki dan  suncan, topliji od -15C  i da traje duze od 3 sata, gde bi nam bio kraj ! :D Ali da je kao da zivis u razglednici, jeste.


Jeste, ali kad dođe vreme ti možeš da osmatraš 24h i da uopšte ne rastavljaš setup... I to je prednost!
U međuvremenu kompozit Meseca i okoline, tj kristalića leda (Moonbow):



200mm, ISO200, HDR. Ne treba mi teleskop svaki put  :)

bear

Quote from: Yagodinac on December 22, 2010, 03:41:11 pm
Jeste, ali kad dođe vreme ti možeš da osmatraš 24h i da uopšte ne rastavljaš setup... I to je prednost!


Hm, iz prakse, to bas i ne funkcionise (na moju veliku zalost). Definitivno ne zhelis da ostavis opremu (barem ovu 'obicnu' astroamatersku) na milost i nemilost arkticke klime duze nego sto je neophodno.

Kizza

Au,Yagodinac što god da slikaš odlično ispadne  :)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Yagodinac

Hvala, ali tačnije bi bilo: šta sve propustim kroz Photoshop... ispadne mnogo bolje nego pre  ;D ;D

Kizza

Odlične slike  :) Evo i jedne moje slike,slikane oko 6.30 h ujutro.
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?