• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Wide field astrofotografija

Started by Stojanov, December 02, 2009, 12:08:03 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Yagodinac


Laci

Quote from: Yagodinac on January 28, 2011, 12:57:43 am
Evo malo zimskih noćnih pejzaža...


Sve tri su lepe ali treća je lepa ko slika ;)
Dobson 355/1650
Dvogled 15X70

5ja

Quote from: Yagodinac on January 25, 2011, 12:49:35 am
...
Ambijent nakon zalaska sunca. U pozadini planina Rtanj.




Kakva slucajnost, ja sam poslednjih 5-6 dana bio u podnozju Rtnja na poslovnom putu, mogli smo se cak i sresti..

Igrom slucaja (da ne objasnjavam ovde zasto) sam motelu u kom sam odseo ("Etno oaza Rtanj Balasevic") kupio omanji teleskop na poklon.. Refraktor Celestron Astromaster 70/900 na EQ montazi - http://images.hayneedle.com/mgen/master:CELE244.jpg?is=1600,1600,0xffffff
Skroman teleskop, ali nije ni igracka.. Isprobao sam ga samo jedno vece na kratko posto je napolju bilo -18 stepeni.. Mogu vam reci da sam jako zadovoljan s obzirom na "kalibar" teleskopa.. Za to kratko vreme sam posmatrao Meseceve kratere, M42 i Saturn i sve se odlicno vidi.. Inace, moj PRVI put da sam gledao Saturn kroz bilo kakav teleskop.. :-[  Mozete zamisliti moje odusevljenje kada sam (po prvi put u zivotu) video prstenove i Titan pored...  :D
Elem, taj teleskop(cic) sad stoji pored recepcije i svaki posetilac motela/restorana je slobodan da ga koristi, tako da ako se slucajno nadjete na putu pored Rtnja (od Paracina ka Zajecaru) i niste ponesli sa sobom nikakvu opremu mozete slobodno svratiti tamo i upotrebiti ga.. 
Moj skromni doprinos popularizaciji astro opservacije, nadam se da ce ga gosti koristiti..

Inace, to vece (25. na 26. Jan) su Mesec, Spica i Saturn bili u konjukciji.. Steta sto su mi se baterije na aparatu potrosile jako brzo pa nisam stigao da napravim malo bolje fotke, ali evo bar da vidite prizor:

Saturn je iznad, Spica u sredini..
"Those who study the stars have God for a teacher." -- Tycho Brahe
http://aadtychobrahe.blogspot.com/

Laci

Quote from: 5ja on January 29, 2011, 10:32:25 pm
...Inace, to vece (25. na 26. Jan) su Mesec, Spica i Saturn bili u konjukciji..

Lep poredak :)
Dobson 355/1650
Dvogled 15X70

Yagodinac

Sazvežđe Auriga (Kočijaš) je lokacija zimskog petougla. Reč je o sazvežđu koje sadrži dosta interesantnih objekata iz NGC i M kataloga. Korišćeni su snimci sa stativa od 15sec na ISO1600 i f4.0. Od ukupno 52 Iris nije hteo ništa da stakira a DSS je prihvatio dvadesetak. Mislim da je reč o barrel distorziji objektiva 18-55is.


Kizza

Danas 9.02.2011 g,Dva Miga su uvežbavala nastup i tako je nastala ova fotografija.Nazvao bih je -"Mesec,TV antena i dva Miga"  ;)
Slikano mobilnim oko 14 h,Novi Beograd.
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

abraxas



Uploaded with ImageShack.us

Veliki medved iz mog dvorista...

Obersturmfuehrer

Quote from: Kizza on February 09, 2011, 04:07:35 pm
Danas 9.02.2011 g,Dva Miga su uvežbavala nastup i tako je nastala ova fotografija.Nazvao bih je -"Mesec,TV antena i dva Miga"  ;)


Kakav im je bio program, da li je u pitanju bio tek prelet ili je bilo neceg vise?

Miro


Predrag

"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

gilecais

Pozdrav svim forumasima.Fotkano je sa kompaktnim aparatom Canon A-560. :)

gilecais

Evo jedne estecke fotografije od jutros 9.02.2011.Nadam se da ce Vam se svideti....
Fotkano je sa Canonom S-5 IS da se zna.


Sekula

OBAVEŠTENJE MODERATORA:

Tema je Estetska Astrofotografija. Sve poruke koje nemaju veze sa ovom temom kao i uopšte sa temama samog foruma su obrisane. Takodje, svima onima koje su poruke obrisane je ovo upozorenje i molba da to više ne čine.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

digitalex

Iskren da budem nisam ni obratio paznju da ispred reci fotografija stoji spojena rec ASTRO.
Takodje verujem da nisam jedini koji nije obratio paznju na to.
Naravno, sad sledi i izvinjenje za offtopic