• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.

Wide field astrofotografija

Started by Stojanov, December 02, 2009, 12:08:03 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

5ja

Konjukcija Venere i Merkura od 14.01.2015. sa malim zakašnjenjem  ::)

Venera i Merkur
"Those who study the stars have God for a teacher." -- Tycho Brahe
http://aadtychobrahe.blogspot.com/

Yagodinac

Pun Mesec iznad despotovačkih močvara, prva je panorama od tri snimka kroz C50 1.8 na f9 i 1/80sec, Eos 20d:

Moon over swamp by milan_miloradovic, on Flickr

Sledeća je jedan kadar kroz Tamron 17-50 na 36mm i CPL, 1/25sec, f9:

Moon over swamp by milan_miloradovic, on Flickr

Ne obraćajte pažnju na boje, to se sve u obradi podesi. Međutim, Canon je oštriji i po celom kadru konzistentniji a Tamron ima bolji kontrast i bolje kontroliše CA.

Luger

Prelijepe fotografije, kao i uvijek, Yagodinac!
Narocito mi se svidja ucinak CPL filtera na vodi.
SW 80/600 ED, SW150/750 BD, HEQ5 Pro Synscan,
Canon 550D, Canon 450D full spectrum, Canon 450 Mono, Canon 1000D full spectrum, Canon 1000D Mono.

frugorski

Obe su odlicne,druga mi se malo vise svidja,nekako su boje malo gusce.
Celestron Newton 200 f/5
EQ6 MTS
Meade ETX 127x1900(Maksutov Cassegrain)
Dvogled TENTO 20x60
Okulari Plosil od 4 do 40mm
Canon EOS 600D,EF-S 18-55 is,EF 75-300,EF 1.8/50 ll
Canon EOS 350D,Moded,
Sigma 30mm, f/1.4.Fiksni objektivi 29.37,58,135,200X2 ,300mm

johnny984

Fenomenalno, nema šta, i boje i kompozicija i oštrina  ;D
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

Yagodinac

Falla, niko da pohvali matoru dvadeseticu...  ;D
Odapela mi zavesica na 40d, sad je na servisu pa koristim 20d. Joooj, kako nezgodno sa malim ekranom, pa nema live view, pa spor, pa ovo, ono... A kad okine - ptice polete iz obližnje šume.

Ralemasinac

Yagodinac super su ti ove fotke iz Despotovca... Odlično je i gore prema Resavici. Često sam išao za Manasiju, sve dok Željeznice nisu ukinule "Vlajnu". Lepo radi taj "stari" 20d, "ima dušu" :)

Yagodinac

Prelazio tamošnju prugu više puta i uvek razmišljam šta ako se pojavi neka fantomska šklopocija... Naravno, gledam deset puta pre neko što pređem  :D
Inače ako se ne varam ta pruga je služila kao veza između Resavskih rudnika i termoelektrane u Svilajncu, ne znam da li je postojala i putnička kombinacija...

Ralemasinac

Yagodinac postojao je putnički "Vlaški voz" do sredine devedesetih, Lapovo-Despotovac-Resavica(dva dnevno). Skoro sam ušao u treću deceniju a sećam se i natpisa Svetozarevo, ima ga još na zgradi stanice :)

betelgez

Quote from: Ralemasinac on April 05, 2015, 02:13:30 pm
Yagodinac postojao je putnički "Vlaški voz" do sredine devedesetih, Lapovo-Despotovac-Resavica(dva dnevno). Skoro sam ušao u treću deceniju a sećam se i natpisa Svetozarevo, ima ga još na zgradi stanice :)

Kad autoputem iz Nisa idem ka Beogradu, sa leve strane postoji neka zgrada kao magacin na cijem krovu pise upecatljivo komunistickim i apsolutno neestetskim svetlecim slovima Svetozarevo. Po polomljenim staklima, mislim da odavno i nije u upotrebi.

Sky Watcher 150/750 sa Craiford fokuserom
EQ 3 montaža
Dual ax motor
2,5x Apohromat Barlow
2x Ahromat Barlow
Plossl 25x
Plossl 10x
Canon 1000D
Sony ICX098QB CCD

Kizza

Pažnju mi je privukla senka od avio traga a kad sam pogledao sliku na kompu shvatio sam da sam načinio neobičnu fotografiju.Sasvim slučajno a zanimljivo  :)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Joza

Lepo vreme i Venera u blizini Plejada su bili lep povod za par snimaka.
Otišao sam na par stotina metara od zadnjih kuća u naselju u kome živim. Zapadno nebo je osim Venre i plejada krasio i Orion. Nekoliko svetiljki na horizontu i malo svetlosnog zagadjenja mi je delovalo zanimljivo u celokupnoj slici.

Pre polaska sam video i podatak da će oko 21h biti vidljiva i ISS, pa sam pokušao i nju da ulovim. Svetlost koja se vidi na ovim snimcima iza brda su svetla iz Bora koji je udaljen 14 km vazdušnom linijom.

Na kraju pre povratka kući napravio sam i snimak istočnog neba koje je bilo utopljeno u gradska svetla Zaječara. Ovo drveće u prvom planu mi je delovalo zanimljivo. Na slici se vidi i par zvezdi tek toliko da slika može da prođe na ovom forumu.

Snimci su načinjeni 11.04.2015. Aparat Canon SX1IS.

allexxandar

Da se i ja oglasim ovde, prvi pokusaj sa terase potez istok jug. Jedan snimak 10 sekundi ISO 3200, 14mm 2.8  Tokina 11 16mm, malo LR, malo PS

SW 127/1500 MC | NEQ-3 GoTo | SW 80/400
Canon 600D | Btc 12x56

allexxandar

Letenka 16.04.2015. Prvi pokusaj Mlecnog puta 11mm, f2.8, 60 sekundi, ISO 1600

SW 127/1500 MC | NEQ-3 GoTo | SW 80/400
Canon 600D | Btc 12x56

vlaiv

mnogo mi se svidja!

To svetlo dole levo to je svetlosno zagadjenje ili jos nije pao sasvim mrak?
GSO RC8", TS80 F/6 photoline, SW dob 200/1200, SW Evostar 102 ahromat
HEQ5, AZ4
ASI1600MMC, ASI178MCC, ASI185MC