• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Wide field astrofotografija

Started by Stojanov, December 02, 2009, 12:08:03 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

Yagodinac

Hihi... Podeksponirano...  ;D
Evo jedne moje prošlogodišnje:


Kizza

Lepa ti munja Yagodinac!I sam Tesla bi ti pozavideo  ;D
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Predrag

Još jedan supermoon i dosta je bilo :)


"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Kizza

Odličan snimak Meseca  :)Sa kojom ekspozicijom si slikao?Ja sam dosta eksperimentisao i nisam uspeo da ga slikam ovako jasno.
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Predrag

Quote from: Kizza on May 07, 2012, 06:32:31 pm
Odličan snimak Meseca  :)Sa kojom ekspozicijom si slikao?Ja sam dosta eksperimentisao i nisam uspeo da ga slikam ovako jasno.


Hvala.
Moram uvek da naglasim da je fotoaparat krš koji vredi oko 50 e..maksimum, ali se trudim da ga iskoristim maksimalno.

Ekspozicija je 1/45s, ISO 100 i f/4,4.

Nebo je bilo dosta svetlije, ali sam morao da ga zatamnim da bi Mesec postao žut i da bi se tako pojavili detalji. Obično na brzinu preradim slike u Picasa. Plus solidan crop.
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Yagodinac

Dve varijante koje se razlikuju po blagom kropu. Inače, vidi se da Severnjača zapravo pravi mali kružić  ;D
Naravno, kad je na 58mm snimano. Staklo je Helios  ::)




zozo83

jagodinac lepo, mene interesuje koliko dugo si stavio da bude otvorena blenda
BD 150/750 EQ3, okul. 10mm, 25mm i 6mm gold, Napravljena motorizacija montaze i motorizacija fokusa, UHC filter Castell 2"
Canon 550d (18-55 is stm),
durbin 20*50,

Yagodinac

Quote from: zozo83 on May 10, 2012, 07:34:10 pm
jagodinac lepo, mene interesuje koliko dugo si stavio da bude otvorena blenda


95 snimka po pola minuta, ISO1600, f5.0. Napravljena mini-akcijica u PS da slaže layere i pola sata doterivanja ukupno.

Sekula

| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

Yagodinac

Još jedna sa Rtnja; objekat levo je Venera, desno je vrh planine. Snimljeno nešto ispod vrha, možda oko 1400m.
Supermesec se pobrinuo za osvetljenje pejzaža.


zozo83

ma daj jagodinac vise ja mislim da ti ovo stelijes nesto, ofo je foto montaza  ;D ;D ;D ;D ;D ;D :) :) :) :) :) svaka cast
BD 150/750 EQ3, okul. 10mm, 25mm i 6mm gold, Napravljena motorizacija montaze i motorizacija fokusa, UHC filter Castell 2"
Canon 550d (18-55 is stm),
durbin 20*50,

Sekula

Quote from: Yagodinac on May 16, 2012, 01:21:58 am
Još jedna sa Rtnja; objekat levo je Venera, desno je vrh planine. Snimljeno nešto ispod vrha, možda oko 1400m.
Supermesec se pobrinuo za osvetljenje pejzaža.




Ja mislim da bi trebao da se dogovoriš sa nekim da ti ovo štampa. Čestitke. :)
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

Yagodinac

Fallla wam; nije montaža no mojih ruku i tripoda delo.
Najdraže mi je što sam to veče proveo u planini na jedan ipo km nadmorske - potpuno sam. Samo pun Mesec i ja  ;D

To su turizam & avanturizam.

Predrag

Odličnooooo!!! :o

Svaka čast na trudu i avanturizmu.
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

gilecais

Jako ti zavidim Jagodince na onih 1500m nadmorske visine,zalosno ovde u Vojvodini ne postoji takva tacka od 1500 m n.v.Eh da mi je moguce snimati planetarnu sa tih nadmorskih visina,e to bi bile prave fotke.Primi veliki pozdrav od gileta.